دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ - January 18 2021
کد خبر: ۱۱۰۲۶
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷
معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست هماهنگی وزیران خارجه سازمان همکاری های اسلامی گفت: ملت ایران در سوگ 465 قربانی فاجعه ای هستند که جلوگیری از آن امکان پذیر بود.
نشست هماهنگی وزیران امور خارجه سازمان همکاری های اسلامی روز پنجشنبه به وقت محلی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد.
هدف از برگزاری این اجلاس، رایزنی و هماهنگی کشورهای سازمان همکاری های اسلامی در سطح وزیران امور خارجه در مورد مسائل جهان اسلام بود که بخش عمده آن در خاورمیانه و کانون توجه جامعه بین المللی قرار دارد. 
در این جلسه در مورد مسائل و بحران های مهم کشورهای اسلامی بویژه فلسطین، سوریه، یمن، عراق و دیگر مسائل جهان اسلام رایزنی شد.
فاجعه ناگوار منا یکی از موضوع های مورد توجه این اجلاس بود و بسیاری از سخنرانان، این فاجعه را به همه مسلمانان بویژه کشورهایی که اتباعشان مصدوم شده و یا جان باخته بودند، تسلیت گفتند.
عباس عراقچی معاون حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه که رئیس هیات نمایندگی کشورمان در این نشست را برعهده داشت گفت: مردم ایران سوگوار 464 ایرانی هستند که قربانی فاجعه ای شدند که امکان جلوگیری از آن وجود داشت. 
وی افزود: آنچه اکنون بیش ازهمه اهمیت دارد، مسئولیت پذیری، شفافیت و انجام تحقیقات حرفه ای در مورد عوامل این فاجعه ناگوار و راه های جلوگیری از آن در آینده است.
وی در ادامه به مشترکات فراوان کشورهای عضو این سازمان نیز اشاره کرد و گفت: کشورهای اسلامی با چالش های فراوانی روبرو هستند و نباید اجازه دهند اختلافات فرقه ای و نژادی وحدت ما را خدشه دار کند.
عراقچی افزود: لازم است با روشن بینی، شجاعت و صبر راه مشارکت در برقراری صلح، امنیت و توسعه در منطقه و جهان اسلامی را بگشاییم.
نام:
ایمیل:
* نظر: