سه‌شنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - September 29 2020
کد خبر: ۱۲۸۴۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۲
خطیبان در آیین سیاسی عبادی نمازجمعه بر لزوم حضور همه طیف های جامعه در انتخابات هفتم اسفند 94 تاکید کردند و این حضور را ضامن امنیت بیشتر جامعه و اقتدار بیش از پیش نظام جمهوری اسلامی دانستند.
این خطیبان خواستار توجه مردم به انتخاب اصلح از میان کاندیداها شدند و گفتند توجه به رهنمودهای رهبرمعظم انقلاب و دیگر دلسوزان نظام روشنگر راه مردم در این زمینه است.
خلاصه خطبه های برخی از شهرها :
قم- امام جمعه موقت قم گفت: شورای نگهبان برای حضور حداکثری مردم در انتخابات، افراد واجد صلاحیت را از طیف ها و سلایق گوناگون به مردم معرفی کند.
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد سعیدی افزود: با حضور کاندیداها از طیف های گوناگون در انتخابات، رقابت جدی و سالم در جامعه شکل گرفته و مردم هرچه بیشتر در انتخابات حضور خواهند داشت. 
تبریز- امام جمعه تبریز با تاکید بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای، گفت: مردم در انتخاب کاندیداهای مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی دقت کنند تا اصلح ترین افراد انتخاب شوند.
آیت الله محسن مجهتد شبستری با اشاره به بیانات رهبری در زمینه حق الناس بودن مساله انتخابات افزود: باید هیات های نظارت و اجرایی از ابتدای فعالیت خود تا آخرین دقایق نسبت به این موضوع حساس بوده و امانت دار باشند.
اراک- امام جمعه اراک، انتخابات را مظهر اراده، اقتدار و حضور ملت خواند و گفت: فضای انتخاباتی چه از سوی مجریان و چه از سوی طرفداران کاندیداها باید سالم، پاک و توام با ادب و اخلاق باشد.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: حضور آگاهانه در پای صندوق های رای لبیک دوباره به نظام و گزینش شایسته ترین ها برای ادامه راه شهیدان و توسعه و پیشرفت کشور است.
کرج- امام جمعه کرج گفت: حضور گسترده تر مردم در انتخابات عزت و اقتدار بیش از پیش نظام را به دنبال خواهد داشت. 
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی افزود: ملت ایران باید با حساسیت خاص به افرادی رای دهند که از هر لحاظ واجد شرایط باشند تا ضمن تقویت احکام اسلامی قوانینی را تصویب کنند که کشور را از مشکلات رهایی دهد. 
همدان - امام جمعه موقت همدان گفت: شرکت و حضور حداکثری در انتخابات ضامن امنیت نظام، انقلاب و کشور است. 
حجت الاسلام سید مصطفی موسوی اصفهانی افزود: انتخابات مهمترین مسئله است که رهبر معظم انقلاب نیز سفارشات بسیاری بر آن کرده است. 
سمنان- امام جمعه سمنان برگزاری دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را مهم دانست و گفت: مردم با حضور گسترده در پای صندوق های اخذ رای در انتخابات هفتم اسفند، کاندیدای اصلح را انتخاب کنند.
آیت الله سید محمد شاهچراغی افزود: رهبرمعظم انقلاب در روز نوزدهم دی در این ارتباط به دو مساله مهم حضور مردم و انتخاب درست کاندیداها اشاره داشتند که در واقع حق سخن را ادا فرمودند کسانی هم که کاندیدای اصلح را در این انتخابات نمی دانند از دیگران بپرسند تا انتخاب درست انجام گیرد چرا که ادای دین به رهبری و نظام اسلامی است.
ساری- امام جمعه ساری گفت: مردم مومن و خداجوی این بار نیز با شرکت حداکثری در انتخابات، یاس و ناامیدی دشمنان را فراهم می کنند.
آیت الله نور الله طبرسی از انتخابات به عنوان یکی از مهم ترین رویدادهای سیاسی-احتماعی و عاملی برای دخالت مردم در سرنوشت کشور نام برد و حضور نفوذی ها را در آن بسیار خطر ناک توصیف کرد.
بوشهر- امام جمعه بوشهر گفت: یکی از رمزهای ماندگاری و استحکام پایه های نظام جمهوری اسلامی، برگزاری انتخابات است.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: انتخابات جان تازه ای به جامعه می دهد و زمینه حرکت رو به جلو نظام را فراهم می کند.شرکت پرشور مردم و انتخاب نامزد اصلح از رمزها و اصول انتخابات است که مردم باید به آنها توجه لازم را داشته باشند.
رشت - آیت الله زین العابدین قربانی امام جمعه رشت به انتخابات اسفندماه امسال اشاره کرد و گفت: باید همه در این انتخابات حضوری پرشور داشته باشیم و افراد صالح را انتخاب کنیم.
زنجان - آیت الله علی خاتمی امام جمعه زنجان به در پیش بودن انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب درآخرین سخنرانی خود در جمع ائمه جماعات، برگزاری انتخابات را از اقدامات آینده نگرانه امام خمینی( ره) عنوان کردند و انتخابات را فرصتی برای دخالت و تصمیم گیری ملت به منظور تعیین سرنوشت و آینده جمهوری اسلامی دانستند. 
کرمانشاه-امام جمعه کرمانشاه ضمن دعوت از مردم برای حضور در انتخابات هفتم اسفند، مشارکت پرشور و گسترده را عامل حفظ اعتبار و کسب آبرو برای نظام اسلامی دانست.
آیت الله مصطفی علما اظهار کرد: رهبر انقلاب در سخنرانی اخیرشان بر 2 نکته مهم در پیوند با انتخابات تاکید کردند که نخست دعوت از همه مردم با هرسلیقه ای برای رای دادن بود و نکته دیگر انتخاب فرد اصلح، با تقوا و دلسوز است.
قزوین - حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین از مردم خواست در هنگام انتخابات به فهرستی از نامزدها رای بدهند که استکبار ستیزی و روحیه انقلابی در سوابق آنان وجود داشته باشد و کاندیداها نیز با صداقت و ایمان کامل از دادن وعده هایی که در توان آنها نیست پرهیز کنند. 
شهرکرد - حجت الاسلام سید ابوالحسن فاطمی امام جمعه موقت شهر کرد به انتخابات اسفندماه اشاره کرد و گفت:انتخابات در نظام جمهوری اسلامی همیشه مهم بوده است و این دوره از انتخابات نیز از حساسیت بالایی برخوردار است.
وی گفت:حضور پرشور مردم در انتخابات اسفندماه و انتخابات افراد اصلح موجب یاس و ناامیدی دشمنان می شود.
کرمان - حجت الاسلام مهدی عرب پور امام جمعه موقت کرمان مردم را به حضور گسترده و آگاهانه در انتخابات هفتم اسفند سفارش کرد و گفت: انتخابات نمادی از مردم سالاری دینی است.
وی افزود: وظیفه ما در گزینش افرادی که می خواهند دو مجلس مهم نظام جمهوری اسلامی را شکل دهند بسیار خطیر و حساس است.
نام:
ایمیل:
* نظر: