جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - January 15 2021
کد خبر: ۱۰۰۵۷
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۱:۴۰
خطیبان در آیین سیاسی عبادی نماز جمعه، با اشاره به هفته دولت گفتند که اقدامات دولت یازدهم در دوسال گذشته ستودنی است.
این خطبا گفتند: ابراز رضایت رهبر معظم انقلاب از دولت، افتخاری برای دولت تلقی می شود. 
خلاصه خطبه های برخی از شهرها:
مشهد - امام جمعه مشهد گفت: با همت دولتمردان و مسوولان کشور، ایران اسلامی امروز در اوج حرکت به سوی توسعه و پیشرفت اداره می شود.
آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد افزود: با تلاش های انجام شده جمهوری اسلامی ایران همانند قلعه امن در منطقه است در حالی که بسیاری از کشورهای منطقه با درگیری و مشکلات زیاد مواجه هستند.
وی اظهار کرد: دولتمردان ایران با همه سختی ها و نارسایی ها و مشکلاتی که مردم دنیا و منطقه را احاطه کرده است کشور را به خوبی اداره نموده و به طور شبانه روزی در خدمت مردم هستند.
قم – آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری خطیب جمعه قم با اشاره به این که هفته دولت فرصتی برای مسوولان دولت و اعضای کابینه برای ارائه گزارش به مردم است در خصوص دیدار دولتمردان با رهبر معظم انقلاب گفت: معظم له ضمن قدردانی از تلاش های دولت به نکات مهمی اشاره کردند که بسیار مهم بود و باید ملاک عمل دولتمردان قرار گیرد.
مدیرحوزه های علمیه سراسر کشور اظهار داشت: تاکید رهبرمعظم انقلاب در این دیدار جدی گرفتن خطر دشمن تا خطر نفوذ دشمن در عرصه های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی بود ، همچنین ایشان تاکید داشتند مبادا طرفین مذاکره با ایران تصور کنند چون به توافق رسیده ایم ایرانی ها از انقلابی بودن خود دست بر می دارند لذا باید رودربایستی را کنار گذاشته و موضع صریح خود را در مورد آرمان های انقلاب به دنیا اعلام کنیم.
شیراز- آیت الله اسدالله ایمانی امام جمعه شیراز با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب و هیات دولت گفت: دولت یازدهم باید نقاط قوت دولت را که از سوی رهبر معظم انقلاب بیان شد با تلاش مضاعف تقویت کند. 
او عنوان داشت: مهار تورم، آرامش نسبی در مسایل اقتصادی، اجرای طرح تحول سلامت و نقاط قوت در بخش های بهداشت و درمان، برنامه ریزی برای مصرف بهینه آب کشاورزی، برنامه ریزی برای رشد علمی در کشور و مذاکرات از نقاط قوت دولت یازدهم است که رهبر معظم انقلاب آن را عنوان کردند.
رشت - نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت گفت : دولت تدبیر و امید، دولتی دانشمند و آگاه به زمان است که خدمات آن منشأ خیر و نعمات فراوان برای مردم شده است.
آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت افزود: دولت تدبیر و امید از تجارب گذشته به خوبی درس گرفته، زمان را خوب درک می کند و اکنون به حمدالهی، شرایطی فراهم آمده که ایران اسلامی از هر زمان دیگری قدرتمندتر است. کرمان - امام جمعه موقت کرمان بابیان اینکه دولت خدمات فراوانی را انجام داده و می دهد گفت : دولت بخش غالبی از مجموعه نظام جمهوری اسلامی ایران است.
حجت الاسلام محمد قاسمی زاده افزود: همه تلاش دولت این است که عزت ملت ایران روز به روز بیشتر شود و نباید به این اصل شک کنید.
زنجان - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: خدمات و فعالیت های دولت یازدهم در بخش های مختلف ارزشمند و قابل تقدیر است.
آیت الله علی خاتمی افزود: هفته دولت فرصتی مناسب برای بازگویی گوشه ای از خدمات و زحمات دولتمردان و ارایه گزارش به اقشار مردم است.
وی یادآوری کرد: در دو سال گذشته در مورد اقدامات دولت کمتر صحبت شده در حالی که کارهای قابل توجهی در بخش های مختلف انجام گرفته است.
گرگان - نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان گفت: باوجود تلاش های فراوان دولت در برطرف کردن نارسایی های موجود، حل مشکلات اقتصادی کشور در زمان کوتاه، امکان پذیر نیست.

آیت الله سیدکاظم نورمفیدی اظهار کرد: عملکرد دولت تدبیر و امید در 2 سال گذشته مطلوب و رضایت بخش است اما دولتمردان نباید به این تلاش ها اکتفا کنند.
همدان - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر همدان گفت: سفر رییس جمهوری و اعضای هیات دولت به همدان رهاورد خوبی برای اهالی این استان داشت.
آیت الله غیاث الدین طه محمدی بیان کرد: با وجود وضع مالی کشور و کاهش قیمت نفت، مصوبات خوبی در سفر رییس جمهوری به همدان به تصویب رسید.
وی از حضور رییس جمهوری و اعضای هیات دولت در همدان همچنین استقبال پرشور اهالی این استان از رییس قوه مجریه تقدیر و قدردانی کرد.
بجنورد- امام جمعه بجنورد عملکرد دولت تدبیر و امید را در حوزه دیپلماسی هسته ای، اقتصادی، آرامش جامعه بویژه نظام تحول سلامت مثبت ارزیابی و از آن قدردانی کرد.
حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید در دیپلماسی هسته ای و مذاکرات براساس رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب اسلامی بگونه ای کار کرده که باعث تحول در روابط خارجی شده است.
ساری – امام جمعه ساری با اشاره به افتتاح و بهره برداری طرح های عمرانی و رفاهی در هفته دولت از تلاش ها و اقدامات دولتمردان بویژه استاندار این استان قدردانی کرد.
آیت الله نورالله طبرسی به دیدار اعضای هیات دولت تدبیر و امید با رهبری اشاره کرد و گفت : رهبر معظم انقلاب دو اقدام مهم دولت تدبیر و امید یعنی ثبات اقتصادی و کاهش تورم و مذاکره هسته ای را ستودند.
یزد- آیت الله محمد رضا ناصری امام جمعه یزد با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و بر معرفی خدمات مختلف نظام و دولت به صورت شفاف و صحیح به مردم تاکید کرد.
ناصری گفت: از اساسی ترین خدماتی که دولت باید برای مردم انجام دهد همان تحقق اقتصاد مقاومتی است که اجرای آن تنها راه برون رفت از شرائط اقتصادی کشور است.
اراک – آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی امام جمعه اراک گفت: هفته دولت فرصت مغتنمی برای دولتمردان است تا با سفر به شهرستان ها مسایل مردم را از نزدیک ارزیابی و ریشه یابی کرده و درصدد رفع مشکلات برآیند.
آیت الله دری نجف آبادی افزود: دیروز وزیر راه و شهرسازی و امروز وزیر اطلاعات مهمان استان مرکزی بودند که با تشریف فرمایی آنان بسیاری از جاده های اصلی و ترانزیتی و راه آهن منطقه و همچنین طرح های مربوط به صنعت برق رونمایی و بهره برداری شد. 
زاهدان- نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: دولت یازدهم با اجرای طرح تحول سلامت، خدمت قابل تحسینی در زمینه بهداشت و درمان کشور انجام داده است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی اظهار داشت: درمان یکی از مشکلات اصلی کشور بود به طوری که مقام معظم رهبری به طور مستقیم در این مساله ورود کرده و همواره بر حمایت از بیماران تاکید می فرمودند.
امام جمعه زاهدان تصریح کرد: اجرای طرح تحول سلامت در کشور نور امید را در دل تمام افراد جامعه به ویژه قشر ضعیف روشن کرد.
قزوین - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: دولت یازدهم در دیدار اخیر خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی که به مناسبت هفته دولت برگزار شد، نمره قبولی دریافت کرد.
حجت الاسلام والمسلمین عبدالکریم عابدینی به وظایف دولت در نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و از اقامه دین به عنوان یکی از مهم ترین آنها نام برد و افزود: ایجاد امنیت، آسایش و رفع نگرانی مردم یکی دیگر از وظایف خطیر دولت است که باید با رشد و توسعه اقتصاد، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری بوجود بیاید.
شهرکرد –نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد پیروزی در مذاکرات هسته ای، رونق اقتصادی، کنترل تورم و حاکم کردن ثبات نسبی را مهمترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید عنوان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام، اظهار داشت: مسوولان دستگاه های اجرایی بایستی در هفته دولت، اقدامات خود را ازطریق رسانه های گروهی به اطلاع مردم برسانند.
وی عنوان کرد: دستاوردهای دولت، تحقق دستیابی جمهوری اسلامی ایران به جایگاه اول منطقه که در سند چشم انداز بیست ساله کشور نیز پیش بینی شده را زمینه سازی می کند.
بیرجند - حجت الاسلام سیدمحمد باقر عبادی امام جمعه موقت بیرجند با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر اظهار کرد: دولت با وجود شرایط سخت اقتصادی و اعتباری همچنان مصمم به خدمات رسانی به اقصی نقاط کشور است. 
نام:
ایمیل:
* نظر: