جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - February 28 2020
کد خبر: ۱۰۷۳۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۹
یک نماینده مجلس از منتفی شدن طرح دو فوریتی مجلس برای قطع یارانه نقدی از سال ۹۵ خبرداد.
نادر قاضی پور از منتفی شدن ارائه طرح دو فوریتی تعدادی از نمایندگان مجلس برای کاهش رقم یارانه نقدی از ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۳۰ هزار تومان و کاهش آن پس از سه ماه به ۱۵ هزار تومان و در نهایت قطع آن از سال ۹۵ در مجلس شورای اسلامی خبرداد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تعدادی از نمایندگان مجلس که این طرح را برای طرح در مجلس امضا کرده بودند، امضای خود را پس گرفتند و تنها ۴ تن از نمایندگان از جمله بنده و آقایان مصباحی مقدم، مطهری و محجوب امضای خود را پس نگرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه طرح مذکور بتواند در مجلس مطرح شود، نیاز است که حداقل ۱۰ نفر از نمایندگان آن را امضا کرده و خواستار مطرح شدن آن شوند.

 امروز قرار بود طرحی دو فوریتی در مجلس شورای اسلامی مطرح شود که اگر به تصویب می رسید، دولت موظف می شد که یارانه هر یک از خانوارهای مشمول را از که زمان لازم الاجرا شدن ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان بوده، ابتدا به ۳۰ هزار تومان و پس از سه ماه به ۱۵ هزار تومان کاهش دهد.

براساس این طرح، یارانه نقدی از سال ۹۵ برای تمام خانوارهای ایرانی به جز افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی قطع می شد. این طرح در راستای اصلاح بند الف ماده ۷ قانون هدفمندی یارانه ها بود.  

ایرج ندیمی نماینده دیگر مجلس شورای اسلامی در این باره مطرح کرده بود که این طرح امروز در میان نمایندگان مجلس شورای اسلامی پخش شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: