دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - January 18 2021
کد خبر: ۱۰۹۲۹
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۷
خبرگزاری ایتارتاس گزارش داد، برنامه دیدار و مذاکره رئیسان جمهوری ایران و روسیه امروز (دوشنبه) در نیویورک بدون تغییر انجام خواهد شد.
خبرگزاری روسی نوشت: «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه امروز دوشنبه در حاشیه هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با «حسن روحانی » همتای ایرانی خود دیدار می کند.
ایتارتاس در ادامه خبر خود افزود: بر اساس تغییر ایجاد شده در برنامه سفر روحانی، رئیس جمهوری ایران برای حضور در پایتخت هنگام ورود پیکر قربانیان حادثه منا، امروز نیویورک را به مقصد تهران ترک می کند.
ایران و روسیه افزون بر گسترش روابط اقتصادی و سیاسی با همگرایی دیپلماتیک در سطح بین المللی برای حل بحران های منطقه ای بویژه سوریه، عراق، یمن و مبارزه با تروریسم تلاش می کنند. 
پوتین امروز همچنین با «رائول کاسترو» رئیس جمهوری کوبا دیدار و در نشست مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی خواهد کرد. در برنامه دیدارهای رییس جمهوری روسیه در نیویورک همچنین ملاقات با «باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا، «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن و «بان کی مون» دبیرکل سازمان ملل گنجانده شده است.
ایران و روسیه در مسائل مهم منطقه ای و بین المللی مواضع مشترک یا نزدیک دارند. تهران و مسکو برای حل مساله سوریه از مهمترین مساله بین المللی کنونی ، همکاری نزدیکی دارند.
دو کشور از بدو پیدایش بحران در سوریه که با مداخله آمریکا در راس متحدان غربی و عربی آن در منطقه همراه بود، بر حل و فصل سیاسی مسایل سوریه از راه مسالمت آمیز تاکید و راهکارهایی را برای این منظور پیشنهاد کردند.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: