جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - April 10 2020
کد خبر: ۱۰۶۲۹
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۷
جنبش غیر متعهدها در نشست ماهانه دفتر هماهنگی این جنبش که به ریاست غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، تعرضات رژیم صهیونیستی به قدس شریف را محکوم کرد.
دفتر هماهنگی جنبش غیر متعهدها در نشست ماهانه خود که روز جمعه برگزار شد، با صدور بیانیه ای تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه قدس شریف را بشدت محکوم کرد.
اعضای جنبش غیر متعهدها در این نشست که به ریاست غلامعلی خوشرو سفیر و نماینده کشورمان برگزار شد، با صدور بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی شدید در مورد اقدامات و سیاستهای غیر قانونی رژیم اشغالگر قدس این اقدامات را تهدیدی علیه صلح و امنیت بین المللی دانستند و از جامعه بین المللی و بویژه شورای امنیت این سازمان خواستند به وظایف خود در ارتباط با تعرضات و تجاوزات اشغالگران عمل کنند.
سفیر کشورمان در سازمان ملل متحد همچنین در ظرفیت ریاست جنبش عدم تعهد به اتفاق نمایندگان ترویکای اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی با بان کی مون دبیر کل سازمان ملل دیدار و پیرامون تجاوزات جدید رژیم اسرائیل در قدس شریف با وی گفت وگو کردند. 
در این دیدار، نمایندگان کشورهای اسلامی و عدم تعهد از بان کی مون دبیر کل سازمان ملل خواستند تا به وظایف خود در جهت جلوگیری از ادامه این تجاوزات عمل کند.
پس از ملاقات با دبیر کل سازمان ملل نمایندگان جنبش عدم تعهد و اسلامی در ادامه تلاشهای خود ملاقاتی نیز با رییس شورای امنیت سازمان ملل داشتند و در نظر دارند در این مورد با رییس مجمع عمومی این سازمان نیز دیدار کنند. 
نام:
ایمیل:
* نظر: