شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - June 06 2020
نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا:
کد خبر: ۱۱۱۰۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۳۵
«دونالد ترامپ» نامزد انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا گفت: ما لیبی و عراق را به هم ریختیم و باعث اغتشاش در این کشورها شدیم و اکنون نیز همین کار را در سوریه انجام می دهیم.
ترامپ به شبکه خبری 'ان بی سی' گفت که حتی با وجود حمایت روسیه از 'بشار اسد' رئیس جمهوری سوریه، وی از تلاش های مسکو برای جنگ با گروه داعش حمایت می کند. 
ترامپ تاکنون در نظرسنجی های انجام شده از مردم آمریکا، از سایر نامزدهای ریاست جمهوری این کشور پیش است.
به گزارش ایرنا، روسیه در ادامه پنجمین روز از همکاری ضد تروریستی با سوریه در بمباران مواضع تروریست ها بویژه داعش در این کشور، خبر از انجام چند حمله جدید با استفاده از جنگنده بمب افکن های مستقر نزدیک پایگاه هوایی لاذقیه داد.
وزارت دفاع روسیه در این رابطه اعلام کرد که جنگنده های پر قدرت سوخو 35 و 25 و 24ام در 24 ساعت گذشته 20 عملیات انجام دادند که 10 هدف گروه تروریستی داعش کاملا نابود شد.
کشورهای عضو اردوگاه ضد سوری با آغاز عملیات ضدتروریستی مسکو در سوریه خواستار توقف این عملیات شده اند؛ آن هم به بهانه احتمال قربانی شدن غیرنظامیان. این در حالی است که از 6 ماه پیش بمباران شبانه روزی یمن توسط ائتلاف سعودی و چند کشور عربی منطقه، افزون بر نابود کردن تقریبا همه زیرساخت ها هزاران نفر را قربانی و آواره کرده است ولی این عملیات با حمایت کامل آمریکا و اتحادیه اروپا همچنان ادامه دارد.
ائتلاف به رهبری آمریکا که مدعی مبارزه با تروریست های داعش در سوریه و عراق است، تاکنون نه تنها در نابودی این تروریست ها اقدامی نکرده اند، بلکه شواهد و مدارک نشان از حمایت و پشتیبانی مادی و لجستیکی این ائتلاف به تروریستهاست؛ مساله ای که مقام ها و شاهدان عینی در سوریه و عراق بارها به آن اشاره کرده اند.
روسیه نیز در واکنش به فشارها و اقدامات دیپلماتیک کشورهای ضدسوری علیه بمباران ضد تروریستی، اعلام کرده است که این عملیات ادامه خواهد یافت.
«دیمیتری مدودیف» نخست وزیر روسیه در تازه ترین اظهار نظر در این زمینه که دیروز (شنبه) انتشار یافت، اعلام کرد: مسکو از ملت سوریه در برابر هجوم تروریست ها دفاع می کند و این امر تا نتیجه مطلوب ادامه خواهد یافت.
«دیمیتری پسکوف» سخنگوی مطبوعاتی کاخ کرملین نیز دراین باره به خبرنگاران گفت: به ادعاهای پنتاگون در باره پیامدهای انسانی حملات ضدتروریستی توجهی نکنید و گزارش ها و فیلم های مستند از عملیات بمباران ها در سایت وزارت دفاع روسیه قابل دسترسی است.
«ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه نیز گفته در حدود 50 پرواز عملیاتی، مراکز و اهداف از قبل رصد شده با اطمینان کامل از اینکه مقر تروریست ها است هدف قرار گرفته است.
همچنین «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه پنج روز پس از آغاز بمباران مواضع تروریست ها در این کشور براساس برنامه همکاری نظامی دمشق و مسکو، اعلام کرد: ائتلاف ضد تروریستی ایران، روسیه، سوریه و عراق باید پیروز شود.
در همین حال سناتور «جان مک کین» رئیس کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا گفت: در نتیجه سیاست سلب مسئولیت و کناره گیری رئیس جمهوری، آمریکا اکنون درگیر جنگ نیابتی با روسیه در سوریه است و پوتین با دیکته کردن سیر تحولات سوریه، آمریکا را تحقیر می کند.
به نوشته روزنامه گاردین، مک کین روز یکشنبه به شبکه خبری سی.ان.ان گفت که برخورد رئیس جمهوری روسیه با آمریکا در رابطه با سوریه، توام با تحقیر و بی احترامی است. 
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: