شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - July 11 2020
کد خبر: ۱۰۹۴۵
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۹
در دیدار «سرگئی لاوروف» و «جان کری» وزیران امور خارجه روسیه و آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، روند مربوط به پیگیری برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و بحران سوریه بررسی شد.
 وزارت خارجه روسیه امروز (سه شنبه) اعلام کرد: لاوروف و کری در این دیدار درباره برجام و اجرای توافق ها در چارچوب آن برای حل و فصل مساله هسته ای ایران گفت وگو و تبادل نظر کردند.

وزیران خارجه روسیه و آمریکا همچنین در خصوص مساله سوریه، راهکارهای حل و فصل سیاسی بحران این کشور و نیز برخی مسایل مربوط به اوضاع مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا را بررسی کردند.
به گزارش رسانه های روسی، روز دوشنبه (دیروز) نشست وزیران خارجه ایران و گروه 1+5 در نیویورک برگزار شد و دو طرف در آن نشست در خصوص برجام گفت و گو و مذاکره کردند. 

در این دیدار روند اجرای توافق های به دست آمده در چارچوب برجام بررسی شد.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست ایران و 1+5 در نیویورک گفت که این اتحادیه به تعهد خود برای لغو تحریم های ایران پایبند است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا افزود: اتحادیه اروپا پیش از اقدام های بعدی، منتظر اعلام نظر مجلس ایران درباره توافق خواهد ماند.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: