چهارشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۹ - September 30 2020
در دیدار نخست‌وزیر سوئد با روحانی مطرح شد
کد خبر: ۱۰۸۳۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۴
نخست‌وزیر سوئد با اشاره به ظرفیت‌های گسترده‌ ارتقای همکاری‌های تهران - استکهلم گفت: مبارزه با تروریسم مستلزم تلاش مشترک است و سوئد علاقه مند به همکاری با ایران در این عرصه است.
حسن روحانی در دیدار نخست وزیر سوئد که عصر جمعه به وقت نیویورک و در محل اقامت وی انجام شد، به توافق هسته ای میان ایران و 1+5 اشاره کرد و اظهارداشت: در ماه‌های اخیر شاهد تحول مثبتی در روابط اقتصادی دو کشور بوده ایم که این همکاری‌ها، با گسترش سرمایه گذاری و توام با انتقال فناوری، می تواند بیش از پیش گسترش یابد.

رئیس جمهوری به امکانات و توانمندی‌های گسترده اقتصادی دو کشور اشاره و تصریح کرد: سفر هیات اقتصادی سوئد به تهران این فرصت را برای سرمایه گذاران سوئدی و بخش های خصوصی دو کشور فراهم می کند تا با ظرفیت ها و توانمندی های یکدیگر بیشتر آشنا شوند.
 
روحانی همچنین با قدردانی از ابراز همدردی نخست وزیر سوئد بخاطر درگذشت شماری از زائران کشورمان در مراسم حج، گفت: برای ما بسیار سخت و دردناک است که تعداد زیادی از حجاج عزیزمان بخاطر این حادثه دردناک، نمی‌توانند به جمع خانواده های خود بازگردند.
 
رئیس جمهوری همچنین اهمیت مشارکت همگانی برای مبارزه با تروریسم در عرصه جهانی را خاطرنشان کرد و اظهارداشت: تعمیق روابط ما با کشورهای غربی و اتحادیه اروپا می تواند گام بزرگی برای تقویت امنیت منطقه باشد و با توجه به اینکه تروریسم و آثار آن در یک نقطه ثابت نمی ماند که نمونه آن نیز بحث آوارگان است، گسترش این همکاریها و روابط بیش از پیش اهمیت می یابد.
 
استفان لوفون نخست وزیر سوئد نیز در این دیدار که در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شد، با تاکید بر اینکه ظرفیت های گسترده ای برای ارتقای همکاری های تهران - استکهلم وجود دارد، به سفر قریب الوقوع وزیر صنعت کشورش به تهران اشاره کرد و گفت: سوئد بسیار علاقه مند است که روابط صنعتی و تجاری خود را با ایران به عنوان یک بازیگر مهم و تاثیرگذار در منطقه گسترش دهد.
 
نخست وزیر سوئد نیز تروریسم را مشکلی برای جهان دانست و اظهارداشت: مبارزه با تروریسم مستلزم تلاش مشترک است و سوئد علاقه مند به همکاری با ایران در این عرصه است.
 
وی با اشاره به اینکه سفر هیات تجاری سوئد به تهران آغاز خوبی برای تعمیق همکاریهای اقتصادی دو کشور خواهد بود، افزود: ما آماده گشودن فصل تازه ای در روابط دو کشور در حوزه های مختلف هستیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: