پنجشنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - October 29 2020
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ایران:
کد خبر: ۱۰۲۹۳
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه باید تفکر زشت اقتصاد وابسته به نفت را از جامعه بیرون کنیم، گفت: باید به سمتی گام برداریم که بتوانیم با ایده های خوب در کشور
 سورنا ستاری شامگاه یکشنبه در چهارمین جشنواره ملی تعالی مدیریت تعاون در مرکز همایش های صدا و سیما، افزود: شرکت های دانش بنیان از جمله بخش هایی هستند که می توانند اشتغال ایجاد کنند.
وی با بیان آنکه ما رفتیم درس خواندیم تا کارخانه سیمان بسازیم و محیط زیست خود را نابود کنیم، ما رفتیم درس بخوانیم تا صنایع دستی خود را به فراموشی بسپاریم، اظهار داشت: وقتی که محیط زیست را تخریب می کنیم ممکن است سه تا چهار دهه طول بکشد اما طبیعت در نهایت انتقام سختی از ما خواهد گرفت.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به ویژگی های فناوریهای دانش بنیان، گفت: باید با بهره گیری از این نوع فناوری ها شغل ایجاد کنیم، هرچند ساختار قانونی برای شرکت های دانش بنیان مشخص است.
ستاری ادامه داد: معافیت مالیاتی و سربازی و برخی امتیازات دیگر از جمله اقداماتی است که برای حمایت از ایده های دانش بنیان مدنظر قرار خواهد گرفت.
در پایان این مراسم از کتاب 24سال با تعاون که توسط خانه تعاونگران ایرانی انتشار یافته است، توسط معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس خانه تعاونگران ایرانی رونمایی و از شرکت های برتر تعاونی ودیگر فعالان بخش تعاون تقدیر شد.

** مردمسالاری بدون احزاب و تشکل ممکن نیست
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برای تحقق مردمسالاری دینی نیازمند ایجاد احزاب و تشکل های مردمی هستیم زیرا بدون این ابزارها تحقق این نوع مردمسالاری ناممکن است.
ایرج ندیمی افزود: بخش تعاون یکی از سه بخش مهم اقتصادی در کشور است. در صورتی که بگویند با وجود وزارت تعاون، اتاق های تعاون و اتحادیه ها دیگر نیازی به تشکل های مستقل برای توسعه بخش تعاون نداریم پاسخ من منفی است.
وی با اشاره به اینکه چرا نتوانسته ایم به سهم دلخواه در بخش تعاون برسیم، تاکید کرد: باید تشکل ها را برای توسعه بخش تعاون گسترش داد به طوری که ما نیاز به تکثیر و توسعه چنین تشکل هایی داریم.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: