چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ - October 21 2020
کد خبر: ۱۰۶۶۲
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۲
یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی روز شنبه راهی تهران شد، در آغاز سفری که به گفته سخنگوی سازمان انرژی اتمی با هدف اجرای نقشه راه ایران و آژانس انجام می شود.
بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز شنبه ادعای برخی رسانه های بین المللی را رد کرد و گفت که هدف سفر آمانو اجرایی کردن نقشه راه همکاری های ایران و آژانس انجام می شود.
خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی شده است سفر یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران با هدف جلب حمایت برای مصاحبه با دانشمندان ایرانی در چارچوب تحقیق درباره موضوع ادعایی« ابعاد نظامی برنامه هسته ای ایران» یا PMD انجام می شود.
کمالوندی از تدارک این سازمان برای انجام ترتیبات سفر آمانو به تهران خبر داد و در پاسخ به سوالی درباره ادعای آسوشیتد پرس گفت: برخی از رسانه های بین المللی با اهداف خاص، خبرهای جهت داری را منتشر می کنند که این روش، تازگی ندارد.
نشست کارشناسی ایران و آژانس روز چهارشنبه با حضور رضا نجفی نماینده دائم ایران در آژانس و نیز واریورانتا معاون مدیرکل پادمان های این نهاد در تهران به کار خود پایان داد.
بعد از ارائه توضیحات مکتوب به آژانس توسط ایران در 15 اوت و سوالاتی که آژانس متعاقبا در خصوص برخی ابهامات پیرامون توضیحات ایران در 8 سپتامبر ارائه کرده بود، تیم های کارشناسی ایران و آژانس به بحث و بررسی سوالات آژانس پرداختند.
قرار است این نشست کارشناسی هفته اول مهر در تهران از سر گرفته شود. بر اساس نقشه راه که به امضای علی اکبر صالحی و یوکیا آمانو رسیده است تمام فعالیتهای توافق شده از جمله جلسات کارشناسی و بحث ها تا 15 اکتبر یعنی 23 مهر پایان خواهد یافت.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: