شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ - January 16 2021
کد خبر: ۱۳۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۲۲
امامان جمعه کشور با تاکید بر ضرورت حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن ، این روز را مظهر همدلی ، ایستادگی و اقتدار ملی و تجلی وحدت امت با ولایت توصیف کردند.
تشریح برکات پیروزی انقلاب اسلامی و اهداف و آرمان های آن از جمله وحدت یکپارچگی ملت، استقلال و امنیت حاکم بر کشور، مبارزه با فقر ، استکبار ستیزی و عدالت گستری و نیزحاکمیت قوانین اسلامی بر جامعه از دیگر موارد مورد تاکید امامان جمعه کشور در خطبه های امروز نماز جمعه در سراسر کشور بود.
خطبای نماز جمعه همچنین با تشریح اهمیت انتخابات هفتم اسفند امسال، حضور گسترده مردم در پای صنودق های رای را خواستار شدند و آن را موجب یاس و نومیدی دشمنان نظام و تحکیم پایه های انقلاب توصیف کردند.

امام جمعه مشهد گفت: مردم در راهپیمایی 22 بهمن با نشان دادن دلبستگی خود به انقلاب ، عزت آن را به رخ کشیده و دشمن را از مجبور به عقب نشینی می کنند.
آیت الله سیداحمد علم الهدی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته مشهد در حرم مطهر امام رضا(ع) افزود: دشمنان در فاصله سالیانه بین راهپیمایی های 22 بهمن، توطئه های بسیاری می چینند اما حضور مردم در این همایش، آنان را از همه حرکت ها و مواضع خود عقب می نشاند. 
وی ادامه داد: آمریکا در همه عرصه ها از قبیل حرکت نظامی، فتنه و توطئه های مختلف ، همه گونه ضربه را به انقلاب زده است اما نقطه درخشش انقلاب به پیروزی در عرصه ها نیست، بلکه 37 سال مقاومت مردم، نقطه درخشان این انقلاب است.

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز از انتخابات به منزله نماد مشارکت مردم در انقلاب و استمرار انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت : حضور حداکثری مردم در انتخابات عامل مقبولیت بیشتر نظام در عرصه بین المللی است.
آیت الله اسدالله ایمانی در نماز جمعه این هفته شیراز با بیان اینکه انتخابات و حضور حداکثری مردم در انتخابات، از عوامل مهم حفظ انقلاب اسلامی در مقابل توطئه های بزرگ دشمنان است اظهارداشت: انتخابات صحیح با مشارکت همگانی، عامل پایداری انقلاب اسلامی است که سبب تقویت مسئولیت پذیری در نخبگان، ثبات سیاسی و قانونمندی می شود.
آیت الله ایمانی اضافه کرد: همه افراد و گروه ها باید در پای صندوق های رای حضور یافته و در انتخابات شرکت کنند زیرا برکات حضور در این انتخابات به ایران اسلامی، جامعه آینده و فردای ملت ما باز می گردد.

امام جمعه موقت قم با اشاره به اینکه 22 بهمن مظهر اقتدار ملی جمهوری اسلامی و تجلی وحدت امت با ولایت است، گفت: ملت ایران با حضور حماسی خود در حماسه راهپیمایی 22 بهمن، با وحدت و همدلی از ارزش ها و آرمان های والای انقلاب اسلامی دفاع کنند.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد سعیدی در خطبه های این هفته نماز جمعه قم در حرم مطهر حضرت معصومه(س) افزود: دهه فجر، نتیجه جانفشانی ملت بزرگ ایران برای استقلال، آزادی و تحقق حاکمیت الهی در کشور بود و 22 بهمن نیز جلوه ای از اعیاد اسلامی فطر، قربان و غدیر است.
وی ادامه داد: روز 22 بهمن برای ملت ما جلوه ای از عید فطر بود چون مردم به رهبری حضرت امام راحل، بعد از یک دوره مجاهدت و ریاضت، بر سر سفره افطار انقلاب نشسته و پیروز شدند و در مسیر پیروزی نیز اسماعیل های خود را قربانی کردند.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: راهپیمایی باشکوه ملت ایران در 22 بهمن مقدمه ای برای حضور گسترده مردم در انتخابات هفتم اسفند خواهد بود.
آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با بیان اینکه در آستانه دو انتخابات مهم قرار داریم، افزود: مطمئن هستم راهپیمایی 22 بهمن امسال به قدری باشکوه خواهد بود که آمریکا، رژیم صهیونیستی و غربی ها مبهوت خواهند شد.
وی اظهار کرد: صلاحیت برخی داوطلبان ثبت نام شده برای انتخابات تائید نشده و ممکن است صلاحیت برخی هم احراز نشود که در این صورت نباید به دنبال نزاع و کشمکش بود چرا که اگر اصل نظام را قبول داریم، قانون را هم باید بپذیریم.

امام جمعه بجنورد گفت: رقابت در انتخاب نامزدهای نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در هفتم اسفندماه بین خوب و خوبتر خواهد بود.
حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته بجنورد گفت: همه کسانی که شورای نگهبان تایید کرده افراد صالح هستند و وظیفه مردم است که با تحقیق و کنکاش فرد اصلح را انتخاب کنند.
وی افزود: نامزدهای نمایندگی مجلس نیز که صلاحیت آن ها از سوی شورای نگهبان تایید شده باید در هنگام تبلیغات از عدالت خارج نشوند و رقیب را تخریب نکنند بلکه توانمندی های خود را به مردم بگویند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: راهپیمایی 22 بهمن نماد ایستادگی بر سر آرمان ها و اصول انقلاب اسلامی است.
آیت الله علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته زنجان افزود: رهبری حضرت امام خمینی (ره) و حضور مردم با هدف رهایی از ظلم و ستم طاغوت، موجب پیروزی انقلاب اسلامی شد.
وی به حماسه 15 خرداد سال 42 اشاره و خاطرنشان کرد: جرقه انقلاب اسلامی از همان سال 42 زده شد تا اینکه در سال 57 با تقدیم هزاران شهید، میوه و ثمره آن به بار نشست.

امام جمعه موقت بندرعباس گفت: فقر ، تبعیض و فساد، موریانه های تهدید کننده انقلاب اسلامی هستند و مبارزه با آن به عنوان یکی از شعارها و اهداف اصلی انقلاب اسلامی باید در اولویت برنامه های مسئولان باشد.
حجت الاسلام محمدحسن فروزان نژاد در خطبه های این هفته نمازجمعه بندرعباس افزود: توجه به معیشت مردم یک دغدغه همیشگی است و امام راحل و رهبر انقلاب بارها بر لزوم توجه به محرومان تاکید کرده اند.
وی ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران، اصولی همیشگی و غیرقابل تغییر دارد که مردم در صدر فهرست این اصول قرار دارند و حفظ استقلال کشور نیز از دیگر مواردی است که باید در هر شرایطی مسئولان از آن مراقبت کنند.

امام جمعه موقت ساری بر حضور گسترده مردم در راهپیمائی سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تاکید کرد و گفت : شعار همدلی و همزبانی با شرکت گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن بار دیگر محقق می شود .
حجت الاسلام یوسف یوسف پور در خطبه های این هفته نماز جمعه ساری افزود : رهبری خردمندانه امام خمینی (ره) ، وفاداری مردم و پیروی از اسلام ناب محمدی مهم ترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی بود و تبیین این عوامل موجب ماندگاری انقلاب و نظام می شود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان گفت : آرامش و اقتدار حاکم بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به برکت پیروزی انقلاب اسلامی است.
آیت الله سید محمد شاهچراغی در خطبه های این هفته نماز جمعه سمنان وظیفه ملت در قبال این آرامش و اقتدار را حفاظت و پاسداری همیشگی از انقلاب اسلامی دانست. 
وی اظهار داشت : حفاظت از معنویت و ارزشهای نظام از دیگر وظایف مردم در قبال ایجاد این آرامش حاصل شده عنوان کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام انقلاب اسلامی ایران را شگفت انگیزترین انقلاب در قرن بیستم دانست و گفت: این انقلاب با دو موضوع جمهوریت و اسلامیت شناخته شده در حالی که از واژه اسلام در دنیای غرب تفکری نادرست بعنوان افیون ملت ها شکل گرفته بود.
حجت الاسلام والمسلمین محمدنقی لطفی روز در خطبه های نماز جمعه این هفته ایلام اظهار کرد: پیروزی این انقلاب توسط امام راحل و با پشتوانه قدرتمند مردم از منظر بسیاری از ابرقدرت ها و غارتگران بین المللی حیرت انگیز بود. 
وی ادامه داد: امروز این انقلاب که در آستانه ورود به سی و هشتمین سالگرد آن قرار داریم قدرتمندانه در مقابل تهدیدها و تحریم های دشمنان ایستاده و با رهبری حضرت آیت الله خامنه ای به حیات پر افتخار خود ادامه می دهد. 

نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به در پیش بودن سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران، از مردم و تمامی اقشار خواست در راهپیمایی این روز، حضوری گسترده و پرشور داشته باشند.
آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های این هفته نماز جمعه رشت، شرکت در راهپیمایی 22 بهمن را یک وظیفه دانست و افزود: مردم باید به هر نحوی که می توانند، در این مراسم حضور یابند تا نشان دهیم، دین و انقلاب را فراموش نکرده ایم.
وی ادامه داد: این روزها و در این دهه، به برکت پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد به بهره برداری رسیدن پروژه های مختلف در اقصی نقاط استان هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: اصول و ارزش های انقلابی در نشست های انتخاباتی نباید فراموش نشود.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نمازجمعه اراک با اشاره به انتخابات هفتم اسفندماه افزود:مراقبت در جریان نشست ها و تبلیغات انتخاباتی اصل اجتناب ناپذیر است چرا که همه باید هوشیار باشیم تا آب به آسیاب دشمن ریخته نشود و با حرکت در مسیر قانون جلوی هر اشتباهی سد شود.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: انتخابات خبرگان رهبری یکی از کلیدی ترین و حساس ترین انتخابات است و این مجلس وظیفه خطیری برعهده دارد.

امام جمعه موقت کرمان گفت: اصول و آرمان های اولیه انقلاب اسلامی محفوظ مانده و موجب ماندگاری انقلاب شده است.
حجت الاسلام محمد قاسمی زاده در خطبه های نمازجمعه این هفته کرمان در مصلی امام علی (ع) افزود: حفظ روحیه انقلابی، عمل انقلابی و شکرگزاری برای این نظام و انقلاب از دیگر عوامل حفظ شدن انقلاب اسلامی است.
وی با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: مهمترین آیین این ایام راهپیمایی 22 بهمن است و هر کس آنطور که برایش مقدور است در این آئین شرکت کند.
وی اظهار کرد: 22 بهمن روز بزرگ و سرنوشت سازی است بخصوص در سال جاری که در آستانه انتخابات اسفندماه قرار داریم.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: جمهوری اسلامی ایران با اتکا به ایمان و اراده ملت خود امروزه یکی از امن ترین کشورها در درون زبانه های آتش جنگ، خونریزی و تفرقه حاکم بر منطقه است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نمازجمعه زاهدان اظهار داشت: شعله های آتش جنگ، خونریزی و تفرقه عروسی ها را در افغانستان به عزا تبدیل کرده و در پاکستان صدها نفر قربانی این آتش اند و شعله های آن در عراق، سوریه و ترکیه نیز قابل مشاهده است.
امام جمعه زاهدان ادامه داد: تبعیت دینی و سیاسی از رهبر معظم انقلاب، داشتن استقلال بدون اتکا به قدرت های شرقی و غربی، حضور همیشگی ملت در صحنه های مختلف، تکیه بر ایمان به خداوند متعال، داشتن وجدان جهادی، بصیرت، آگاهی و شناخت دوست و دشمن کلید موفقیت امروز ایران اسلامی در عرصه های جهانی به حساب می آید.

امام جمعه موقت بوشهر گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران طلسم ابرقدرتی آمریکا را درهم شکسته است.
حجت الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران امروز در حالی دهه چهارم عمر خود را سپری می کند که توطئه ها و دسیسه های دشمنان به فضل پروردگار راه به جایی نبرده است.
وی بیان کرد: این انقلاب جوانانی نترس، شجاع و با روحیه ایثار و شهادت طلبی تربیت کرده و با کارکرد خود روی همه ملت های آزاده جهان تاثیر گذاشته است.
نام:
ایمیل:
* نظر: