جمعه ۲۲ فروردين ۱۳۹۹ - April 10 2020
کد خبر: ۱۰۷۴۶
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۷
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ادعای دوازده ساله دشمنان کشور در مورد موضوع هسته‌ای ایران گفت: امروز به دنیا ثابت شده که ایران به دنبال انرژی هسته‌ای صلح آمیز است.
علی جنتی در حاشیه مراسم ترحیم یوسف نوبخت برادر سخنگوی دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به سفر پیش روی رئیس جمهور به نیویورک جهت سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل خاطر نشان کرد: در این مدت، چهره واقعی ایران که چهره‌ای اهل تعامل سازنده در تمام جهان است و اعلام کرده آمادگی دارد تا با همه مردم دنیا همکاری کند، روشن شده است.

وی ادامه داد: رئیس جمهور باید این آمادگی مردم را از تریبون سازمان ملل برای جهانیان بیان کند.

وزیر ارشاد با اشاره به اظهارات مطرح شده از سوی دشمنان نظام مبنی بر این که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است، گفت: طی 12 سال اخیر برخی کشورها همواره اعلام کرده‌اند که ایران به دنبال سلاح هسته‌ای است اما امروز برای دنیا روشن شده است که ایران تنها به دنبال انرژی هسته‌ای صلح آمیز بوده و آنچه که درگذشته مطرح می‌شده همگی کذب بوده است. تمام دنیا امروز متوجه شده‌اند که ایران فضای جدیدی برای تعامل ایجاد کرده است.

وی با اشاره به شرایط عراق، سوریه، یمن، فلسطین و سایر کشورهای اسلامی و بیان اینکه مسأله اصلی ما موضوع فلسطین است، گفت: روسای جمهور گذشته همواره در سخنرانی خود در مجمع سازمان ملل به موضوع فلسطین تاکید کرده‌اند و آقای روحانی نیز باید به این توجه داشته باشند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: