چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - May 12 2021
کد خبر: ۱۰۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۸
سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به اظهارات اخیر صالحی درباره معادن اورانیوم ایران تاکید کرد که به طور طبیعی بعد از اتمام پی‌جویی‌های هوایی کار اکتشاف روی زمین انجام می‌شود.
بهروز کمالوندی با اشاره به آنچه یک خبرگزاری انگلیسی از صحبت‌های رییس سازمان انرژی اتمی مبنی بر اینکه "ایران مقادیر به طور غیرمنتظره زیادی اورانیوم کشف کرده است و به زودی در یک معدن جدید شروع به استخراج این عنصر رادیواکتیو خواهد کرد" منتشر کرده است، گفت: آقای صالحی گفته است که پی‌جویی‌های هوایی برای اکتشاف در سطح کشور به خوبی پیش می‌رود و نتایج امیدوارکننده است و به طور طبیعی بعد از اتمام پی‌جویی‌های هوایی کار اکتشاف روی زمین انجام می‌شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر این کارها به خوبی پیش می‌رود اما برای نتیجه‌گیری و تحلیل نهایی داده‌ها باید تا پایان عملیات هوایی و زمینی و انجام آن در سراسر کشور صبر کرد.

 علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، درباره دستاوردهای کشور در حوزه اکتشاف معادن اورانیوم طبیعی اخیرا اعلام کرده است که با تلاش‌های صورت‌گرفته بیش از ۶۳ درصد کشور معادن اورانیوم شناسایی شده است و امیدواریم در ۴ سال آینده، نقاط باقی‌مانده را نیز شناسایی و بررسی کنیم.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: