جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - April 10 2020
کد خبر: ۱۰۵۷۸
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۵۲
معاون عربی و آفریقا وزیر امورخارجه کشورمان با یادآوری وظایف و مسوولیت های بشردوستانه صلیب سرخ جهانی در ارایه کمک های انساندوستانه و صلح جویانه به کشورهای درگیر در بحران در منطقه ، کمک های این نهاد را در یمن ناکافی دانست.
حسین امیرعبداللهیان در دیدار مدیرکل منطقه ای صلیب سرخ افزود: متاسفانه اشتباه محاسباتی و اقدام خلاف اصول انسانی و مقررات بین المللی برخی کشورها وخامت اوضاع انسانی کشورهای درگیر در بحران را تشدید کرده است به طوری که اولین قربانی آن مردم و شهروندان بیگناه هستند و در برخی مواقع نیز فعالیت سازمان های امدادرسان بین المللی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد و با خطر مواجه می سازد.
معاون عربی و آفریقا وزیر امورخارجه خواستار اقدام موثر جامعه بین المللی برای ارسال منظم و سریع کمک های انساندوستانه به مردم آسیب دیده از جنگ در یمن و جلوگیری از وقوع فاجعه انسانی در این کشور شد.
رابرت ماردینی مدیرکل منطقه ای صلیب سرخ نیز در این دیداربا تشریح فعالیت و آخرین اقدامات سازمان صلیب سرخ جهانی در کشورهای عراق و سوریه وضعیت انسانی را در یمن نگران کننده و اسفبار خواند و گفت: سازمان به رغم نبود امنیت برای ارایه خدمات بشردوستانه و کشته شدن چند تن از کارکنانش طی هفته های اخیر فعالیت خود را تعلیق نکرده و متعهد است تا امدادرسانی را به مردم غیرنظامی و نیازمند در تمام مناطق یمن ادامه دهد اما امدادرسانی امن و موثر با وجود شرایط جنگی و متقاعد کردن گروههای مسلح برای دسترسی ها با کندی و دشواری روبرو است.
وی ضمن قدردانی از همکاری کشورمان در زمینه ارسال کمک های انساندوستانه به عراق و سوریه افزود: به رغم مشکلات و دشواری های فراوان در امر امدادرسانی، صلیب سرخ جهانی تلاش دارد تا کمک های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را به دست مردم یمن برساند.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: