چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - May 12 2021
کد خبر: ۱۰۷۹۶
تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۳:۰۵
نایب رییس کمیسیون ویژه بررسی برجام مجلس شورای اسلامی از حضور بهروز کمالوندی معاون و سخنگوی سازمان انرژی اتمی در نشست امروز (چهارشنبه) کمیته فنی و تحقیقات این کمیسیون خبر داد.
منصور حقیقت پور روز چهارشنبه افزود: در این نشست اعضای کمیته فنی و تحقیقات با حضور کمالوندی، بُعد فنی برجام را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
وی با یادآوری این که بررسی برجام در کمیته دفاعی و امنیتی کمیسیون ویژه بررسی برجام پایان یافته است، افزود: در کمیته سیاسی نیز تقریبا بررسی برجام تمام شده است.
حقیقت پور خاطرنشان کرد: کمیته های مختلف این کمیسیون نتایج بررسی خود را ارایه می کنند و در نهایت کمیسیون ویژه بررسی برجام گزارش نهایی خود را به هیات رییسه مجلس ارایه می کند و این گزارش در جلسه علنی قرائت می شود.
وی یادآور شد: گزارش نهایی کمیسیون ویژه بررسی برجام مجلس در جلسه علنی مجلس رای گیری نمی شود بلکه تنها قرائت می شود.
کمیسیون ویژه بررسی برجام در مجلس روز اول شهریور شروع به کار کرد. این کمیسیون 15 عضو دارد و تاکنون جلساتی با تیم مذاکره کننده کنونی و سابق ، رییس سازمان انرژی اتمی، رییس دفتر رییس جمهوری و برخی حقوقدانان برگزار کرده است.
یوکیا آمانو مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی هم هنگام سفر به تهران در این کمیسیون حضور یافت و توضیحاتی درباره توافق ایران و آژانس ارائه داد.
نام:
ایمیل:
* نظر: