دوشنبه ۳۰ فروردين ۱۴۰۰ - April 19 2021
کد خبر: ۱۳۳۹۸
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۹
رسانه های منطقه شرق آسیا روز سه شنبه با انتشار گزارش ها و تصاویری از تقدیر رییس جمهوری از تیم هسته ای نوشتند: ایران با این تیم افتخار بزرگی کسب کرد و به یک توافق ارزشمند دست یافت.
 نشریات و تلویزیون های مرکزی چین، کره جنوبی و ژاپن با انتشارعکس ها و تصاویری از تقدیر رییس جمهوری از مذاکره کنندگان هسته ای خاطرنشان کردند که حسن روحانی، در این مراسم از مذاکره کنندگان هسته ای ستایش کرد.
آنها افزودند:رییس جمهوری ایران تاکید کرده است که اگر چنین تیم قدرتمندی در راس مذاکرات نبود شاید ایران نمی توانست به این دستاورد تاریخی و پیروزی دیپلماتیک دست یابد و توافق هسته ای را نهایی کند.
خبرگزاری شین هوای چین در این ارتباط نوشت که روحانی بخوبی واقف است که دستاوردهای این تیم یک پیروزی بزرگ برای دیپلماسی بوده و نتایج و منافع ارزنده ای برای ایران داشته است.
درگزارش خبرگزاری رسمی چین آمده است که ایران توانست در جریان مذاکرات با همین تیم افتخار بزرگی کسب کرده و به یک توافق با ارزش دست یابد که آثار آن در قلمروهای مختلف داخلی و برون مرزی قابل مشاهده است.
در همین حال نشریه گلوبال تایمز چین اقدام به انتشار عکس های اعطای مدال به اعضای تیم مذاکره کننده کشورمان کرده و نوشته است که حسن روحانی رئیس جمهوری در مراسم مذکور به وزیر دفاع ، وزیر امور خارجه و رییس سازمان انرژی اتمی و شمار دیگری از اعضای مرتبط با تیم هسته ای نشان افتخار اهدا کرده است.
این گزارش ادامه می دهد که در آیین تجلیل از تیم هسته ای رییس جمهور ایران بار دیگر خواستار گرامیداشت تلاش های این افراد شد و افزود که رسیدن به توافق مهم با قدرت های بزرگ جهان با این تیم میسر شد.
تلویزیون مرکزی چین و کانال های رسمی تلویزیون های کره جنوبی، ژاپن و هنگ کنگ نیز گزارش کردند که حسن روحانی رییس جمهوری با اعطای نشان درجه یک لیاقت از این دستاورد بزرگ و توافق نهایی هسته ای که در دولت وی حاصل شد به طور قاطع دفاع کرده است.
این رسانه ها می افزایند که با این توافق درهای اقتصاد ایران به روی جهان باز و تحریم ها علیه تهران بعد از سالیان متمادی لغو شد و ایران توانست باب تازه ای از روابط با دنیا را بگشاید.
رییس جمهوری دیروز به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، نشان های ملی اعطا کرد.
وزیر امور خارجه نشان ملی درجه یک لیاقت و مدیریت، رییس سازمان انرژی اتمی و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نشان ملی درجه یک شجاعت دریافت کردند.
درمجموع 28 نفر از دست اندرکاران مذاکرات هسته ای در بخش های مختلف دیپلماتیک، فنی و حقوقی نشان خدمت و لوح تقدیر از دکتر حسن روحانی دریافت کردند.
در این مراسم مسوولان قوای سه گانه، دستگاه ها و نهادهای مختلف لشگری و کشوری حضور دارند
نام:
ایمیل:
* نظر: