جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - February 26 2021
کد خبر: ۱۲۸۴۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۹
وزیر امور خارجه کشورمان در حساب توییتری خود نوشت: خوش وقتیم که می بینم گفت و گو و احترام، و نه تهدید و شتابزدگی، مساله ملوانان را به سرعت حل کرد.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حساب توییتری خود نوشت: خوش وقتیم که میبینم گفت وگو واحترام، و نه تهدید و شتابزدگی، مساله ملوانان را به سرعت حل کرد ؛ از این نمونه اخیر بیاموزیم.
-سه شنبه- 22 دی ماه 1394 دو فروند شناور نظامی آمریکائی حامل 10 نفر نیروی نظامی آمریکائی، در حالی که در محدوده دریای سرزمینی جزیره فارسی متوقف و سرگردان بودند، توسط نیروی دریائی جمهوری اسلامی ایران رصد و در چارچوب سیاست ثابت جمهوری اسلامی ایران در مورد حفظ امنیت و ایمنی دریانوردی در خلیج فارس، برای روشن شدن ابعاد موضوع به پایگاه نیروی دریایی هدایت شدند.
سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد: پس از توضیحات طرف آمریکایی و هماهنگی های لازم و اطمینان از اینکه ورود شناورها به دریای سرزمینی ایران اقدامی خصمانه نبوده است، شناورهای مذکور به خارج از قلمرو دریایی ایران هدایت شدند.
بر همین اساس واشنگتن پست نوشت: جان کری عصر روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ، ضمن قدردانی از حل و فصل مسالمت آمیز و کارآمد موضوع، از مسوولان ایرانی برای آزادی تفنگداران آمریکایی تشکر کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: