سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - April 20 2021
کد خبر: ۱۱۶۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۸
 سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان جمعه شب برای سخنرانی به مناسبت شب عاشورای حسینی در مراسم مرکزی عاشورایی حزب الله در مجمع سیدالشهدا در منطقه الرویس ضاحیه جنوبی بیروت با عنوان« حسین رمز پیروزی های ما» شخصا حضور یافت.
سید حسن نصرالله در حالی که گاهی سخنانش به علت مشکل در میکروفون قطع می شد، اظهارداشت که آمریکا با هر طرفی که با رژیم صهیونیستی مخالفت کند، دشمنی می ورزد و همه گونه جنگ سیاسی ، رسانه ای ، اقتصادی را علیه آن شروع می کند.
دبیرکل حزب الله از همه عاشقان اهل بیت (ع) برای مشارکت پرشور در مراسم های عاشورایی در شب و روز دهه نخست محرم شرکت و از نیروهای امنیتی و نظامی که از این مراسم ها حمایت کردند، تشکر و قدردانی کرد.

** هدف آمریکا ، سیطره و هیمنه بر منطقه است
سید حسن نصرالله اظهارداشت: آمریکا و همه دولت های آمریکا و همراهان غربی آنها ، طرح و هدفشان در منطقه کاملا روشن ومشخص است، آنها برای دستیابی به این هدف راهبردهای و برنامه هایی در زمان های متفاوت دارند.
وی خاطرنشان کرد: دولت آمریکا به عنوان یک قدرت ستمگر در منطقه ما و جهان براساس یک طرح بدون برنامه کار نمی کند و همواره برای تحقق این هدف ثابت تلاش می کند و تغییر دولت ها ، حکومت ها ، رییسان جمهور و روی کار آمدن احزاب دموکرات و یا جمهوری خواه در راهبرد دستیابی به این هدف تغییری ایجاد نمی کند و تنها شاید روش ها و شیوه ها فرق کند.
دبیرکل حزب الله با بیان این که، این هدف چیست؟، تصریح کرد: به همین سادگی آمریکا به عنوان وارث نیروهای استکباری و دیگر نیروهای استعماری قدیمی از جمله فرانسه و انگلیس ، یک هدف دارند و آن هیمنه و سیطره بر منطقه و کشورهای ما در عرصه های سیاسی، نظامی، امنیتی ، اقتصادی و فرهنگی است.
سیدحسن نصرالله تاکید کرد: بر مبنای این هدف همه در این منطقه اعم از دولت ها ، ملت ها ، نیروهای سیاسی و نخبگان جامعه باید تسلیم ، خاضع و تابع اراده آمریکا باشند و هر سیاست، علم ، اقتصاد ، فرهنگ و دینی را که آمریکا اراده کرد باید بدون چون و چرا بپذیریم.
وی گفت: آمریکا اگر ازهمه ما خواست اسراییل را باید در منطقه بپذیرید ما باید فقط بگوییم « بر روی چشم» و بدانیم که هرگونه جنگ ، مقاومت و نبرد با اسراییل ممنوع است حتی نباید در باره شروط بقا ، موجودیت، هویت و ماهیت آن سئوال کنیم. 

** جنگ هوشمندانه پاسخ استقلال خواهی کشورها 
دبیرکل حزب الله افزود: هر آنچه آمریکا خواست همه باید تسلیم شویم و در برابر آن زانو بزنیم و بگوییم، قبول داریم و اگر تسلیم نشویم و با خواسته های آن مخالفت کنیم پس جنگ هوشمندانه و متنوع آمریکا در شکل های مختلف علیه استقلال خواهان شروع خواهد شد و همواره باید منتظر جنگ نظامی ، سیاسی ، اقتصادی ، امنیتی و رسانه ای و همچنین تحریم ها و محاصره ها باشیم.
سید حسن نصرالله اظهارداشت: امروز این جنگ ها، بهای داشتن اراده آزاد در همه جهان و نه فقط جهان اسلام و عرب است، هر طرفی که بخواهد در این جهان آزاد باشد ، براساس منافع ملی ، ملت و امت خود به طور مستقبل تصمیم بگیرد از نظر آمریکا پذیرفته شده نیست و باید برای هرگونه جنگ آمریکایی آماده باشد.

** آمریکا نفت و گاز کشورهای عربی و اسلامی را می خواهد
وی خاطرنشان کرد: این عمق مسئله و مشکل در منطقه و کشورهای ما و حتی در جهان از ده ها سال قبل و از بعداز جنگ های اول و دوم جهانی است، آمریکا و همپیمانان غربی آن نفت و گاز و همه منابع طبیعی کشورهای اسلامی و عربی را می خواهند.
دبیرکل حزب الله تاکید کرد: به ظاهر نفت و گاز در اختیار دولت های عربی و اسلامی است اما در واقعیت این آمریکا ، شرکت های بزرگ نفتی آمریکا از طریق شرکت های خود در منطقه بر نفت و گاز منطقه سیطره دارند و دولت های اسلامی و عربی عاجز هستند وحتی نمی توانند قیمت نفت را تعیین کنند.
سیدحسن نصر الله گفت: آمریکا هرگاه بخواهد به کشورهایی مانند ایران، عراق، روسیه ، ونزوئلا و هر کشوری دیگر درجهان ضربه بزرگ اقتصادی بزند، به دولت های عربی و اسلامی تابع خود دستور می دهد که قیمت نفت را کاهش دهند و این حکومت ها با علم به این که کاهش قیمت نفت به ضرر آنها است و به آنها فقر و عجز را تحمیل می کند، می پذیرند زیرا قدرت تصمیم گیری ندارند.

** آمریکا می خواهد کشورهای اسلامی و عربی بازار تولیدات آن باشند
وی افزود: آمریکا و همپیمانانش خواستار منابع و نعمت های خدادادی در منطقه ما هستند و حتی می خواهند کشورهای ما بازار تولیدات و سلاح های آنها باشند.
دبیرکل حزب الله اضافه کرد: در همین دو و یا سه سال گذشته سعودی ها ، قطر ، امارات و دیگر کشورها ده ها میلیارد دلار انواع سلاح مانند جنگنده ها ، کشتی ها ، توپخانه ها و تانک ها از آمریکا ، فرانسه و انگلیس خریداری کرده اند و فقط خداوند می داند که آیا به این سلاح ها نیاز دارند و یا نه.
سید حسن نصرالله اظهارداشت: کشورهای عربی و اسلامی بازار سلاح آمریکا را فعال و زنده نگه می دارند زیرا در آمریکا انجمن های حقوق بشر حکومت نمی کنند بلکه شرکت های بزرگ نفتی و شرکت های بزرگ ساخت سلاح حاکم هستند.
وی خاطرنشان کرد: آمریکا و همپیمانانش خواستار سیطره بر همه شئونات زندگی ما از جمله اقتصاد ما هستند و می خواهند کشورهای عربی و اسلامی فقط بازار تولیدات آنها باشند.
دبیرکل حزب الله با طرح این سئوال، ، آمریکا از دولت ها و حکومت های منطقه چه می خواهد؟، تاکید کرد که آمریکا خواستار قدرت تصمیم گیری برای سیاست خارجی ، امنیت ، جنگ و صلح و نفت و گاز آنها است و با بقیه مسائل کاری ندارد.

** دارای دولت ها و حکومت های واقعی و مستقل در جهان عرب نیستیم
سیدحسن نصرالله گفت: دولت ها و حکومت های ما فقط دستگاه های اداری هستند که در راس این اداره ها یک پادشاه، یا امیر و یا رییس جمهور گمارده شده و ما دارای قدرت و دولت واقعی نیستیم.این حقیقت امروز منطقه ما است.
وی افزود: آمریکا خواستار هیمنه بر کشورهای ما است و بر این اساس بر ما جنگ ها ، درگیری ها و کشتارها را تحمیل و حتی توانایی بشری ، مالی ، اقتصادی و اجتماعی دولت ها و کشورهای منطقه را با سیاست های خود فرسوده می کند. 

** اسراییل یک طرح مستقل نیست
دبیرکل حزب الله اضافه کرد: اسراییل یک طرح مستقل نیست بلکه یک ابزار اجرایی در طرح هیمنه آمریکایی - غربی در منطقه ما است .
سید حسن نصرالله اظهارداشت: اسراییل نقش اجرایی را در طرح هیمنه آمریکا برمنطقه ما برعهده دارد و برای همین از آن در سراسر جهان حتی در شورای امنیت و سازمان ملل حمایت می کنند و همه گونه کمک مالی ، اقتصادی و نظامی در اختیار آن می گذارند.
وی با بیان این که « هرگاه اسراییل با خطری جدی مواجه می شود برای دفاع از آن وارد جنگ می شوند»، خاطرنشان کرد: تصور کنید اگر روزی آمریکا ضعیف و از منطقه ما خارج شود و یا در داخل مرزهای خود به دلایل اجتماعی و اقتصادی سرگرم شود آن گاه سرنوشت اسراییل چه خواهد بود؟ آیا اسراییل می تواند در منطقه ما باقی بماند و به حیات خود ادامه دهد؟ 
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: هرگز ، اسراییل یک ابزار اجرایی آمریکا است و ملت های منطقه به ویژه فلسطین و لبنان از تجاوزها و اشغالگری ها و قتل عام های آن در رنج هستند.

** آمریکا مسئول اصلی جنایات اسراییل است
سیدحسن نصرالله تاکید کرد: آمریکا و همه دولت های آن مسئول اول و اصلی همه جنایات ، تجاوزها و اشغالگری های اسراییل و همه جنایاتی هستند که نتیانیاهو و ارتش تروریستی او امروز در قدس و مسجد الاقصی ، کرانه باختری و نوار غزه مرتکب می شوند. 
وی گفت: در طرح هیمنه آمریکا هیچ کشور اسلامی ، عربی ، مستقل، کشوری که خود تصمیم گیری و برای تامین منافع ملتش تلاش می کند، کشوری که می خواهد از منابع و اقتصادش استفاده و در همه زمینه ها پیشرفت علمی ، فرهنگی و فناوری کند، حتی اجازه ندارد وجود داشته باشد.
دبیرکل حزب الله افزود: مصر و یا پاکستان حق ندارند که اراده کنند کشوری قوی باشند، فرقی نمی کند این کشورها سنی باشد و یا شیعه و یا مسلمان باشند و یا مسیحی، وجود هر کشوری که بخواهد آزاد ، مستقل و مقتدر در داخل و در منطقه باشد از نظر آمریکا ممنوع است و علیه آن به طور مستقیم و یا با واسطه جنگ شروع می کند مثل آنچه با ایران کرد.
سیدحسن نصرالله اضافه کرد: آمریکا ، صدام را وادار کرد که هشت سال علیه ایران بجنگد ، ایران را محاصره و تحریم کرد و حتی برای ایجاد درگیری های داخلی در ایران از همه امکانات سیاسی ، رسانه ای ، امنیتی و مالی خود استفاده کرد.
وی اظهارداشت: از نظر آمریکا هر کشور عربی واسلامی نباید یک کشور قوی باشد حتی اگر از دوستان و مزدوران آمریکا و فرهنگ آن فرهنگ غربی باشد، مطلوب واشنگتن این است که کشورها فقط بنده و فرمانبردار ، مطیع و ابزار باشند و کشورهای منطقه نباید با یکدیگر دوست باشند.

** آیا سلاح اتمی آمریکا برای گسترش دموکراسی است
دبیرکل حزب الله خاطرنشان کرد: از دیگر اصول طرح هیمنه آمریکا، ادعای دموکراسی ، آزادی ملت ها ، انتخابات مردمی شفاف وپاک ، حقوق انسان، جوامع مدنی و مبارزه با فساد است که گوش فلک را پر کرده و این ها نظریه پردازی نیست بلکه یک واقعیت است.
سیدحسن نصرالله تصریح کرد: چه تعداد دولت در منطقه و جهان سوم، چه تعداد دولت و بدترین نظام های دیکاتوری در منطقه تحت حمایت آمریکا هستند و آمریکا از آنها دفاع می کند، آیا این سخنی است که به اثبات نیاز دارد؟ آیا فریبکاری آمریکا دروغ است؟ آیا آمریکا از دیکتاتورترین ، فاسد ترین ، متجاوزان اصلی به حقوق بشردفاع و حمایت نمی کند، نظام هایی که در آنها نه قانون اساسی وجود دارد ، نه انتخاباتی برگزار می شود، نه گردش قدرت صورت می گیرد، در این نظام ها حتی مردم امکان استفاده از اینترنت برای بیان رای خود را ندارند و هر روز صدها و هزارها رای قضایی شلاق زدن و یا اعدام صادر می شود. 
وی تاکید کرد: هنگامی که آمریکا از این حکومت ها و نظام ها دفاع و حمایت می کند، معنای آن این است که ادعاهای آمریکا در خصوص دموکراسی، انتخابات، حقوق انسان، گردش قدرت، مبارزه با فساد دروغ و برای گمراه کردن ملت ها است و متاسفانه برخی ملت ها در منطقه ما فریب خورده و برخی هم برای فریب خوردن آمادگی دارند.
دبیرکل حزب الله گفت: آیا ارتش ها ، ناوگان های دریایی ، سلاح هسته ای و بمب اتمی آمریکا ، انجمن های خیریه برای برقراری دموکراسی در جهان هستند.
سیدحسن نصرالله افزود: آمریکایی ها منافق و نیرنگ باز هستند، دروغ می گویند، فریب می دهند، زیرا آنها فقط درصدد ساقط کردن نظام هایی هستند که با آنها مشکل دارند، نظام هایی که فقط می خواهند مردم ، دولت ها و رییسان جمهورشان را آزادانه انتخاب کنند.

** پرونده سازی سیاست آمریکا 
وی اضافه کرد: بله ملت ها ، جنبش ها و دولت هایی که تسلیم هیمنه آمریکا نشده اند، آمریکایی ها برای آنها پرونده سازی می کنند و می گویند که دموکراسی و انتخابات در کشور شما وجود ندارد، هنگامی که می گوییم می خواهیم دولت خود را به این شکل برگزینیم و تعدیل هایی را در قانون اساسی ایجاد کنیم بلافاصله پرونده حقوق بشر را می گشایند، شما را در فهرست تروریسم قرار می دهند ، از سفر ممنوع می کنند، اموال شما را مصادره می کنند، دوستان شما را هم در فهرست تروریسم قرار می دهند و اموالشان را مصادره می کنند، آیا این اتفاق ها نیفتاده است؟ 
دبیرکل حزب الله اظهارداشت: بله آمریکایی ها این اقدامات را انجام می دهند تا کشورهایی که حاضر نیستند در مقابل آنها تسلیم شوند و زانو بزنند و با هیمنه آنها مخالفت می کنند، تسلیم و مطیع شوند حتی برای رسیدن به این هدف بر آنها جنگ ، محاصره اقتصادی و تحریم ها را تحمیل و درصدد متشنج و بحرانی کردن اوضاع داخلی آنها بر می آیند.

** تفاوت کشورهای مستقل و مطیع آمریکا
سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: در کشورهایی که مخالف هیمنه آمریکا هستند، دست کم انتخابات برگزار می شود هرچند آمریکایی ها آنها را پاک و آزادانه نمی دانند اما آیا در کشورهایی که مطیع و تسلیم آمریکا هستند، انتخابات برگزار می شود، گردش قدرت صورت می گیرد، آیا آزادی های شخصی و آزادی بیان وجود دارد؟ 
وی تصریح کرد: این است واقعیت های آمریکا و اگر کسی مخالف این رای و نظر است برای ما از واقعیت ها دلیل و برهان بیاورد نه این که بخواهد از خیالات ، اوهام، رویاها و شعارهای دروغ و گمراه کننده سخن بگوید.

** پرونده هسته ای ایران نمونه ای از فریبکاری و دروغگویی آمریکا
دبیرکل حزب الله در ادامه سخنان خود به پرونده هسته ای ایران اشاره کرد و گفت: تقریبا در 12 و 13 سال گذشته تا امروز همواره از برنامه هسته ای ایران شنیده ایم، حال تصور کنید که آمریکا با این برنامه چگونه تعامل و برخورد کرد.
سید حسن نصرالله افزود: آمریکا هرگاه بخواهد به کشوری و یا ملتی تجاوز کند ابتدا دروغی بزرگ را خلق و سپس آن را شایع و در جهان ترویج و جهان را هم پشت سر آن دروغ بسیج می کند، گاهی این دروغ به جنگ و مرگ میلیون ها انسان ختم می شود و این اصلا مهم نیست، برای آمریکا مهم این است که ملت ها و رهبران آن کشور تسلیم شوند و زانو بزنند.
وی اضافه کرد: در پرونده هسته ای ایران شاهد 12 تا 13 سال مذاکرات بودیم، آمریکایی ها و اسراییلی ها همواره مدعی بودند که ایران می خواهد سلاح اتمی بسازد ، می خواهد فناوری هسته ای را برای ساخت سلاح اتمی توسعه دهد وحتی گاهی فراتر از این رفتند و گفتند که ایران سلاح اتمی ساخته و آن را مخفی کرده است.
دبیرکل حزب الله تاکید کرد: آمریکایی ها به دنبال ترویج این ادعاها از جامعه جهانی خواستند با آنها همراه شوند و گفتند که می خواهیم بر ایران فشار وارد کنیم تا به قوانین برنامه های هسته ای پایبند باشد، اصلا ایران نباید اورانیوم غنی سازی کند و از ساده ترین حقوق ملت ها در جهان هم برخوردار باشد و بر این اساس تحریم ها را علیه ایران وضع کردند تا ملت ایران را تسلیم کنند.
سید حسن نصرالله اظهار داشت: بسیار خوب، 13 سال دروغگویی و دروغپردازی آمریکایی ها، به ملت ایران و اقتصاد آن و دیگر کشورها که با ایران تعامل می کردند، خسارت و ضرر وارد کرد، نزدیک بود براساس این دروغ که برخی در جهان آن را تصدیق کردند، یک جنگ در منطقه شروع شود. 

** کشورهای عربی کاسه داغ تر از آتش
وی خاطرنشان کرد: شاهد بودیم که رسانه ها و دولت های عربی با این دروغ همراه شدند تا به اصطلاح جلوی ساخت سلاح اتمی ایران را بگیرند و متاسفانه به دلیل وجود احساس حقارت در جهان عرب ، برخی از عرب ها از آمریکایی ها پیشی گرفتند و کاسه داغ تر از آش شدند. 
دبیرکل حزب الله تصریح کرد: اما دیدند ایران تسلیم نشد ، زانو نزد، تحریم ها و محاصره اقتصادی موجب فروپاشی آن نشد و برنامه هسته ای خود را ادامه داد و حتی با قدرت و اقتدار آن را توسعه داد و سرانجام دریافتند که انتخاب گزینه نظامی هم سخت است بنابراین تسلیم و آماده تفاهم و مذاکرات با ایران شدند.
سیدحسن نصرالله گفت: دیروز رییس جمهور یک کشور بزرگ به نام روسیه در همایشی امنیتی ایستاد و گفت که آمریکا همه ما را فریب داد، جهان 13 سال در گمراهی به سر برد تا این که برای آن روشن شد ایرن برنامه نظامی هسته ای و قصد ساخت سلاح هسته ای ندارد.
دبیرکل حزب الله افزود: اکنون بعداز 13 سال دروغگویی و فریبکاری آمریکا روشن و معلوم شده است که آمریکا اگر با کشوری مشکل داشته باشد، مبادرت به ساخت دروغ های بزرگ می کند، جهان را وادار می سازد آن را باور و ترویج کند ، آن را حتی به شورای امنیت و قدرت های بزرگ تحمیل می کند.
وی تاکید کرد که همه داستان هسته ای ایران برای این است که ایران می خواهد کشوری آزاد، آقا و مستقل باشد، منابع طبیعی خود را حفظ و از کرامت ملتش پاسداری کند و این از نظر آمریکایی ها ممنوع و جرم است.

** چرا برای پیروزی ها جشن نمی گیریم؟
سید حسن نصرالله در ادامه سخنرانی خود با طرح این سئوال « اکنون به کجا رسیده ایم؟»، اظهار داشت: شاهد تحولات در منطقه و شکست هایی بوده ایم که اسراییل از دهه هشتاد قرن گذشته تا سال 2000 میلاد در لبنان متحمل شده است، سپس نظاره گر عقب نشینی اسراییل از نوار غزه و شکست آن در جنگ های بعدی از جمله جنگ 33 روزه در سال 2006 هستیم.
دبیرکل حزب الله به شکست آمریکا در عراق اشاره و خاطرنشان کرد: خواهران و برادران به عراق نگاه کنید، یک پیروزی بزرگ اتفاق افتاد اما کسی جشن نگرفت و این از اوضاع دردناک ما در جهان عرب و اسلام است ، ما به شکست ها عادت کرده و بنابر این برای پیروزی ها هم جشن نمی گیریم.
وی با بیان این که« اکنون در لبنان برای پیروزی در سال 2000 میلادی در مقابل دشمن صهیونیستی ، چه کسی جشن می گیرد؟»، تصریح کرد: با وجود پیروی ملت و مقاومت عراق و شکست آمریکا در مقابل اراده ملی عراقی ها درعراق جشنی برگزار نمی شود و ما خواستیم جشن بگیریم به ما اعتراض کردند.

** هدف جنگ جدید آمریکا در منطقه چیست؟
سیدحسن نصرالله تاکید کرد: بعداز شکست های اسراییل ، شکست های آمریکا در منطقه از جمله عراق و افغانستان، بعداز تحولات اخیر در جهان اسلام و عرب که بهار عربی خواندند، آمریکا تحولات جدیدی را رقم زد و جنگ جدیدی را شروع کرد و ما برای درک این جنگ باید شب و روزتلاش کنیم.
دبیرکل حزب الله گفت: امشب می گویم که این جنگ آمریکا برای وادار کردن ملت ها و کشورهای منطقه به تسلیم شدن در برابر طرح هیمنه آن است اما چه اتفاق افتاد؟ 
وی افزود: درعراق و سوریه شاهد یک جنگ هستیم اما با اشکال مختلف، کشورهای غربی وعربی و منطقه ای ده ها هزار تن از جنگجویان تکفیری را از سراسر جهان جمع و وارد این دو کشور کردند، همه ما با شرایط سخت دریافت ویزا آشنا هستیم اما تکفیری ها به راحتی و با دریافت پول وارد سوریه وعراق می شوند و هزاران تن سلاح و مهمات در اختیار آنها قرار می گیرد و اخیرا هم سلاح پیشرفته ضد زره آمریکایی تاو را تقدیم آنها کرده اند، آیا این دولت های عربی و آمریکا بدون علم و رضایت آمریکا مرتکب چنین اقداماتی می شوند؟ 

** آمریکا فرمانده اصلی جنگ ها در منطقه است
سیدحسن نصرالله تاکید کرد: اصل طرح آمریکایی است اما سعودی ها ، برخی کشورهای عربی ، ترکیه و کشورهای غربی در چارچوب آن بازی می کنند و این طرح جنگی است که اکنون در منطقه ما جریان دارد و فرمانده اصلی آن آمریکا است.
دبیرکل حزب الله اظهار داشت: در عراق چه کسی پول و سلاح و امکانات و تسهیلات به داعش تقدیم کرد؟ بله آمریکا و دوستان آن در منطقه ، اما برای چه؟ آمریکایی ها می خواهند بعداز آنکه عراقی ها آنها را اخراج کردند و سیاست اشغال عراق شکست خورد، عراقی ها تسلیم ، ذلیل و مطیع شوند و بگویند که امروز احدی به جز آمریکا حامی آنها در مقابل داعش و امثال آن نیست.
وی خاطرنشان کرد: آمریکایی ها می خواهند که عراقی ها دست آنها را ببوسند ، تسلیم شوند و هرآنچه را می گویند، اجرا کنند و باید با تاسیس پایگاه های آمریکا در خاک عراق موافقت کنید. ما هستیم که قیمت نفت را تعیین می کنیم ، حکومت ها و رییسان جمهوری ها و قانون های اساسی را مشخص می کنیم. اگر تسلیم شوید بیاید با هم از شر داعش خلاص شویم و اگر تسلیم نشوید اجازه می دهیم داعش هر کاری دلش خواست انجام دهد، آیا این حقیقت در عراق جریان ندارد؟

** جنگ علیه سوریه و یمن، جنگی آمریکایی است
سیدحسن نصرالله تصریح کرد: آمریکا در سوریه هم می خواهد که سوری ها تسلیم اراده آن شوند اما برخی دانسته و یا ندانسته در خدمت طرح آمریکا می جنگند حال سکولار باشند و یا اسلام گرا، قرآن در دست داشته باشند و یا از چیز دیگری سخن بگویند، آنها در جنگ علیه سوریه شرکت کرده اند تا سوریه را تسلیم اراده آمریکا کنند.
دبیرکل حزب الله تاکید کرد: فراتر از این ، آیا آمریکایی ها به همراه سعودی ها و غیر سعودی ها در سوریه می جنگند تا سعودی ها در سوریه حکومت کنند؟، قطعا نه، هنگامی که جنگ تمام شود که انشاء الله به نفع آمریکایی ها و دوستانشان تمام نخواهد شد، آمریکایی ها به سعودی ها می گویند، «کیش». 
وی با تاکید به این که « دولت های عربی و منطقه ای ابزاری در جنگ آمریکا علیه عراق، سوریه ، ایران و یمن هستند»، گفت: جنگ علیه یمن هم جنگی آمریکایی است و آمریکایی ها می خواهند یمن نه تسلیم در برابر سعودی ها بلکه در مقابل خودشان زانو بزند و در چارچوب هیمنه و سیطره آمریکا بماند.

** آمریکا می خواهد جنگ ها در منطقه جنگ شیعه و سنی باشد
سیدحسن نصرالله افزود: آمریکایی ها می خواهند جنگ ها در منطقه جنبه مذهبی و طایفه ای پیدا کند و به طور مشخص جنگ شیعه و سنی باشد اما تاکنون به دلیل هوشیاری و بیداری برخی دولت ها و ملت و مواضع علما و نخبگان و نیروهای سیاسی موفق نشده اند.
دبیرکل حزب الله تاکید کرد: علمای صادق و مخلص اهل سنت، نیروهای اسلامی اهل سنت باید در امتداد جهان اسلام باشند و می گویم و اعتراف می کنم که آنها دارای مسئولیتی بزرگ هستند برای این که اجازه ندهند این جنگ، به جنگ شیعه و سنی تبدیل شود. 
وی گفت: در ابتدای جنگ علیه یمن، امام مسجد الحرام ، کسی که باید مبلغ اسلام و مبلغ وحدت و وفاق باشد و سخنانش همراه با تصویر در یوتیوب موجود است، ایستاد و گفت که جنگ علیه یمن جنگ با شیعه است.
سید حسن نصرالله افزود: ای برادر چرا جنگ علیه شیعه، چرا این جنگ باید وجود داشته باشد و به جنگ طایفه ای و مذهبی تبدیل شود؟ اجازه بدهیم بگویم، تنبل ها و ارتش های تنبل مزدور و داوطلب به نیابت از آنها می جنگند و این یک حقیقت است. برای آمریکای ها و دوستانشان مطلوب این است که در سوریه ، عراق و یمن احساسات مسلمانان و جوانان سنی برانگیخته شود و به همین دلیل می گویند نبرد شیعه و سنی شروع شده و وارد صحنه جنگ شوید و به نیابت از پادشاهان ، امیران و صاحبان میلیاردها دلار و سارقان اموال ملت ها و در نهایت در چارچوب طرح هیمنه آمریکا بجنگید.
دبیرکل حزب الله با بیان این که « این حقیت میدان نبرد است»، اظهارداشت: در شب دهم محرم باید حق را بگوییم و حقیقت را اعلام کنیم و آن این که، جنگ کنونی برای دموکراسی ، انتخابات ، اصلاحات ، حقوق بشر، توسعه ، حل مشکلاتی مانند فقر، جهل ، بیماری ها و بی سوادی نیست، هدف این جنگ تحت رهبری آمریکا و با مشارکت کشورها و ارتش ها وادار کردن کسانی که تاکنون تسلیم هیمنه و اراده آمریکا نشده اند.
وی با بیان این که « هدف این جنگ کسانی است که طرح خاورمیانه جدید را در سال 2006 ناکام ساختند»، خاطرنشان کرد: در آن زمان کوندالیزا رایس وزیر خارجه وقت آمریکا گفت که چه کسی طرح خاورمیانه جدید را ساقط کرد، آری مقاومت لبنان، حزب الله و جنبش امل و همه کسانی که در کنار مقاومت لبنان در جنگ سال 2006 ایستادند، این طرح را ساقط کردند.
سیدحسن نصرالله تصریح کرد: این طرح را سوریه با پایداری خود، فلسطینی ها با انتفاضه و مقاومت خود ، ایران با مواقف مستحکم و حمایت های صادقانه اش ساقط کرده اند پس همه اینها باید بهای این کار خود و تسلیم نشدن در مقابل آمریکا، بهای استقلال خواهی ، مطالبه آزادی واقعی و حاکمیت حقیقی را بپردازند.

** دو جبهه جنگ کنونی 
دبیرکل حزب الله تاکید کرد: نبرد کنونی بین دو جبهه است، یک جبهه که فرمانده آن ابوبکر البغدادی ، ایمن الظواهری ، ابومحمد الجولانی و حتی سلمان بن عبدالعزیز و دیگران نیستند و فرمانده اصلی آن دولت آمریکا و دوستان آن هستند و در جیهه دیگر کسانی هستند که حاضر نیستند تسلیم اراده آمریکا شوند و این حقیت امروز منطقه ما است که شباهت زیادی با گذشته دارد. 
وی گفت: امروز به ما می گویند که تسلیم آمریکا و طرح هیمنه آن شوید، اسراییل و دیگر ابزار آن ، سیطره آن را بپذیرید و بنده آمریکا باشید و در غیر این صورت علیه شما اعلام جنگ می کنیم ، شما را تحریم و محاصره اقتصادی می کنیم و در فهرست تروریسم قرار می دهیم، انتحاری ها و خودروهای بمب گذاری شده را روانه مساجد ، حسینیه ها ، کلیساها ، مدارس و بازارهای شما می کنیم ، آیا اکنون این را به ما نمی گویند؟ 

** تکرار وقایع کربلا 
سیدحسن نصرالله افزود: آیا امام حسین (ع) در کربلا با این تهدیدها مواجه نشدند، آیا به ایشان ، اصحاب و زنان همراه ایشان گفته نشد باید با یزید و ابن زیاد بیعت کنید حتی اگر دین ، اسلام و امت شما با خطر استبداد ، استکبار ، طغیان و فساد مواجه شود.
دبیرکل حزب الله اظهارداشت: آیا به ایشان گفته نشد یا باید با یزید بیعت کنید، بنده پسر معاویه شوید و یا این که شما را می کشیم، سرهایتان را قطع می کنیم، بدن های شما را منفجر می کنیم، اموالتان را می دزدیم و به زنان شما اهانت می کنیم، آیا این اتفاق ها نیفتاد؟ 
وی خاطرنشان کرد: ارتش یزید یک یا دو سال بعد که در مدینه به خونخواهی امام حسین قیام کردند، با مردم چه کرد؟، یزید ارتش خود را روانه مدینه النبی (ص) ، شهر صحابه رسول خدا(ص) شهر مهاجران و انصار کرد ، همه را محاصره کرد عده ای را کشت و سوزاند، به مسجد رسول خدا (ص) اهانت کرد و از کسانی که باقی ماندند با زوربه عنوان بندگان یزید بن معاویه و نه به عنوان امیرالمومنین ، خلیفه ، امام ، حاکم و پادشاه بیعت گرفت.
سیدحسن نصرالله تصریح کرد: امام حسین(ع) می دانستند که کجا ایستاده اند و چه گزینه ای را باید انتخاب کنند، مواضع ایشان سرنوشت ساز بود، ایشان از میان گزینه های بیعت ، ذلبت ، تسلیم اراده مستکبران و مرگ، گزینه مرگ را انتخاب کردند و به ما آموختند و گفتند که « 'فإنی والله لا أری الموت إلا سعادةً والحیاة مع الظلمین إلا برما'.

** هیهات من الذله
دبیرکل حزب الله تاکید کرد: در این شب( شب عاشورا) تاریخ ، نبرد و حقیقت آن در مقابل ما حاضر است و باید موضع گیری و آن را اعلام کنیم، امروز هم باید همان گونه که در مقابل اسراییل موضع گیری کردیم باید اعلام موضع کنیم و ما با تاسی از امام حسین (ع) می گوییم که بین مرگ با عزت و ذلت ، اولی را انتخاب می کنیم و فریاد می زنیم هیهات من الذله.
وی گفت: در رویارویی با اسراییل که خاک کشورما را اشغال کرده بود و الان هم می خواهد آن را اشغال کند و از آن خارج نشود، می خواهد شروط ذلیلانه را بر لبنان تحمیل کند ، بین دو گزینه مرگ و ذلت ، جنگ و ذلت ، مقاومت را انتخاب کردیم و اهل و مردم مقاومت و جنبش های مقاومت از سال 1982 تاکنون و قبل از آن به همراه امام موسی صدر در مقابل اسراییل ایستاده ایم و با تاسی از امام حسین (ع) در جواب تهدیدها و جنگ های آن ، فریاد می زنیم، هیهات من الذله.
سیدحسن نصرالله افزود: امروز هم در رویارویی با طرح آمریکایی تکفیری که نه فقط حزب الله و شیعه بلکه همه ملت های منطقه اعم از مسلمان و مسیحی و یا شیعه و سنی را به جنگ ، عملیات انتحاری، خودروهای بمب گذاری شده، کشتار و اهانت و دزدی اموال تهدید می کند، فریاد می زنیم، هیهات من الذله و مرگ با عزت را ترجیح می دهیم. 
دبیرکل حزب الله اظهارداشت: به ما می گویند یا تسلیم اراده ما شوید و یا جنگ و خودروهای بمب گذاری شده را انتخاب کنید، آری ما دارای برادرانی بزرگ و عزیز و مجاهدانی در سوریه و دیگر میدان های نبرد هستیم که می جنگند، مقاومت می کنند، پیشروی می کنند و شهید و مجروح تقدیم می کنند و امشب همه موضع روشن خود را همراه با امام حسین(ع) تکرار می کنیم و به همه کسانی که ما را تهدید می کنند ، اسراییلی و یا تکفیری می گوییم، هیهات من الذله.
وی خاطرنشان کرد: در این شب همان سخنانی را که امام حسین(ع) به اصحاب خودشان فرمودند، می گوییم، در آن شب امام حسین(ع) اصحاب خود را جمع کردند و راه را برای این گروه کوچک تحت محاصره و تحت تعقیب بهترین سخنان را گفتند و فرمودند هر کس می خواهد در سیاهی شب می تواند برود ، فرار کند و حتی به سپاه دشمن ملحق شود اما حسین باقی می ماند و حتی اگر در مقابل هزاران دشمن تنها باشد هرگز متزلزل نخواهد شد و عقب نشینی نخواهد کرد.
سیدحسن نصرالله تصریح کرد: اصحاب پیشنهاد ترک اردوگاه و تسلیم دشمن شدن را رد کردند و با جان دل پذیرفتند که در کنار امام حسین(ع) بمانند و گفتند که اگر هزاران بار کشته شوند، سرهایشان قطع شود، بدنشان تکه تکه شود هرگز ابا عبدالله را ترک نخواهند کرد.

** در حال نبرد دفاع از اسلام و مقدسات هستیم
دبیرکل حزب الله تاکید کرد: نبرد با دشمن اسراییلی و یا طرح آمریکایی تکفیری ، نبرد دفاع از اسلام ، ارزش های اسلامی ، جایگاه اسلام، مقدسات و اراضی مسلمانان و مظلومان منطقه استو ما هرگز از این میدان عقب نشینی نخواهیم کرد.
وی گفت: به کسانی که به رنج ها ، تعداد شهدای ما دل بسته اند می گوییم که در کربلا شاید فقط یک یا دو تن از یاران امام حسین (ع) نجات یافتند و همگی شهید شدند و ما هم امروز هرگز از میدان نبرد عقب نشینی نمی کنیم، ما با علم ، بصیرت و ایمان وارد این نبرد شده و در آن شرکت کرده ایم و انشاء الله پیروز خواهیم شد.
سید حسن نصرالله افزود: در میان ما کسی نیست که حتی به عقب نشینی فکر کند اما بر فرض اگر کسی هم وجود دارد که می خواهد صحنه نبرد را ترک کند، می تواند اما باید بداند مانند همان کسانی هستند که نیمه شب عاشورا امام حسین (ع) را در کربلا تنها گذاشتند. 
دبیرکل حزب الله تاکید کرد: فردا ( روز عاشورا) همه محبان ، مخلصان و وفاداران در هر شهر و روستا جمع می شوند و ما هم از کوچک و بزرگ ، مرد و زن مانند سال های گذشته باردیگر در کنار امام حسین (ع) حاضر می شویم و باران شدید ، گرمای طاقت فرسا، تهدیدهای به خشونت و قتل ، خودروهای بمب گذاری شده مانع این حضور نشده است و نمی شود. روز عاشورا خیابان ها و میادین مملو از عاشقان اهل بیت( ع) است و صدای « لبیک یا حسین» فضا را آکنده می کند.
وی اظهارداشت: می گوییم یا سید و مولای ما از زمانی که نام شما را شنیدیم ، از زمانی شما ر ا شناختیم و عاشق شما شدیم، در مسیر جهاد ، مقاومت ، تقوی از شما تبعیت می کنیم.
سید حسن نصرالله با بیان این که کوچک و بزرگ ما می گوید« یا لیتنا کنا معک یا أبا عبد الله فنفوز فوزاً عظیما» ، تاکید کرد: روز عاشورا هم از اعماق قلب و با خون های جاری در رگ هایمان فریاد می زنیم « لبیک یا حسین». 
السلام علیک یا سیدی ومولای یا أبا عبد الله الحسین، یا ابن رسول الله (ص)، وعلی الأرواح التی حلّت بفنائک، علیکم منی جمیعاً سلام الله ابداً ما بقیت وبقی اللیل والنهار، السلام علی الحسین وعلی علی بن الحسین وعلی أولاد الحسین وعلی أصحاب الحسین.

نام:
ایمیل:
* نظر: