جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - February 28 2020
کد خبر: ۱۲۶۸۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۸
سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه اقدام شب گذشته نسبت به سفارت عربستان،خلاف قانون و مقررات بوده است، گفت: در اثر این اقدام تعدادی بازداشت شدند، تعدادی تحت تعقیب قرار گرفتند و تعدادی نیز در حال شناسایی هستند.
حجت الاسلام و المسلمین «غلامحسین محسنی اژه ای» روز یکشنبه در نودمین نشست خبری خود افزود: جنایات آل سعود چیزی نیست که بگوییم با اینگونه امور دل مسلمین تشافی پیدا می کند اما هر کاری که در داخل کشور می کنیم، باید مطابق با قانون و بر اساس موازین قانونی و شناخته شده باشد.
معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه آنچه امروز توسط حکام جنایتکار آل سعود در منطقه دارد می گذرد حقیقتا مایه تالم و تاثر شدید است، گفت: همه دنیا دارند می بینند که حکام پادشاهی آل سعود ماه ها است اینگونه به سرزمین مظلوم یمن آتش می ریزد و تمام زیرساخت های این کشور را هدف گرفته است؛ مردم بی دفاع را در تمام این مدت بمباران کرده و زن، بچه و پیر را می کشند.
وی ادامه داد: حکام جنایتکار آل سعود با حمایت و پشتیبانی همه جانبه از گروه تکفیری ملحد به دور از اسلام و انسانیت داعش، با آنها در جنایت عراق شریک هستند.
به گفته محسنی اژه ای آنچه بر سر مردم مظلوم بحرین می آید با دفاع از حکام آل سعود انجام می شود و آنان در آنجا نیز مقصر هستند.
معاون اول قوه قضاییه این اقدام اخیر حکام آل سعود در به شهادت رساندن یک عالم بزرگوار را اوج جنایت آل سعود عنوان کرد و گفت: این جنایت ها چیزی نیست که مسلمین و منصفین عالم به راحتی بتوانند از کنار آن بگذرند و حکام آل سعود با این کار نابودی و زوال حتمی خود را رقم زدند.
وی افزود: با اعدام شیخ نمر همه مردم مسلمان و آزاده جهان به خشم آمده اند و حکام آل سعود با خشم این مردم رو به رو و با عذاب الهی در دنیا و آخرت گرفتار خواهند شد.
سخنگوی دستگاه قضا با ابراز تاسف از بی توجهی سازمان ها و نهادهای مدافع حقوق بشر و آزادی انسان گفت: مایه تاسف است که سازمان هایی که خود را مدافع حقوق بشر می دانند و به اصطلاح از اعدام انسان ناراضی هستند هیچ اقدام قابل توجهی در قبال پادشاهی آل سعود انجام ندادند و هیچ سخنی نگفتند و برخی فقط اعلام نگرانی کردند.
وی ادامه داد: اگر این اقدام ها در کشور دیگر رخ می داد بوق های تبلیغاتی آنها به راه می افتاد.

** احضار برخی اهل فتنه به دلیل فعالیت های غیرقانونی و تخریبی 
سخنگوی قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش به انتخابات فرارو در انتخابات اسفند ماه امسال اشاره کرد و گفت: امیدواریم مردم همچون همیشه با شور، احساس مسوولیت و مشارکت حداکثری مورد تاکید مقام معظم رهبری در انتخابات شرکت کنند.
وی از همه مردم، نامزدها و هواداران خواست تا نگاه و عملشان بر اساس قانون، انصاف و بر پایه حق الناس باشد تا این انتخابات در کمال امنیت، آرامش و رقابت برگزار شده و نتیجه اش در جهت منافع ملی ، کشور و مردم باشد.
محسنی اژه ای با هماهنگ خواندن دستگاه های اطلاعاتی، نظامی و قضایی تصریح کرد: همه این دستگاه ها آمادگی لازم را دارند تا با هر نوع اقدام خلاف قانون و جرم چه در فضای مجازی و غیر مجازی در صورت نیاز به تذکر، تذکر دهند و اگر احیانا کسی گوش نکرده و جرمی مرتکب شد در اسرع وقت با آنان برخورد کنند.
معاون اول قوه قضاییه اظهار داشت: از اهل فتنه کسانی بوند که مجددا فعالیت های غیر قانونی و تخریبی خود را آغاز کردند که این افراد احضار شده و از آنان در رده های مختلف بازجویی شد.
وی افزود: به آنان یادآوری شد اگر ادامه دهند برخورد شدیدتر می شود و این افراد با قرار نسبتا ضعیف آزاد شدند.
محسنی اژه ای همچنین از رسانه های دیجیتال و غیردیجیتال خواست تا موازین را رعایت کنند.
سخنگوی قوه قضاییه با قدردانی از نیروی انتظامی به دلیل تلاش در برخورد جدی تر با مجرمان خطرناک گفت: نیروی انتظامی درباره مجرمین خطرناک نسبت به گذشته یک برخورد جدی تر و با برنامه ریزی تر داشته است و توانسته برخی مجرمان فراری جرایم خشن را دستگیر کند.
وی اضافه کرد: برخی از این مجرمان از سال 93 و قبل از آن متواری بودند که نیروی انتظامی به سرعت در مقام برنامه ریزی برای شناسایی آنها برآمد.
وی ادامه داد: هماهنگی خوبی بین نیروی انتظامی و قوه قضاییه برقرار شده و در صورت نیاز دادسراها چه در تهران و چه در شهرستان ها با آنها همکاری می کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: