جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - August 07 2020
کد خبر: ۱۲۵۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۸
پس از انتشار خبرهایی درباره دریافت هزینه از کارگاه برجام، یک منبع آگاه در مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه گفت که این مرکز در برگزاری کارگاه های آموزش عمومی قصد انتفاعی ندارد.
دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه پیش از این اعلام کرده بود روز سه شنبه کارگاهی یک روزه با عنوان « کارگاه آموزشی عمومی شناخت برجام و تحلیل پیامدهای آن» برگزار کرد که هزینه آن120 هزار تومان اعلام شده بود.
دریافت هزینه بابت این کارگاه خبرها و نقدهایی را در رسانه ها و فضای مجازی به همراه داشت.
اکنون یک منبع اگاه در مرکز اموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه در خصوص برخی اخبار منتشره راجع به دریافت هزینه از شرکت کنندگان در این کارگاه می گوید: این دوره یکی از ده ها دوره ای است که دانشکده روابط بین الملل با رویکردی علمی و آکادمیک طی دو سال اخیر برگزار کرده و با استقبال گسترده جامعه علمی و مدیریتی و دانش پژوهان دانشگاه های کشور مواجه شده است.
این منبع افزود: شهریه ای که بابت این گونه کارگاه های آموزشی از متقاضیان اخذ می شود مربوط به هزینه های برگزاری کارگاه (اعم از خدمات سالن، پذیرایی و صدور گواهی حضور) است و با توجه به اهداف علمی و آموزشی دوره، قصد انتفاعی برای اساتید محترم سخنران که دعوت دانشکده روابط بین الملل را اجابت کرده اند و برای دانشکده روابط الملل در میان نبوده است.
سخنرانان کارگاه یک روزه دانشکده روابط بین الملل در روز سه شنبه ، سیدد عباس عراقچی، بهروز کمالوندی و بقایی بودند.
در این کارگاه عراقچی به موضوع توصیف ابعاد سیاسی برجام پرداخت و به موضوعاتی چون از بین رفتن فضای امنیتی ایجاد شده علیه جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی به سبب برجام و PMD و کنار گذاشته شدن ابعاد احتمالی نظامی از برنامه هسته ای ایران از نظر آژانس اشاره کرد.
ابعاد فنی هسته ای برجام را کمالوندی بررسی کرد و در ادامه جلسه بقایی هامانه به توصیف نظام رفع تحریم ها وفق برجام پرداخت و گفت: روند مشروعیت زدایی از برنامه هسته ای ایران باید متوقف می شد و تحریم های غیر قانونی رفع می گردید و همه این مسایل سبب بهره گیری جمهوری اسلامی ایران از برنامه هسته ای در جهت تقویت دیپلماسی و ابزاری برای نفوذ بیشتر می گردید.
در این کارگاه، علاوه بر اساتید، دانشجویان و کارشناسان وزارت امور خارجه، کارشناسان متعددی از سراسر کشور شرکت داشتند.
نام:
ایمیل:
* نظر: