شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - July 04 2020
کد خبر: ۱۲۳۲۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۹:۵۹
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره PMD می‌تواند پایانی بر پرونده PMD باشد.

منصور حقیقت‌پور اظهار کرد: اگرچه پیش‌بینی ما این بود که گزارش آژانس یک گزارش خاکستری باشد اما به نظر می‌رسد گزارش روشنی است و نکات مثبت آن بیش از نکات منفی است. همچنان که عدم انحراف جمهوری اسلامی از مسیر فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای تأیید و اعلام شده سندی در این رابطه وجود ندارد.

وی افزود: برای ما مهم بود که آن‌ها اعتراف کنند ما به سمت استفاده غیرصلح‌آمیز تمایل پیدا نکرده‌ایم. خوشبختانه موارد مشکوک هم رفع شده و این گزارش می‌تواند پایانی بر پرونده پی ام دی باشد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به بستن پرونده PMD از سوی شورای حکام خاطرنشان کرد: این موضوع بهانه بزرگ غرب بود که سال‌ها به خاطر آن تحریم شدیم و هزینه دادیم. اما ان‌شاءالله این مشکل مرتفع خواهد شد و بسته شدن این پرونده گام بلندی برای توسعه همه جانبه کشور خواهد بود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این‌که« PMD بهانه اصلی صدور قطعنامه علیه ایران بود» خاطرنشان کرد: با بسته شدن این پرونده تعویض سوخت غنی‌شده با کیک زرد و خروج قلب راکتور خونداب اراک و رساندن سانتریفیوژ‌ها به تعدادی که توافق شده در دستور کار ایران قرار می‌گیرد و گام بعد نیز اعلام نظر آژانس خواهد بود و پس از آن ما منتظر ابلاغیه رسمی غرب و 1+5 برای عملیاتی شدن لغو تحریم‌ها علیه کشورمان هستیم که مسئله مهمی برای جمهوری اسلامی است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که اگر روند به همین صورت پیش برود تا پیش از آغاز سال جدید شاهد رفع تمام تحریم‌ها علیه کشورمان باشیم.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: