چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - August 12 2020
کد خبر: ۱۲۳۹۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۱
 قاضی ابوالقاسم صلواتی رئیس دادگاه در پایان بیست ویکمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده نفتی تصریح کرد، جلسه بعدی روز یکشنبه 22 آذر ماه برگزار می شود.
وی افزود: در راستای اجرای ماده 352 قانون آئین دادرسی کیفری و بر اساس درخواست متهم ردیف اول و دوم پرونده نفتی و وکلای آنها، بیست ودومین جلسه رسیدگی به پرونده نفتی بصورت غیرعلنی برگزار می شود.
همچنین در بیست ویکمین جلسه دادگاه میلیاردر نفتی، دفاعیات وکیل متهم ردیف دوم نفتی پایان یافت و متهم ردیف سوم نیز بعد از تفهیم اتهام، دفاعیات خود را آغاز کرد.
تمامی جلسات دادگاه بابک زنجانی و دو متهم پرونده نفتی تاکنون بصورت علنی برگزار شده است. 
روز گذشته(سه شنبه) و در بیستمین جلسه دادگاه بابک زنجانی، دفاعیات وکیل «م.ش» متهم ردیف دوم قرائت و مقرر شد قرائت دفاعیات امروز(چهارشنبه) دنبال شود. 
همچنین روز دوشنبه هفته جاری در جلسه نوزدهم دادگاه بابک زنجانی و دو متهم نفتی، «م.ش» متهم ردیف دوم تمام دفاعیات خود را ارائه داد.
تا کنون 21 جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بابک زنجانی و «م.ش» و «ح.ف.ه» دو متهم دیگر این پرونده بصورت علنی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شده است.
در جلسه هجدهم، «م.ش» متهم ردیف دوم با احضار قاضی صلواتی، در جایگاه قرار گرفت و دفاعیات خود را در برابر اتهامات وارده آغاز کرد. 
هفدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی و دو متهم دیگر این پرونده، یکشنبه هفته گذشته برگزار شد و در این جلسه رسول کوهپایه زاده به قرائت بخش پایانی دفاعیات از موکل خود پرداخت.
قرائت دفاعیات وکیل میلیاردر نفتی از جلسه پانزدهم آغاز شد و در جلسه شانزدهم نیز ادامه یافت و در جلسه هفدهم به پایان رسید.
در جلسه چهاردهم قاضی صلواتی از بابک زنجانی خواست که قبل از صدور حکم، مطالبات شرکت نفت را پرداخت کند.
نماینده دادستان در سه جلسه نخست، کیفرخواست 238 صفحه ای متهمان نفتی را قرائت کرد و بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی از جلسه چهارم شروع به قرائت دفاعیات خود کرد.
در هفتمین جلسه دادگاه، مرتضی تورک معاون دادستان و مسئول نظارت و پیگیری اموال بابک زنجانی برای ارائه پاره ای توضیحات نسبت به گلایه های متهم مبنی بر کارشناسی غیرواقعی اموال، در دادگاه حاضر شد و توضیحات لازم را ارائه کرد.
در جلسه هشتم نیز وکیل شرکت نفت «اچ کی» به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران، طرح شکایت را تقدیم دادگاه کرد.
قاضی صلواتی در جلسه چهارم دادگاه، خطاب به بابک زنجانی متهم اصلی پرونده نفتی گفته بود که اتهام شما براساس کیفرخواست صادر شده در دادگاه انقلاب، افساد فی الارض از طریق اخلال در نظام اقتصادی کشور با تشکیل و رهبری سازمان یافته بمنظور ارتکاب جرایمی مانند جعل سند، پولشویی با علم به موثر بودن در ضرر به کشور، کلاهبرداری در سطح گسترده از شرکت نفت، سازمان تامین اجتماعی و بانک مسکن، جعل 24 فقره اسناد و صورت حساب بانکی، استفاده از اسناد مجعول و پولشویی به مبلغ 1967 میلیون یورو عنوان شده است.
در جلسه نهم، وکیل بانک مسکن و نماینده حقوقی سازمان تامین اجتماعی، طرح شکایت خود را در دادگاه ارائه کردند و سپس بابک زنجانی به ادامه قرائت دفاعیات خود پرداخت.
سخنگوی قوه قضاییه در هشتاد وهفتمین نشست خبری خود گفته بود، هنوز هیچ پولی از سوی بابک زنجانی به حساب شرکت نفت واریز نشده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: