جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - August 07 2020
کد خبر: ۱۰۵۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۳
مدیر مسوول روزنامه « مردم سالاری» از برنامه ریزی جهت حضور مدیران عامل خبرگزاری و مدیران مسوول مطبوعات در سایت هسته‌ای آب سنگین اراک در اواخر مهرماه خبر داد.
مصطفی کواکبیان با اشاره به حضور جمعی از مدیران رسانه‌ها در سایت هسته‌ای « فردو» در پنجشنبه هفته گذشته از برنامه ریزی جهت حضور مدیران عامل خبرگزاری و مدیران مسوول مطبوعات در سایت هسته‌ای آب سنگین اراک در اواخر مهرماه خبر داد.

مدیر مسوول روزنامه « مردم سالاری» با اظهار خوشحالی از برنامه بازدید از « فردو» ، تشکر و رضایتمندی مدیران رسانه‌ها را از اجرای این برنامه و توضیحات مبسوط دست اندرکاران سازمان انرژی اتمی اعلام کرد.

دبیر جلسات هم اندیشی رسانه‌ها افزود:‌ چند سال قبل برنامه حضور اصحاب رسانه در سایت نطنز را داشتیم و قرار شد اواخر مهرماه با جمع بیشتری از مدیران رسانه‌ها از سایت هسته‌ای آب سنگین اراک نیز دیدن کنیم.

وی گفت: عظمت و جایگاه « فردو» به عنوان ضامن بقای سیاست نطنز بر هیچکس پوشیده نیست لذا در این برنامه مطرح شد که قطعا علیرغم برخی محدودیت‌ها هیچگاه این مرکز هسته‌ای تعطیل نخواهد شد و قطعا چند سال آینده نیز با سانتریفیوژهای مدل « IR8» که حداقل 20 برابر سانتریفیوژهای فعلی انرژی هسته‌ای تولید می‌کند این مرکز هسته‌ای به کار خویش ادامه خواهد داد.

کواکبیان با اشاره به اهمیت و جایگاه رسانه‌ها در ارتقای افکارعمومی مردم افزود: خوشبختانه در برنامه بازدید از « فردو» مسوولان روزنامه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی ورزشی نیز حضور داشتند و با ارائه پرسش‌های متعدد و فنی و انعکاس برخی ابهام‌ها، از پاسخ‌های ارائه شده از سوی دست اندرکاران مرکز شهید دکتر علیمردانی و به ویژه جناب آقای زارعان معاون حفاظت و امنیت سازمان انرژی اتمی قانع شدند و البته همگی نیز بر اهمیت اجرای «برجام» برای برون رفت از چالش‌های هسته‌ای تاکید کردند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: