جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ - January 15 2021
کد خبر: ۱۱۶۵۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۷
خطیب جمعه تهران با اشاره به نامه مقام معظم رهبری به رییس جمهوری درباره برجام تاکید کرد این نامه تجلی پیام جاوید عاشورا بود و در سراسر این نامه، روح حماسه حسینی و روح انقلابی حاکم است، این نامه این پیام را با خود دارد که ایران اسلامی همچنان بر مواضع اصولی خود است.
 آیت الله سید احمد خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه امروز تهران افزود: نامه تاریخی و عمیق رهبر معظم انقلاب، پرونده فرجام را بست انصاف این نامه یک نامه معمولی نبود، کلمه کلمه آن روی حساب بود، اگر دولت می خواهد، موضع ملت ایران را بفهمد، این نامه موضع ملت ایران است.
وی به هشت نکته مهم در باره این نامه اشاره و اضافه کرد: این نامه تجلی پیام جاوید عاشورا بود و در سراسر این نامه، روح حماسه حسینی و روح انقلابی حاکم است، این نامه این پیام را با خود دارد که ایران اسلامی همچنان بر مواضع اصولی خود است.
خاتمی با بیان اینکه این نامه مایه نشاط و امید نیروهای انقلاب شد که دغدغه ارزشهای این نظام را دارند، گفت: تمام نامه را می توان در یک کلمه خلاصه کرد 'هیهات من الذله' 
خطیب جمعه تهران اظهار داشت: در این نامه، نفرت از آمریکا و دروغ گویی و بدقولی آمریکا موج می زند، در این نامه رهبر معظم انقلاب مثل امام راحل(ره) آمریکا را شیطان بزرگ می داند.
وی با اشاره به اینکه اموری در این نامه نقض برجام نامیده شده است، اضافه کرد: هر یک از این طرف های مذاکره اگر بگویند، ساختار تحریم ها باقی است، این نقض برجام است و اگر در طول این هشت سال در هر سطح و یا هر بهانه ای از جمله بهانه نخ نما شده حمایت از تروریسم و نقض حقوق بشر بخواهند تحریم جدید را وضع کنند، این نقض برجام است.
آیت الله خاتمی گفت: آقا در این نامه دستور داده اند تا هیاتی قوی، آگاه و هوشمند برای رصد پیشرفت کارها تشکیل شود و راستی آزمایی کنند که مبادا آنها در این عرصه زیر قول خود بزنند که اختیار این مساله را ایشان به شورای عالی امنیت ملی سپردند. 
وی ادامه داد: این نامه موضع ولایت را نشان داد ، افراط و تفریط هایی وجود داشت که در طول ایام دو طرف می گفتند اما نزد مقام معظم رهبری جایگاهی نداشت و آن این که برخی از این افراد برجام را موفقیت بزرگ ، بی سابقه و فتح الفتوح معرفی کردند هرچند این نظر رهبری نبود.
خاتمی گفت: از آن طرف افرادی هم می گفتند، تصویب برجام به خطر انداختن و خاتمه انقلاب است که این گونه هم نبود.
نام:
ایمیل:
* نظر: