سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - July 07 2020
کد خبر: ۱۱۷۷۳
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۰
وزارت امورخارجه روسیه اعلام کرد: سرگئی لاوروف و محمدجواد ظریف روز سه‌شنبه در یک گفت‌وگوی تلفنی راه‌های حل و فصل بحران سوریه را بررسی کردند.
 به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، سرگئی لاوروف و محمد جواد ظریف وزیران امور خارجه روسیه و ایران در این گفت و گوی تلفنی تاکید کردند که باید اقدامات فوری برای پیشرفت در روند مذاکرات سیاسی در سوریه اتخاذ شود.

بر اساس این بیانیه، لاوروف علاوه بر این با جان کری همتای آمریکایی خود درباره‌ی راه حل‌های بحران سوریه گفت و گو کرده است. دو طرف در این تماس خواستار آن شده‌اند که تمامی کشورهای منطقه برای پشبرد مذاکرات سوریه یکپارچه شوند.

همچنین ، جان کربی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا شب گذشته گفت که واشنگتن انتظار دارد از ایران نیز برای حضور در مذاکرات سوریه در وین دعوت شود.

یک مقام کشورهای منطقه که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت که ایران هم اکنون نیز از سوی آمریکا و روسیه برای شرکت در این مذاکرات دعوت شده است و حسین امیرعبداللهیان معاون وزیر امور خارجه ایران قرار است در نشست آتی وین شرکت کند. حضور محمد جواد ظریف نیز هنوز تحت بررسی قرار دارد.

تاکنون خبر دعوت از ایران و حضور امیرعبداللهیان در نشست وین از سوی مقامات کشورمان اعلام و تایید نشده است.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: