جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - August 07 2020
در مراسم تودیع مدیرعامل سابق نیروگاه اتمی بوشهر مطرح شد؛
کد خبر: ۱۰۰۶۶
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۵
صالحی ابراز داشت که سازمان انرژی اتمی بخش های گوناگونی دارد. برخی بخش های آن موفق ترند و برخی بخش ها انشاءالله در جهت موفقیت بیشتر به پیش می روند.

اخیرا تغییراتی مدیریتی در شرکت تولید و توسعه انرژی اتمی ایران و شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری امیدهسته ای به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران، با توجه به خاتمه بیش از سه دوره دو ساله مسئولیت مهندس درخشنده به عنوان مدیرعامل نیروگاه اتمی بوشهر و تمایل وی به واگذاری این مسئولیت، اعضای هیئت مدیره درخصوص انتخاب مدیرعامل جدید تبادل نظر و حسین غفاری را به عنوان مدیرعامل جدید نیروگاه اتمی بوشهر انتخاب کردند.

گفتنی است که حسین غفاری، پیش از این در مسئولیت های معاون فنی و مهندسی و معاون نظارت و برنامه ریزی شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر مشغول فعالیت بود.

صالحی:با همت عالی و عزم قوی تر پروژه های آینده را پیش ببرید

علی اکبر صالحی در مراسم تودیع و معارفه، برنقش محوری شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران در سازمان تاکید کرد و ابراز امیدواری نمود این شرکت بتواند با همت عالی و عزم قوی تر، پروژه های آینده را به پیش ببرد.

صالحی ابراز داشت که سازمان انرژی اتمی بخش های گوناگونی دارد. برخی بخش های آن موفق ترند و برخی بخش ها انشاءالله در جهت موفقیت بیشتر به پیش می روند.

وی تصریح کرد: شرکت تولید وتوسعه شرکتی است که توانسته با انسجام کامل کارهای مربوط به خود، فعالیت های اش را پیش ببرد.

احمدیان: صنعت هسته ای وارد مرحله جدیدی خواهد شد

احمدیان معاون سازمان انرژی اتمی ایران و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید و توسعه انرژی اتمی ایران، در ابتدای مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت بهره برداری نیروگاه اتمی بوشهر، حضور معاونین سازمان ومسئولین استان را در این مراسم، نشان دهنده اهمیت نیروگاه اتمی بوشهر و احترام به عزیزانی که در این سنگر مشغول خدمت هستند، دانست.

وی اضافه کرد: لازم می دانم به عنوان فردی که از نزدیک بیش از شش سال شاهد تلاش و کوشش خستگی ناپذیر و صادقانه برادر عزیزم جناب آقای مهندس درخشنده بوده ام، از ایشان به عنوان یک شهروند ایرانی و همچنین به عنوان مسئول حوزه نیروگاهی سازمان انرژی اتمی ایران، تقدیر و تشکر کنم.

احمدیان درخصوص علت این جابجایی مدیریتی به این موضوع اشاره کرد که پیشنهاد این تغییر از طرف آقای مهندس درخشنده مطرح شد. ایشان اعتقاد داشتند با توجه به اینکه عزیزان توانمند و پرتلاشی در جمع مدیران نیروگاه وجود دارند این امکان هست که ایده ها و تحولات جدید و نو انشاءالله بهبود بیشتری بوجود آورد.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران،اضافه کرد:خوشبختانه ما در ارزیابی ها در حوزه های متعددی توانسته ایم نمونه هایی از عملکرد برتر را نشان دهیم و حتی در مواردی می توانیم در سطح جهان الگو باشیم. کاهش وابستگی به کارشناسان خارجی در حداکثر سرعت ممکن، تعامل مناسب با واحدهای استانی، سازمان انرژی اتمی و با محیط بیرونی خود از دیگر انتظارات مطرح شده توسط معاون سازمان از مدیریت نیروگاه اتمی بوشهر بود.

وی در ادامه با اشاره به توافقات اخیر هسته ای گفت: از این پس صنعت هسته ای وارد مرحله جدیدی خواهد شد و بخصوص در حوزه نیروگاهی شاهد توسعه کمی و کیفی فعالیت ها خواهیم بود.

استاندار بوشهر در این مراسم از 8000 نفر نیروی کار مورد نیاز برای احداث نیروگاه های جدید اتمی بوشهر خبر داد که در استان آموزش می بینند.

مصطفی سالاری گفت: تفاهم نامه آموزش نیروی کار مورد نیاز احداث واحدهای جدید اتمی به زودی اجرایی می شود و 8 هزار نفر در مدت 4 سال در حرفه های گوناگون در استان بوشهر آموزش تخصصی می بینند.

زارعان: با تفاهم انجام گرفته، ایران هراسی رنگ باخت

معاون سازمان انرژی اتمی با تفاهم انجام گرفته، ایران هراسی رنگ باخت و ما در اجرای برجام پایبند خواهیم بود، انتظار می رود طرف مقابل نیز به تعهدات خود پایبند باشد.

اصغر زارعان معاون و دبیر کمیته امنیت فناوری هسته ای سازمان انرژی اتمی در مراسم تودیع و معارفه رئیس نیروگاه اتمی بوشهر، گفت تفاهم هسته ای ایران و گروه 1+5 موجب افزایش سطح عزت و اقتدار ملی شد.

وی با بیان اینکه با تفاهم هسته ای توطئه بیگانگان در موضوع ایران هراسی با تمرکز برایمن نبودن نیروگاه اتمی بوشهر در منطقه خلیج فارس، شکست خورد، تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهر یکی از ایمن و امن ترین نیروگاه های هسته ای جهان است.

در ادامه زارعان تاکید کرد: باید توجه کنیم که همچنان بیگانگان خصوصا رژیم صهیونیستی درصدد اختلال و خرابکاری به شیوه های گوناگون هستند که باید با هوشمندی و هوشیاری توام با انسجام وهمدلی، توطئه های دشمن را در همه زمینه ها خنثی و روز به روز در حوزه فناوری هسته ای و سایر علوم جدید برگ های زرین دیگری به افتخارات جمهوری اسلامی ایران بیافزاییم.

معاون سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: این تفاهم باعث عزت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه ها شد، لذا باید شکرگزار خداوند و ائمه اطهار و رهنمودها مقام معظم رهبری و مردم فهیم ایران باشیم که با ایستادگی و حمایت همیشگی از دست اندرکاران ومذاکره کنندگان این افتخار را رقم زدند.

زارعان با اشاره به قطعنامه 2231 شورای امنیت تصریح کرد: شورای امنیت سازمان ملل با این قطعنامه حق غنی سازی ایران را به رسمیت شناخت و برای اولین بار غنی سازی یک کشور در حال توسعه مورد پذیرش قرار گرفت و ایران از بند 7 منشور سازمان ملل خارج و باعث برانگیخته شدن خشم دشمنان جمهوری اسلامی ایران و در راس آن رژیم صهیونیستی شد که نشانه اقتدار ما در دنیاست.

معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به دستاوردهای تفاهم اخیر، گفت: یکی دیگر از دستاوردهای توافق وین موضوع PIE بوده است. PIE یکی از ارکان اصلی تست مجتمع های سوخت هسته ای است که با دستیابی ایران به این فناوری استانداردهای بین المللی در راستای تولید سوخت تکمیل می گردد.

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
inhnews
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۷
inhnews
0
0
inhnews نشکر که چنین افراد فهیم و خذوم ولی ناشناس را معرفی می کنید . امیدی خیلی با حالی .
نام:
ایمیل:
* نظر: