سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - July 14 2020
کد خبر: ۱۱۷۸۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آبان ۱۳۹۴ - ۱۳:۲۰
مقامات آمریکایی از ایران درخواست کردند در مذاکرات چند جانبه مسائل سوریه شرکت کنند.
 رسانه های آمریکایی به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کردند آمریکا و روسیه از ایران درخواست کردند در مذاکرات چندجانبه  حل بحران سوریه شرکت کند و تاکنون طرف ایرانی پاسخ رسمی نداده است. 
مذاکرات چندجانبه حل  بحران سوریه در در بیست و نهم تا سی ام اکتبر در وین پایتخت اتریش برگزار می شود  علاوه بر چهار کشور آمریکا،روسیه،ترکیه و عربستان از کشورهای ایران، انگلیس، فرانسه، آلمان،امارت متحده عربی و دیگر کشورها نیز برای به شرکت در این مذاکرات دعوت به عمل آمده است.
آلن ایر سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در جمع خبرنگاران گفت که  جان کری وزیر امورخارجه در مذاکرات وین شرکت خواهد کرد و در این دور از مذاکرات نمایندگان 12 کشور شرکت می کنند.
وی همچنین گفت شرکت نمایندگان ایران  به تصمیم رهبر ایران بستگی دارد.
اخبار به دست آمده از مقامات آمریکا حاکی از آن است امیرعبداللهیان معاون وزیر امورخارجه نماینده ایران در مذاکرات خواهد بود شرکت وزیر امور خارجه ایران ظریف هنوز مشخص نیست.
به تازگی کشور آمریکا،روسیه،ترکیه و عربستان برای حل بحران سوریه ارتباط نزدیکی برقرار کرده اند در بیست و سوم اکتبر وزاری امور خارجه چهار کشور  در اتریش مذاکره کردند و  در طی چهار روز بعدی ، جان کری و سرگی لاوروف  وزیر امور خارجه روسیه  مکالمه روزانه خود را حفظ کرده اند و درباره پیشبرد روند انتقال سیاسی بحث کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: