پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ - April 02 2020
کد خبر: ۱۲۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۸
سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: ملت ایران اجرای دقیق برجام را محکی برای مسایل آینده می داند و نوع اجرای تعهدات بین المللی آمریکا و مجموعه شرکای برجام، در زمینه تصمیمات ناظر به آینده جمهوری اسلامی ایران می تواند تاثیرگذار باشد.
حسین جابر انصاری روز دوشنبه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران به مناسبت اجرای برجام افزود: این رویداد مبارک را به ملت ایران و ملت های جهان تبریک می گویم و امیدوارم زمینه ای برای افزایش صلح و ثبات برای منطقه غرب آسیا و بهبود وضعیت منطقه ای و جهانی باشد و فرصت های مناسبی را فراروی موفقیت های بیشتر سیاسی و اقتصادی ملت ایران فراهم کند.
وی افزود: اجرای برجام مکانیزم ها و ساز و کارهای خود بر اساس برجام را دارد و طبیعی است که در مسیر اجرا هر گونه مساله ای پیش بیاید بر اساس همان ساز و کارها و در صورت ضرورت گفت و گوها و رایزنی ها پیگیری و انجام خواهد شد.
سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: اما تا با امروز بر اساس مجموعه قراین و آنچه از واقعیت های سیاست خارجی آمریکا مشاهده شده تصمیم ملی ایران عدم مذاکره در خصوص مسائل دیگر است.
وی در پاسخ به سوالی درباره مبادله زندانیان آمریکایی گفت: مبادله زندانیان به موازات گفت و گوهای هسته ای مابین ایران و جهات ذی صلاح ایران و طرف آمریکایی انجام و به نتایجی منجر شد که جزییات آن اعلام شد.
انصاری افزود: ابعاد انسانی این موضوع و همینطور تامین حقوق تعداد قابل توجهی از اتباع ایران که با زندان و ممنوعیت های قضایی متعددی مواجه بودند، مبنای تعامل ما با این مساله بود و با رفع محدودیت ها که مقدر شده بود، به نتیجه نهایی رسید و اعلام شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: