دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - March 01 2021
کد خبر: ۱۳۵۰۳
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۹
مجید تخت‌روانچی در چارچوب ششمین دور مذاکرات سیاسی دو جانبه بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی نروژ و به منظور رایزنی با مقامات سیاسی و اقتصادی این کشور پیرامون موضوعات و مسائل دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی در راس هیات اقتصادی تجاری عازم اسلو شد.

به منظور توسعه همه‌جانبه روابط و مناسبات اقتصادی و تجاری، در این سفر آقایان سعیدی رئیس کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، آیت‌اللهی رئیس سازمان سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، سرکار دبیر ستاد نانو و نمایندگانی از اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و نیز سایر بخش‌های تجاری اقتصادی از جمله نفت و گاز، درمان و دارویی و بیمه معاون اروپا و آمریکا وزارت امورخارجه را همراهی می‌کنند.

همچنین با هدف ضرورت شناساندن زمینه‌ها و فرصت‌های همکاری‌های بازرگانی و اقتصادی دو کشور و نیز احیاء و ارتقاء تعاملات و همکاری‌های دوجانبه در گذشته مقرر است در حاشیه این سفر نشستی با حضور فعالان اقتصادی دو کشور در خصوص فرصت‌های تجاری اقتصادی بین دو کشور در شرایط بعد از تحریم برگزار شود.

تبادل هیات‌ها و مناسبات دوجانبه سیاسی و اقتصادی ایران و نروژ ظرف دو سال گذشته و به ویژه پس از اجرای برجام و آغاز رفع تحریم‌ها به نحو چشمگیری افزایش یافته است.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: