شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - August 15 2020
کد خبر: ۱۰۷۸۴
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۹
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی و معاون دومای فدراسیون روسیه در دیداری با مطلوب خواندن روابط پارلمانی، بر گسترش این مناسبات تاکید کردند.
در مذاکرات اعضای هیات پارلمانی ایران به سرپرستی «امیر خجسته» و هیات دوما به ریاست «نیکلای لویچف» که روز سه شنبه در مسکو صورت گرفت، طرفین با مطلوب خواندن روابط پارلمانی، گسترش هر چه بیشتر آن را متناسب با روابط عالی سیاسی دو کشور ضروری خواندند.
براساس اعلام بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه، در این مذاکرات که مهدی سنایی سفیر کشورمان در مسکو حضور داشت، گسترش تبادل تجربه ها و دیدگاه ها بین کمیسیون های تخصصی مجالس دو کشور، مهمترین راهکار تحکیم روابط پارلمانی ارزیابی شد.
معاون دومای فدراسیون روسیه در این مذاکرات، پویایی روابط تهران و مسکو را در عرصه های مختلف ارزشمند خواند و افزود: نزدیک بودن مواضع منطقه ای و بین المللی ایران و روسیه، عامل مهمی در ایجاد ثبات و امنیت منطقه ای است.
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی ایران نیز با تشریح عملکرد این کمیسیون در تعامل با نهادهای ذیربط در حوزه مدیریت و قانونگذاری شهری و سراسری، اراده مسئولان دو کشور را برای پیشبرد اهداف مشترک دوجانبه ای، منطقه ای و بین المللی جدی دانست.
وی ابراز امیدواری کرد، با فضای مثبت دوستانه که بر روابط تهران و مسکو حاکم است، تقویت همکاری ها بین دو کشور در همه عرصه ها بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران که روز دوشنبه وارد مسکو شده، قرار است در سفر چهار روزه خود در زمینه گسترش روابط پارلمانی و بررسی ابعاد همکاری ها در این بخش با مقام های دومای روسیه و همتایان خود مذاکره کند.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: