سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - February 18 2020
کد خبر: ۱۰۹۵
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ - ۲۳:۴۸
وزیر امورخارجه کشورمان بیان اینکه برنامه صلح امیز هسته ای ایران بومی شده است، گفت: نمی توان این دانش بومی را از دانشمندان ایرانی گرفت.
محمدجواد ظریف در دیدار «فیلیپ مارینی» رییس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه که در راس هیاتی پارلمانی از این کشور به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده است، با اشاره به روابط دیرینه دو کشور ، ابراز امیدواری کرد مناسبات تهران و پاریس به جایگاه واقعی خود برگردد.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: کشور فرانسه با توجه به جایگاه خود در اتحادیه اروپا می تواند نقش مهم و مثبتی را در مذاکرات هسته ای ایفا کند.

وزیرامورخارجه کشورمان با تاکید بر صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده است نگرانی های مشروع طرف مقابل را در این رابطه برطرف سازد.

ظریف اضافه کرد : جمهوری اسلامی ایران با اراده سیاسی وارد این مذاکرات شده و امیدوار است طرف مقابل هم با این اراده وارد مذاکرات شده باشد .

«فیلیپ مارینی» رییس کمیسیون امور مالی سنای فرانسه نیز در این دیدار با استقبال از امضای برنامه اقدام مشترک بین ایران وگروه 5+1 ابراز امیدواری کرد، روابط دوکشور در زمینه های مختلف گسترش یابد.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: