چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - May 12 2021
کد خبر: ۱۳۰۴۲
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۶
امامان جمعه کشور در خطبه های امروز نماز جمعه به فرجام رسیدن برجام را مورد اشاره قرار داده و آن را نتیجه رهبری های حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، ایستادگی ، مقاومت و شکیبایی ملت و زحمات و تلاش های دولت و تیم مذاکره کننده توصیف کردند.
تاکید بر اجرای اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات اقتصادی کشور و نیز تشریح اهمیت انتخابات پیش رو و ضرورت مشارکت گسترده مردم در آن به عنوان یکی از عرصه های تجلی حضور مردم در صحنه های حساس انقلاب از دیگر مواردی بود که در خطبه های امروز نماز جمعه در سراسر کشور مورد تاکید امامان جمعه قرار گرفت.

خرم آباد - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد گفت: برجام بعد از طی مسیری طولانی و سخت اکنون به نتیجه رسیده و بدون شک به کمک رهنمون ها و توصیه های مدبرانه و راهگشای مقام معظم رهبری این نتیجه حاصل شده است.
حجت الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد در مصلای الغدیر این شهر افزود: اجرایی شدن برجام در نتیجه زحمت و تلاش دولت به خصوص وزیر امور خارجه است که در برابر شش قدرت جهانی با منطق و گفت و گو و تدبیر و درایت به این مرحله رسیده اما نکته مهم این است که نباید هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری را فراموش کنیم.

رشت - امام جمعه موقت رشت با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار دست اندرکاران انتخابات گفت: پیروزی در برجام، نتیجه مقاومت مردم، زحمات دولت و فعالان دیپلماسی است.
حجت الاسلام والمسلمین احمد عبدالله زاده در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: ما چهار شهید در این راه داده ایم و این مردم بودند که در مقابل تحریم ها مقاومت و ایستادگی کردند تا برجام به موفقیت برسد.
وی به دیگر بیانات رهبری در دیدار با دست اندرکاران انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری اشاره و اظهار کرد: باید مراقب خدعه های دشمنان باشیم و دولتمردان بایستی توجه کامل داشته باشند و همه ما نیز آگاه به نقشه های شوم دشمن باشیم.

بوشهر- امام جمعه موقت بوشهر گفت: تنها راه حل مشکلات اقتصادی کشور توجه به اقتصاد مقاومتی است که همواره از سوی رهبر معظم انقلاب مورد تاکید قرار گرفته است.
حجت الاسلام یوسف جمالی در خطبه های نماز جمعه این هفته بوشهر افزود: اقتصاد مقاومتی با شعار حاصل نمی شود بلکه این راهبرد مهم باید در مرحله اجرا تحقق پیدا کند.
وی بیان کرد: تمامی دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در سایه مقاومت ها و شهادت شکل گرفته از این رو نباید در کشور روحیه شهادت طلبی به فراموشی سپرده شود.

گرگان - نماینده ولی فقیه در گلستان و امام‏ جمعه گرگان با اشاره به اجرای برجام گفت: امروز مشکلات اقتصادی کشور، تنها با توجه به تولید داخلی حل خواهد شد.
آیت‏الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه‏های‏ نماز جمعه این شهر افزود: تحریم ها 30 تا 40 درصد، در مشکلات تاثیر داشت، اما مابقی مشکلات داخلی بوده و باید برای حل آن برنامه ریزی اصولی انجام شود. 
وی خاطرنشان کرد: راه حل معضلات داخلی، اجرای صحیح و درست اقتصاد مقاومتی است که متاسفانه برخی برداشت های پیش پا افتاده از آن دارند، اما اقتصاد مقاومتی مساله ای مهم، اساسی و پایه دار است. 

تبریز - نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه رعایت مرّ قانون در همه حال ضروری است اظهار کرد: همه اقشار مردم باید احترام نهادهای قانونی را حفظ کنند.
آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های این هفته نماز جمعه تبریز با اشاره به اینکه گفتار و نوشتار تفرقه انگیز و ایجاد اختلاف زیبنده نیست افزود: شورای نگهبان نقش نظارت استصوابی دارد و براین اساس برای اجرای مرّ قانون نباید به این شورا حمله کرد.
آیت الله مجتهد شبستری همچنین با اشاره به 27 دی ماه روز اجرایی شدن برجام و نامه رئیس جمهوری به رهبر معظم انقلاب و پاسخ ایشان، اظهار کرد: نامه کوتاه و پرمحتوای مقام معظم رهبری بیان نگرانی و توصیه های ایشان است. 
وی تاکید کرد: باید مراقبت شود طرف مقابل تعهدات خود را کامل انجام دهد چون دشمن عهد شکن است و اعتماد به این دشمن شایسته نیست. 

سمنان- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با اشاره به اهمیت دو انتخابات اسفند امسال گفت: ستون فقرات انتخابات، اجرای قانون است.
آیت الله سید محمد شاهچراغی در خطبه های نماز جمعه این هفته سمنان، با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم در سالجاری و اهمیت حضور گسترده مردم در این انتخابات، گفت: اجرای مُرّ قانون، ستون فقرات انتخابات است و همه باید به قانون تمکین کنند.
امام جمعه سمنان، با تاکید بر اینکه تمام فرآیندهای ثبت نام، بررسی صلاحیت ها و انتخاب افراد باید بر اساس قانون انجام شود، گفت: بررسی صلاحیت ها مهمترین رکن هر انتخابات برشمرده می شود و شورای نگهبان در این خصوص خوب عمل کرده است.

ساری - نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری گفت: طرح برجام با صبر و شکیبایی و زحمات طاقت فرسای تیم مذاکره کننده به فرجام رسید.
آیت الله نور الله طبرسی در خطبه های این هفته نماز جمعه ساری افزود: مردم وفادار و خداجوی ایران اسلامی این بار نیز به دنیا ثابت کردند که برای منافع ملی و حفظ آرمان های انقلاب از تحریم، فقر و گرانی واهمه ای ندارند.
وی از مدیریت و هدایت طرح برجام به عنوان کاری سترگ و پراهمیت یاد کرد و افزود: این امر به بهترین نحو ممکن توسط رهبر معظم انقلاب اجرا شد.

بجنورد - امام جمعه بجنورد گفت: فضای انتخابات را نباید مسموم و آلوده کرد زیرا که به فرموده رهبر معظم انقلاب انتخابات میدان رقابت است و داورانی نیز عهده دار برگزاری این عرصه مهم سیاسی هستند.
حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته بجنورد مرکز استان خراسان شمالی اظهار کرد: این داوران را باید همه قبول داشته باشند.
وی افزود: هم اکنون دیگر تهمت زدن ها به شورای نگهبان نباید وجود داشته باشد زیرا که 12 نفر افراد نخبه، فرهیخته در این جایگاه حضور دارند و نباید هم اکنون که برخی از افراد به دلایل مختلف رد صلاحیت شده اند آنان را ناعادل بدانیم و تهمت بزنیم.

شهرکرد - نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد تاکید کرد: از مهمترین راهکارهای ایستادگی در برابر دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی، بهره گیری از ظرفیت اقتصاد مقاومتی است و این مولفه باید از سوی همه مسئولان مورد توجه قرار گیرد.
حجت الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی (ره) این شهر افزود: همان گونه که مقام معظم رهبری تاکید کردند، باید همه مسئولان دغدغه و تفکر اقتصاد مقاومتی داشته باشند.
وی تاکید کرد: دشمن از اهداف پلید خود کوتاه نمی آید و با صدور قطعنامه های پیاپی همواره اهداف شوم خود را دنبال می کند و نباید به دشمن دل بست بلکه باید با تقویت اقتصاد مقاومتی، اتکا به بیگانگان را از بین برد.

شیراز- نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: تمام عوامل اجرایی و دست اندرکاران انتخابات باید قانون را ملاک عمل و اقدامات خود قرار دهند و در چارچوب آنچه قانون مشخص کرده حرکت کنند.
آیت الله اسدالله ایمانی، در خطبه های نماز جمعه شیراز افزود: یکی از اهداف برگزاری انتخابات نیز حاکم شدن قانون و رسیدن به راهکارهای قانونی برای اداره جامعه است تا اداره و مدیریت کشور در چارچوب قانون انجام شود.
وی، ضمن اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم تمکین همه دستگاههای دست اندرکار انتخابات به قانون و رعایت مُر قانون، ادامه داد: اقدام دست اندرکاران انتخابات در چارچوب قانونی امری لازم و بدیهی است اما در مقابل همه باید حرمت نهادهای قانونی را حفظ کرده و از اهانت به آنها خودداری کنند.

کرمان - امام جمعه موقت کرمان گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای با کوشش و زحمات فراوان، برجام را به سرانجام رساند و ما از هیات شجاع مذاکره کننده کمال تشکر و قدردانی را داریم.
حجت الاسلام محمد صباحی در خطبه های نماز جمعه کرمان افزود: رهبر معظم انقلاب در پیامی از اینکه دشمن وادار به عقب نشینی و بخشی از تحریم های ظالمانه برداشته شد از مسئولان مربوط قدردانی کرده و از این موضوع به خوبی یاد کردند.
وی اظهار کرد: اولین شخصی که در این موفقیت نقش داشت مقام معظم رهبری هستند که به دستور ایشان مذاکرات شروع شد.
وی افزود: در مساله برجام هماهنگی بین قوا که در جریان مذاکرات بسیار لازم و ضروری بود از دیگر اقدامات رهبر معظم انقلاب بوده است.

قم - امام جمعه موقت قم با اشاره به اهمیت حضور مردم درصحنه انتخابات و انتخاب شخصیت های اصلح گفت: انتخابات رمز اقتدار نظام جمهوری اسلامی و عامل گردش قدرت در کشور است و مردم باید با تمام وجود خود را برای حضور در این صحنه مهم سیاسی در هفتم اسفندماه سال جاری، آماده کنند.
حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) افزود: حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو، بسیار مهم است، هیچ کس در برابر این وظیفه بزرگ، عذری ندارد، چراکه تامین و دفاع از منافع ملی کشور حضور حداکثری در این صحنه های مهم را می طلبد.
وی با اشاره به ضرورت رعایت حق الناس در انتخابات گفت: رعایت حق الناس از طرف کاندیداها، طرفداران آنها، ناظران و مجریان انتخابات در نظر گرفته شود.

بندرعباس - نماینده ولی فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس گفت: با اجرای برجام تنها بخشی از مشکلات اقتصادی کشور حل می شود.
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های این هفته نماز جمعه بندرعباس افزود: برخی ها به خیال این نباشند که با اجرای برجام همه چیز ارزان و فراوان می شود، بلکه تنها راه نجات ما وصل شدن اقتصاد به دین و اجرای اقتصاد مقاومتی است.
وی بیان داشت: مقام معظم رهبری در خصوص اجرای برجام در نامه ای به رئیس جمهوری فرمودند که به همه مسئولان دولتی تذکر داده شود که حل مشکلات اقتصادی کشور در گرو تلاش بی وقفه و خردمندانه در همه بخش ها در جهت اقتصاد مقاومتی است و رفع تحریم ها به تنهایی برای گشایش در اقتصاد کشور و معیشت مردم کافی نیست و در پایان این امر نیز تاکید کردند که از خدعه و نقض عهد دولت های مستکبر بویژه آمریکا در این مساله و دیگر مسائل غفلت نشود.

اهواز- امام جمعه موقت اهواز گفت: شورای نگهبان با سعه صدر و با دقت اعتراض افراد رد صلاحیت شده را بررسی می کند ولی کسی حق تهمت زدن به این شورا را ندارد.
آیت الله سیدابوالحسن حسن زاده در خطبه های نماز جمعه در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) اهواز با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی در هفتم اسفند اظهار کرد: رعایت قانون در تمام مراحل انتخابات اصل مهمی است.
وی افزود: حتی اگر اشتباهی در هیات نظارت یا شورای نگهبان صورت گرفته باشد این اشتباه کردن کاملا عادی است و برطرف خواهد شد اما کسی حق ندارد از حدود قانون خارج شود.
نام:
ایمیل:
* نظر: