يکشنبه ۰۴ اسفند ۱۳۹۸ - February 23 2020
کد خبر: ۱۲۹۵۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۲
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قدرت های غربی و رژیم صهیونیستی با ایجاد گروه های تکفیری درصدد تضعیف توان امت اسلامی و اجرای طرح های استعماری می باشند.
علاء الدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار جمعی از فرهیختگان و مجاهدان کشور لبنان این مطلب را بیان کرد.
وی در این دیدار با اشاره به نقش کلیدی و محوری مقاومت لبنان در اقتدار دنیای اسلام و رویارویی با نظام سلطه و رژیم صهیونیستی، گفت: ما برای لبنان، اهمیت ویژه ای قائل هستیم و به آینده روشن این کشور به دلیل بیداری اسلامی اعتقاد داریم.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه با محکوم کردن حملات وحشیانه عربستان سعودی به مردم مظلوم یمن تصریح کرد: کشتار زنان، کودکان و مردم بی دفاع و بمباران بیمارستان ها و مدارس، نشان دهنده ضعف متجاوزان در برابر مقاومت و پایداری مردم یمن می باشد.
بروجردی رژیم صهیونیستی را عامل اقدامات تروریستی در سوریه، لبنان، عراق، یمن، بحرین، لیبی و افغانستان دانست و پیروزی های مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی در جنگ 8 روزه، 22 روزه، 33 روزه و 51 روزه، را از سنت های الهی خواند.
رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه، به ضدیت آمریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی با اسلام اشاره کرد و گفت: قدرت های غربی و رژیم صهیونیستی با ایجاد گروه های تکفیری و افراطی مانند داعش و النصره به نام اسلام، درصدد تضعیف توان امت اسلامی و اجرای طرح های استعماری خود در کشورهای اسلامی می باشند.
بروجردی در ادامه با تقدیر از رشادت های نیروهای مقاومت و به ویژه شهید سمیر القنطار که حدود 30 سال در زندان های رژیم صهیونیستی زندانی بود، وی را سمبل مقاومت اسلامی خواند و اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن وی را نشان دهنده ماهیت غیرانسانی رژیم غاصب صهیونیستی دانست.
همچنین هیات لبنانی با ابراز خرسندی از حضور در ایران، به اشتراکات فرهنگی و تاریخی میان دو ملت، اشاره و تاکید کردند که جمهوری اسلامی ایران همواره به عنوان دوست و برادر در کنار مردم لبنان بوده و ملت لبنان هیچگاه حمایت های دولت و ملت ایران را فراموش نخواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: