چهارشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۹ - April 01 2020
کد خبر: ۱۲۱۵۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۰
سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه گفت: ایران براساس سیاست اصولی خود، مخالف هرگونه استفاده ابزاری و سیاسی از حقوق بشر علیه کشورهای مستقل است.
حسین جابرانصاری در مورد قطعنامه حقوق بشری صادره از سوی کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد اظهار کرد:‎ جمهوری اسلامی ایران از اینکه مکانیزم ها و ابزارهای حقوق بشری سازمان ملل یک بار دیگر دستاویز سیاست گزینشی برخی کشورها قرار گرفته است، ابراز تاسف می کند.
سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران مانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان، بهترین راه ارتقا و حمایت واقعی از حقوق بشر را، پیگیری رهیافت گفت وگو و تعامل سازنده می داند و معتقد است بهترین سازوکار بررسی وضعیت حقوق بشر در همه کشورهای جهان سازوکار یو پی آر شورای حقوق بشر سازمان ملل است که مبتنی بر اصل برابری، احترام، جهان شمولی، گفت وگو و همکاری سازنده بین همه کشورها بدون هیچ تبعیضی است.
جابرانصاری گفت: جمهوری اسلامی ایران بر اساس تعالیم اسلامی و انسانی و اصول قانون اساسی، تلاش در راستای ارتقای حقوق بشر را از مهمترین وظایف خود در برابر شهروندانش می داند، اما برای قطعنامه هایی که با انگیزه های سیاسی ارایه و تصویب آن نه بر اساس محتوا بلکه بر اساس جبهه بندی سیاسی کشورها و لابی های پنهان انجام می شود، ارزشی قائل نیست.
نام:
ایمیل:
* نظر: