چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - May 12 2021
گزارش وزیر بهداشت از سفر رئیس‌جمهور به قلب اروپا
کد خبر: ۱۳۱۹۰
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
وزیر بهداشت کشورمان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران، گزارشی از سفر هیات دولت به اروپا و مسائل منطقه ارائه کرد.
حسن قاضی زاده هاشمی در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: وقایعی که چندماه اخیر اتفاق افتاد، نشانه عزت و سربلندی ایران است.من این افتخار را داشتم که طی چهار روز گذشته در خدمت رئیس جمهور و هیات وزیران به ایتالیا و فرانسه سفر کنم. آنان احترام فراوانی به تاریخ ملت، رهبری ایران و شجاعت و ایستادگی این ملت و علاقمندی به توسعه روابط همراه با ندامت از آنچه که اتفاق افتاد –که اگرچه بر زبان نبود اما بر رفتار مشهود بود – از خود نشان دادند.
وزیر بهداشت افزود: تمایل آنان به سرمایه گذاری و ایجاد روابط جدید اقتصادی و بهره مندی از نظرات ایران در منطقه، خود بیانگر سربلندی انقلابی است، امسال ما سی و هفتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را پشت سر می گذاریم و امیدواریم در راستای آرزوهای امام بزرگوار و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و آرمان های شهدای انقلاب اسلامی در تحقق یک نظام عادلانه اسلامی موفق شویم.
عضو کابینه تدبیر وامید خاطرنشان کرد: در تمام جلسات ما در اروپا، رئیس جمهور به روسای جمهور، نخست وزیران و هیات وزیران آن کشورها بر ضرورت سرمایه گذاری در ایران و ایجاد اشتغال برای جوانان - به ویژه 900 هزار دانشجویی که هر سال از دانشگاه ها دانش آموخته می شوند-، انتقال دانش فنی و تکنولوژی ، سرمایه گذاری مشترک و توجه به بازار 400 میلیونی در منطقه و برداشتن گام های کمک کننده به اقتصاد مقاومتی و اقتصاد درون زا در کشور ، تاکید کرد.
وی ادامه داد: یکی از مهم ترین هدف ها در جلسات با کارآفرینان جلب توجه آنان به این نکته بود که ایران در پی این نیست که واردات انجام دهد ایران در پی توجه به سرمایه گذاری مشترک و بازارهای بین المللی است.در مورد رابطه با آمریکا و عربستان و سوریه حتما مواضع شجاعانه و صریح رئیس جمهور دررسانه ها منعکس شده است ؛ به گفته رئیس جمهور، کلید روابط ایران آمریکا در ایران نیست بلکه در واشنگتن است.
وزیر بهداشت گفت: همچنین در مواردی که برخی رسانه ها ، بنای مداخله جویانه ای در موضوع سوریه داشتند ، پاسخ رئیس جمهور، تکرار مواضع رهبر معظم انقلاب بود که تعیین کننده در موضوع سوریه کسی جز ملت آن نیست.
هاشمی افزود: مشکل منطقه ما ، داعش است ، نه این و آن، که بر حکومت بمانند یا بروند؛ تصمیم گیری در مورد ماندن یا رفتن برعهده ملت هاست. رئیس جمهور در مورد عربستان نیز گفت رژیمی که سر می برد آن هم عالم بزرگواری که فقط از حقوق مردم با زبان و کلام و سخنرانی دفاع کرده ، بارها محکوم خواهیم کردیم. عربستان دچار مشکلاتی در داخل است و تمام طرح های منطقه ای آن در سوریه، عراق و یمن با شکست مواجه شده و کشتار می کند و طبیعی است تا زمانی که تغییر رفتار نداده عامل تشنج ، خود آنها هستند و ایران همواره علاقمند به ارتباط حسنه و موثر با همسایگان خود است.
وی تصریح کرد: این گفته های من از سفر به اروپا ، هم گزارش کاری است و هم نشان دهنده عزت و سربلندی ما است. امروز بیش از گذشت سه دهه از انقلاب اسلامی، همه این موفقیت ها در سایه مکتب امام و رهبر معظم انقلاب و وحدت همه ایرانیان به دست آمده است.
**امروز نیازمند فضای همدلی هستیم
وزیر بهداشت گفت: کسانی که به مسیر امام و رهبر معظم انقلاب تاسی کنند و از افراط و تفریط پرهیز کنند حتما در مسیر تحقق وعده های الهی و آرمان های شهدای اسلامی حرکت خواهند کرد.
هاشمی افزود: آیت الله طالقانی در تریبون نماز جمعه در سال اول انقلاب اسلامی بارها همه را دعوت کردند تا مسیر اعتدال را پیش بگیرند. این دستورالهی است. طنین صدای آن بزرگوار همچنان در گوش همه ما است ؛ما امروز به شدت نیازمند همدلی و وحدت هستیم و در سایه وحدت و همدلی به آرمان های انقلاب اسلامی خواهیم رسید.
وی ادامه داد: ما هم به سردار سلیمانی ها و هم به دکتر ظریف ها و دکتر صالحی ها نیاز داریم؛ زیرا همه آنان از جنس انقلاب اسلامی و مکتب امام و مکمل هم هستند مردم عمیقا متوجه این مساله هستند. ما در دانشگاه ها می بینیم زمانی که تصویر برادر سلیمانی روی پرده ها منعکس می شود ، همه ابراز احساسات می کنند. آنان همه سرباز جمهوری اسلامی هستند و هرکدام در مسیر تعیین شده حرکت می کنند.
وی اضافه کرد: آنچه در طول 30 ماه گذشته اتفاق افتاد و حاصل آن در همین سه هفته اخیر دیدیم از حضور بزرگ ترین امپراطوری دنیا –رئیس جمهور چین- تا حضور رئیس جمهور در قلب اروپا و معرفی اسلام و تفاوت آنچه که مسلمانان به آن باور دارند تا یک اقلیت تروریست در پی بدنام کردن اسلام هستند ، موجب عزت و سربلندی بیشتر جمهوری اسلامی شد.
وزیر بهداشت گفت: همه کسانی که در عرصه دیپلماسی و دفاع از حرم و حریم مسلمین و ایرانیان دفاع می کنند در یک جبهه هستند؛ سه هفته پیش لبنان بودم و خدمت سید حسن نصرالله رسیدم در نگاه آنان امیدواری به آینده و اعتماد به حرکت جمهوری اسلامی و حمایت از برجام با هدایت رهبر معظم انقلاب و شجاعت و هوشمندی رئیس جمهور وجود دارد.
انقلاب اسلامی به این دلیل اتفاق افتاد که رژیم شاه مردم را تحقیر کرد ، تحقیر همیشه با دشمنی همراه است و لجاجت و سماجت آنها در تخطی از فرامین الهی و مقابله با باورهای دینی مردم و درعین حال بی توجهی به معیشیت و رفاه مردم باعث به وقوع پیوستن انقلابی شد که بیشتر شبیه معجزه است.انقلاب اسلامی موجب عزت و سربلندی همه ایرانیان شد و بندهای بر پا بسته توسط قدرت های بزرگ جهانی، گسسته شد و وابستگی ها به تدریج کاهش پیدا کرد .
هاشمی افزود: امیدواریم همچنانکه امروز از نظر سیاسی ، کشور مستقل هستیم و در منطقه ، تعیین کننده و در نظم جهانی اثر گذار هستیم بتوانیم در زمینه های اقتصادی نیز بتوانیم وابستگی ها را به حداقل برسانیم.
عضو کابینه تدبیر و امید در پایان یادآور شد: امام و رهبر معظم انقلاب با شجاعت تمام ایران را از یک ژاندارم منطقه ای و فرمانبردار به یکی از قدرت های بین المللی تبدیل کردند.
نام:
ایمیل:
* نظر: