پنجشنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۸ - February 27 2020
کد خبر: ۱۳۷۷۵
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۸
مراسم اعطای جوایز هشتادوهشتمین دوره جوایز سینمایی آکادمی علوم و هنرهای سینمایی (اسکار) در حالی بامداد امروز در هتل بیورلی هیلتون لس‌آنجلس برگزار شد که «لئوناردو دی‌کاپریو» سرانجام موفق به کسب اسکار شد و جایزه بهترین فیلم در کمال ناباوری به «اسپاتلایت» رسید.

در این مراسم که اجرای آن بر عهده «کریس راک» کمدین آمریکایی است، برگزیدگان در 24 شاخه گوناگون سینمایی به تدریج معرفی شدند که فیلم «مکس دیوانه: جاده خشم» با کسب شش جایزه بیشترین جوایز را به خود اختصاص داد.

فهرست کامل برندگان اسکار 2016 به این شرح است:

** بهترین فیلم بلند

نامزدها: «بازگشته»، «کمبود بزرگ»، «مکس دیوانه: جاده خشم»، «اتاق»، «اسپاتلایت»، «مریخی»، «بروکلین»، «پل جاسوس‌ها»

برنده: «اسپاتلایت»

** نکته قابل توجه درباره فیلم برنده اسکار اینکه «اسپاتلایت» با نام اصلی «Spotlight» با دو عنوان دیگر «کانون توجه» و «افشاگر» نیز در برخی محافل سینمایی داخلی ترجمه شده است.


ایناریتو
** بهترین کارگردانی

نامزدها: «آدام مک‌کی» کمبود بزرگ، «آلخاندرو گونزالز ایناریتو» بازگشته؛ «تام مک‌کارتی» اسپاتلایت؛ «جورج میلر» مکس دیوانه: جاده خشم؛ «لنی آبراهامسون» اتاق

برنده: «الخاندرو گونزالز ایناریتو» برای فیلم «بازگشته»

** بهترین بازیگر نقش اول مرد

نامزدها: «برایان کارنستون» ترامبو؛ «مت دیمون» مریخی ؛ «لئوناردو دی‌کاپریو» بازگشته؛ «مایکل فاسبندر» استیو جابز؛ «ادی ردماین» دختر دانمارکی

برنده: «لئوناردو دی‌کاپریو» برای فیلم «بازگشته»

** بهترین بازیگر نقش اول زن

نامزدها: کیت بلانشت» کارول؛ «بری لارسن» اتاق؛ «سیبرشا رونان» بروکلین؛ «شارلوت رامپلینگ» 45 سال؛ «جنیفر لاورنس» جوی

برنده: «بری لارسن» برای فیلم «اتاق»

**بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

نامزدها: «کریستین بیل» کسری بزرگ؛ «تام هاردی» بازگشته؛‌ «مارک رافلو» اسپاتلایت؛ «مارک رایلنس» پل جاسوس‌ها؛ «سیلوستر استالونه» اعتقاد

برنده: «مارک رایلنس» برای فیلم «پل جاسوس‌ها»

** بهترین بازیگر نقش مکمل زن

نامزدها: «جنیفر جیسون لی» هشت نفرت‌انگیز؛ «رونی مارا» کارول؛ «راشل آدامز» اسپاتلایت؛ «آلیسیا ویکاندر» اکس مشینا؛ «کیت وینزلت» استیو جابز

برنده: «آلیسیا ویکاندر» برای فیلم «اکس مشینا»


لئوناردو دی کاپریو
** بهترین فیلم غیرانگلیسی

نامزدها: آغوش شیطان (کلمبیا)؛ موستانگ (فرانسه)؛ پسر شائول (مجارستان)؛ ذیب (اردن)؛ یک جنگ (دنمارک)

برنده: پسر شائول (مجارستان)

** بهترین فیلم‌نامه اقتباسی

نامزدها: کسری بزرگ؛ بروکلین؛ کارول؛ مریخی؛ اتاق

برنده: کسری بزرگ

** بهترین فیلم‌نامه اصلی

نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ اکس مکشینا؛ Inside Out؛ اسپاتلایت؛ از کف خیابان‌های کمپتون

برنده: کانون توجه

** بهترین مستند بلند

نامزدها: امی، سرزمین کارتل، نگاه سکوت، چه اتفاقی افتاد آقای سایمون؟

برنده: امی


برندگان اسکار 2016
** انیمیشن بلند

نامزدها: آنومالیسا؛ Inside Out؛ شان دشیپ (گوسفند ناقلا)؛ وقتی مارین آنجا بود

برنده: Inside Out

** بهترین تدوین

نامزدها: کسری بزرگ؛ مکس دیوانه: جا ده خشم؛ بازگشته؛ جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد؛ اسپاتلایت

برنده: مکس دیوانه: جا ده خشم

** بهترین موسیقی متن

نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ کارول؛ هشت نفرت‌انگیز؛ سیکاریو؛ جنگ ستارگان

برنده: «انیو موریکونه» برای فیلم «هشت نفرت‌انگیز»

**بهترین ترانه اصلی

نامزدها: پنجاه طیف خاکستری؛ریسینگ استیشن؛ جوانی؛ شکار زمین؛ شبح

برنده: ترانه «نوشتن روی دیوار» از «سم اسمیت» در فیلم «شبح»

** بهترین فیلم‌برداری

نامزدها: بازگشته؛ کارول؛ هشت نفرت انگیز؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ سیکاریو

برنده: بازگشته

** بهترین طراحی لباس

نامزدها: کارول؛ سیندرلا؛ دختر دانمارکی؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ بازگشته

برنده: مکس دیوانه: جاده خشم


برندگان اسکار 2016
** بهترین مستند، موضوع کوتاه

نامزدها: تیم 12؛ چو آنسوی خطوط؛ کلود لنزمن؛ دختری در رودخانه؛ آخرین روز آزادی

برنده: دختری در رودخانه

**بهترین چهره‌پردازی

نامزدها: مکس دیوانه؛ بازگشته؛ پیرمرد 100 ساله که از پنجره بالا رفت و ناپدید شد

برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

**بهترین طراحی تولید

نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ دختر دانمارکی؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ مریخی؛ بازگشته

برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهترین میکس صدا

نامزدها: پل جاسوس‌ها؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ مریخی؛ بازگشته؛ جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیرد

برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهترین صداگذاری

نامزدها: مکس دیوانه: جاده خشم؛ بازگشته؛ مریخی؛ سیکاریو؛ جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد

برنده: مکس دیوانه: جاده خشم

** بهترین جلوه‌های ویژه

نامزدها: اکس مشینا؛ مکس دیوانه: جاده خشم؛ مریخی؛ بازگشته؛ جنگ ستارگان نیرو بر‌می‌خیزد

برنده: اکس مشینا

** بهترین فیلم کوتاه، اکشن زنده

نامزدها: آواماریا؛ روز اول؛ همه چیز خوب خواهد شد؛ شاک؛ شاترر

برنده: شاترر

** بهترین فیلم کوتاه، انیمیشن

نامزدها: داستان خرس؛ پرولوگ؛ جهان فردا؛ تیم افسانه‌ای سانجای

برنده: داستان خرس
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: