دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ - August 10 2020
کد خبر: ۱۰۱۳۸
تاریخ انتشار: ۰۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۸
خلیل ابراهیم آکچا دبیر کل جدید سازمان همکاری اقتصادی (اکو) بادکتر عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه دیدار و گفتگو نمود.
معاون وزیر امورخارجه کشورمان در این دیدار ضمن تبریک و ابراز خرسندی از انتصاب خلیل ابراهیم اکچا به عنوان دبیرکل جدید اکو ،ازایشان بعنوان  فردی آشنا به موضوعات بین المللی و دارای  سوابق و تجارب در امور توسعه  و برنامه ریزی  اقتصادی یاد نمود . وی همچنین بر لزوم  تقویت بیش از پیش دبیرخانه و همچنین تعمیق فعالیتهای  سازمان اکو تاکید نموده و در این راستا حمایت همیشگی جمهوری اسلامی ایران از سازمان و دبیرکل اکو را  یاد آور شد .

 دکتر عراقچی با برشمردن ابعاد گوناگون همکاری ها در اکو اظهار داشت: کشورهای عضو انتظار دارند. که شاهد  نتایج ملموس فعالیتهای این سازمان بویژه با اولویت طرحها و برنامه های زیربنایی باشند . لذا خواستار ارائه و عملیاتی شدن  ایده ها و طرح های جدید هستند.

معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه با ارج  نهادن به تلاشهای دبیرکل های پیشین اکو ،بر ضرورت تلاش مضاعف  دبیرکل جدید  و همکاران وی برای تقویت ساختارهای درونی اکو و استفاده از  تجارب انباشته شده و توانمندیهای کشورهای عضو تاکید  و اضافه کرد: فرصت های گسترده ای برای توسعه همکاری ها در اکو موجود است که باید مورد کنکاش و بهره برداری قرار گیرد.

خلیل ابراهیم اکچا نیز در این دیدار با ابراز تشکر از حمایتهای جمهوری اسلامی ایران از سازمان اکو و انتصاب خویش به عنوان دبیرکل اکو، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته بر نقش محوری کشورمان در هدایت فعالیتهای اکو تاکید و با تبیین برخی از برنامه های کاری خویش ،خواستار استمرار حمایت و مساعدت وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران از سازمان اکو و دبیر کل آن  گردید. وی با اشاره به تحولات  و اجلاس های پیش  رو ، از جمله نشست فوق العاده شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو اکو ، ابراز  امیدواری نمود که نتایج این اجلاس زمینه توفیق  سازمان در نیل به اهداف از پیش تعیین شده را فراهم سازد.
نام:
ایمیل:
* نظر: