پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - March 04 2021
کد خبر: ۱۳۰۷۲
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۱
رئیس کمیته انقلابی یمن در سخنانی مهم تجاوز ائتلاف متجاوز سعودی به این کشور را تصمیمی از جانب آمریکا دانست.

به نقل از سبأ  نت، «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلابی یمن طی سخنانی گفت که اظهارات خصمانه جان کری وزیر خارجه آمریکا درباره یمن در دیدار با همتایان عرب خود در خلیج فارس چیز جدیدی نیست.

وی گفت ادامه حمایت و پشتیبانی آمریکا از عربستان نشان می دهد که تجاوز به یمن با تصمیم آمریکا صورت گرفته است.

وی افزود بعد از گذشت 300 روز از تجاوز به یمن اظهارات جان کری با هدف از بین بردن تلاشهای سازمان ملل متحد در قبال راه حل سیاسی در یمن مطرح شده است.

الحوثی تاکید کرد اظهارات کری به معنای ادامه خون‌ریزی، خرابی و ویرانی که مناطق مختلف یمن را در بر گرفته است می باشد.

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن همچنین گفت که آمریکا مسئول پیامدهای اقدامات عربستان و هم پیمانانش در یمن است.

وی تاکید کرد که آمریکا مانع گفتگو و راه حل سیاسی در یمن است و در کشتار یمن دست دارد و این همان چیزی است که شهروندان یمنی به آن ایمان دارند و تکرار می کنند که آمریکا در حال قتل عام مردم یمن است.

الحوثی در بخش دیگری از سخنان خود از ملت انقلابی  یمن خواست که مبارزه در تمامی عرصه ها بویژه مبارزه نظامی برای مبارزه با زورگویی آمریکا و عربده کشی همپیمانانش را ادامه دهند.

وی همچنین از ملتهای عربی و اسلامی خواست که احساس مسئولیت کنند و نسبت به خطرات اقدامات این ائتلاف آمریکایی که کورکورانه در حال اجرای برنامه های رژیم صهیونیستی است آگاه باشند.

رئیس کمیته عالی انقلابی یمن افزود: بهتر بود که کشورهای عضو این ائتلاف به جای اجرای یک پروژه استعماری خصمانه علیه ملتهای عربی و مسلمانان به محاصره غزه خاتمه می دادند و فلسطین را آزاد می کردند.

عربستان سعودی از ششم فروردین ماه گذشته تاکنون به‌بهانه بازگرداندن مشروعیت به یمن به‌نمایندگی عبدربه منصور هادی رئیس جمهور فراری و مستعفی، تجاوز زمینی، هوایی و دریایی خود را به یمن آغاز کرده است.

امارات، بحرین، قطر، مصر و سودان و مزدورانی از آفریقا و آمریکای لاتین در این تجاوز ظالمانه شرکت دارند.

300 روز حمله سعودی- آمریکایی به یمن، بیش از 23 هزار شهید و مجروح بر جا گذاشته و یک میلیون و 200 هزار نفر را آواره کرده به اضافه اینکه بخش زیادی از زیرساخت های این کشور از جمله تاسیسات و مراکز اجتماعی و اقتصادی آن را نیز تخریب کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: