سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - July 14 2020
کد خبر: ۱۰۸۷۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۹
وزیر خارجه عربستان در دیدار با همتای آمریکایی خود در نیویورک در خصوص تحولات منطقه و فاجعه منا بحث و گفت‌وگو کرد.
به نقل از سایت النشره، عادل جبیر، وزیر خارجه عربستان در دیدار با جان کری همتای آمریکایی خود در نیویورک در واکنش به انتقادات ایران از عربستان درباره فاجعه منا گفت: بهتر است ایرانی‌ها از فاجعه‌ای که برای حجاج رخ داده "بهره‌برداری سیاسی" نکنند!

وی ادعا کرد: ما چیزی را محکوم نمی‌کنیم. اگر برخی افراد مرتکب اشتباه شده‌اند مجازات خواهند شد و در حال حاضر زمان برای بهره‌برداری سیاسی از این مساله مناسب نیست. ما امیدواریم که مقامات ایرانی در خصوص این فاجعه منتظر نتایج تحقیقات باشند.

عادل الجبیر که برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک حضور دارد در کنفرانسی خبری در پاسخ به سوالی درباره اتهام بی‌مسئولیتی کشورش در مقابل مرگ زائران حج گفت که پادشاه این کشور دستور تحقیق درباره این مسئله را صادر کرده که نتایجش به صورت "شفاف" منتشر خواهد شد.

وی تصریح کرد نتایج تحقیقات به محض روشن شدن منتشر می‌شوند و عاملان حادثه مسئول شناخته خواهند شد تا از تکرار آن جلوگیری شود.

در جریان فاجعه منا تعداد زیادی از حجاج جان باختند. بیشتر مسوولان برخی کشورها و تحلیلگران بی‌کفایتی مسوولان عربستانی را دلیل این فاجعه می‌دانند.

عادل جبیر همچنین با ابراهیم جعفری همتای عراقی خود در نیویورک دیدار و در خصوص روابط دو جانبه و مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی بحث و گفت‌وگو کرد.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: