جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - February 28 2020
در دیدار قائم مقام دبیرکل سازمان ملل
کد خبر: ۱۱۳۴۴
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۰
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک شرایط ایجاد شده برای برخی کشورهای منطقه را بحرانی دانست و گفت: جنگ در یمن و سوریه باید به سرعت خاتمه یابد و در جهت برقراری صلح توان لازم را به کار گیریم.
علی اکبر ولایتی روز سه شنبه در دیدار یان الیاسون قائم مقام دبیرکل سازمان ملل که به ایران سفر کرده است، افزود: از بیش از 80 کشور جهان تروریست ها در منطقه حضور یافته اند و با تشکیل گروه های افراطی از کشورهای مختلف به جنگ با دولت های قانونی منطقه می پردازند.
وی ادامه داد: شرایط بحرانی و ناامن حضور گروه های تروریستی در سوریه و عراق مشهود است و گروه های تکفیری با از بین بردن تاریخ ، فرهنگ و بناهای تاریخی صدمات جبران ناپذیری را ایجاد کرده اند و این همان وضعیتی است که در افغانستان نیز اتفاق افتاد.
رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در یمن نیز سعودی ها با بمباران مناطق مختلف و غیرنظامی به زیرساخت های این کشور آسیب می زنند که امیدواریم همه در جهت برقراری صلح در منطقه تلاش لازم را انجام دهند.
همچنین در ادامه یان الیاسون با ابراز خرسندی از سفر به ایران اضافه کرد: ایران شریک بسیار مهمی بعد از توافق هسته ای محسوب می شود و زمینه های خوبی برای همکاری پدید آمده است.
قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد نیز اوضاع منطقه را بحرانی دانست و گفت: باید برای ایجاد صلح و امنیت تلاش بیشتری شکل بگیرد و ما تمام سعی خود را برای این منظور انجام می دهیم.
منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: