شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - July 04 2020
کد خبر: ۱۰۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۸
عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی گفت سعید جلیلی نقاط منفی برجام و قطعنامه را می بیند و معتقد است تفاوتی بین قطعنامه 2231 و 1929 وجود ندارد.
عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس شورای اسلامی گفت: نشست امروز کمیسیون برجام در فضایی بسیار صمیمی و دوستانه تر از دیروز برگزار شد.

عباسعلی منصوری آرانی در پاسخ به این سوال که آیا با دستور رییس کمیسیون ویژه بررسی برجام سخنان آقای جلیلی در این کمیسیون نباید رسانه ای شود، افزود: من در این زمینه چیزی نشنیده ام و اگر موضوعی هم باشد شاید در زمانی بوده که در جلسه حضور نداشته ام.
وی با اشاره به حضور سعید جلیلی در جلسه امروز ویژه کمیسیون بررسی برجام اظهار داشت: وی نقطه نظرات خود را درباره برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل بیان کرد.
نماینده مردم کاشان در مجلس تصریح کرد: به هر صورت طبیعی است که وی نگاهی نقادانه به روند مذاکرات هسته ای در دولت یازدهم دارد و مطالبی هم که بیان می کند نقاط منفی برجام و قطعنامه است.
وی گفت: نگاه جلیلی اینگونه است که تفاوتی بین قطعنامه 2231 با 1929 وجود ندارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطر نشان کرد: جلسه امروز نسبت به جلسه روز گذشته در فضای بسیار صمیمی و دوستانه تر برگزار شد.
وی در پاسخ به این سوال که چرا جلیلی علامند به این است که در مجلس حضور یابد و گزارش عملکرد خود در مذاکرات سال های گذشته را ارایه دهد، گفت: حضور وی به دلیل دعوت کمیسیون ویژه برجام است.
منصوری آرانی در پاسخ به این سوال که برخی از نمایندگان مجلس هشتم که امروز هم نماینده هستند گفته اند در آن زمان از جلیلی هیات رییسه مجلس و کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برای ارایه گزارش دعوت کرده بود ولی وی در مجلس حاضر نشده، اما امروز با دعوت کمیسیون ویژه به مجلس می آید گفت: من در دوره قبل نماینده نبودم که این موضوع را پیگیری کنم.
وی گفت: قرار است روز چهارشنبه نمایندگان عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام برای بازدید نیروگاه هسته ای به اراک سفر خواهند کرد.
نماینده مردم کاشان در مجلس درباره چگونگی روند بررسی برجام در کمیسیون ویژه از ابتدا تاکنون خاطرنشان کرد: اگر کمیسیون بصورت بند به بند برجام و یا قطعنامه را بررسی می کرد بهتر بود، چون در زمان بسیار کم به سختی می توان به جمع بندی نهایی با روند کنونی دست یافت.
وی افزود: بطور مثال روز گذشته آقای عراقچی به تمامی سوالات پاسخ داد اما به این معنی نیست که ایرادات و سوالات نمایندگان پایان یافته و قانع شده اند و یا گزارش نهایی هیات رییسه کمیسیون برای ارایه به مجلس صددرصد مثبت است و یا درنهایت نتیجه گیری دیگری خواهد شد چون سوالات مختلف و پراکنده ای از برجام و قطعنامه می شود و عراقچی بطور جداگانه به آنها پاسخ می دهد.
منصوری آرانی اظهار داشت: با روند کنونی بررسی برجام در کمیسیون ویژه، جمع بندی نهایی بسیار سخت خواهد بود و چون هنوز از برنامه هیات رییسه مجلس برای چگونگی بررسی برجام در صحن علنی اطلاعی نداریم، به نظرم جمع بندی نتیجه بررسی های کمیسیون ویژه کار بسیار مشکلی خواهد بود.
وی تصریح کرد: اگر از ابتدا برجام یا قطعنامه را بصورت یکپارچه و بند به بند بررسی می کردیم به نظرم بهتر بود و تکلیف خود را با برجام روشن می کردیم .هر صفحه و پاراگراف را بررسی می کردیم و به سراغ موضوع دیگری می رفتیم.
عضو کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس درباره حضور برخی از نمایندگان غیرعضو و منتقد برجام در این کمیسیون گفت: براساس آیین نامه داخلی مجلس تمامی نمایندگان می توانند در جلسات تمامی کمیسیون ها حضور یابند و حق اظهار نظر هم دارند.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: