دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ - June 21 2021
کد خبر: ۱۳۷۳۳
تاریخ انتشار: ۰۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۱
کره جنوبی امروز شنبه اعلام کرد که یک راکتورهای هسته ای این کشور به دلیل نقص فنی از کار افتاده است.
شرکت برق هسته ای «هیدرو کوریا» در بیانیه ای اعلام کرد که به رغم از کار افتادن راکتور که در جنوب غرب کشور واقع شده، خطر نشت رادیو اکتیو تاکنون وجود نداشته است.
بیانیه حاکی است که راکتور 950 هزار کیلوواتی «هانبیت یک» پس از آنکه بروز نقص فنی در تاسیسات آبی آن مشاهده شد، فعالیت آن متوقف گردید.
گزارش خبرگزاری یونهاپ از کره نیز حاکی است که برخی از تجهیزات ایجاد خلاء و متراکم کردن هوا در تاسیسات آبی نیروگاه به دلایل نامعلومی دچار مشکل شده و نیروگاه را به طور خودکار متوقف کرده است.
مسوولان شرکت «هیدرو کوریا» می گویند که این نقص فنی خطر نشت رادیو اکتیو را به دنبال ندارد اما چندین روز لازم است تا علت اصلی این مشکل مشخص شود.
این نیروگاه هسته ای از سال 1986 میلادی با مصارف تجاری فعالیت خود را آغاز کرد و تا سال 2025 میلادی عمر مفید آن پایان می یابد.
راکتور مذکور در نیروگاه برق هسته ای «یونگ گوانگ» در 350 کیلومتری جنوب غرب شهر سئول، پایتخت کره جنوبی قرار دارد. چهار راکتور دیگر نیروگاه به طور معمول در حال کار است.
در کره جنوبی 30 نیروگاه برق هسته ای فعال است و این کشور نزدیک به 30 درصد از برق خود را از این طریق تامین می کند.
اوایل دی ماه سال گذشته، بر اثر نقص فنی در یکی از نیروگاههای کره جنوبی در منطقه «اولسان» و نشست گاز سمی نیتروژن در یکی از کابل های زیرزمینی در محل ساخت و سازهای مربوط به راکتور اتمی یاد شده سه نفر جان خود را از دست دادند.
این در حالیست که اپراتورهای این مرکز قبل از وقوع این حادثه از سوی یک گروه نفوذگر اینترنتی (هکرها) مورد حمله قرار گرفت و بخشی از اطلاعات آن از بین رفت.
نام:
ایمیل:
* نظر: