دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - September 21 2020
کد خبر: ۱۳۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۳
هیونگ هوآن جو، وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی با علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار کرد.
در این دیدار دو طرف در خصوص توسعه همکاری‌های ایران و کره جنوبی در زمینه‌های صلح آمیز صنعت هسته‌ای، به بحث و رایزنی پرداختند.

هیئت کره‌ای به ریاست "هیونگ هوآن جو" وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی که از طرف کشورش ریاست کمیسیون مشترک با ایران را بر عهده دارد، در ادامه سفر چند روزه خود به تهران با رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و مسئولین و مدیران این سازمان دیدار و در مورد توسعه همکاری‌های ایران و کره جنوبی در زمینه‌های صلح آمیز صنعت هسته‌ای به بحث و تبادل نظر پرداخت.

صالحی با مهم خواندن سه زمینه تجارت، صنعت و انرژی، سفر "جو" به ایران را نشانه عزم جدی دولت کره جنوبی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری دو کشور دانسته و با اشاره به توانایی‌های کشور کره در زمینه صنعت هسته‌ای، از توسعه همکاری‌های میان دو کشور در زمینه کاربردهای صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای استقبال نمود .

وزیر تجارت، صنعت و انرژی کره جنوبی نیز با اشاره به سابقه طولانی همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و کره جنوبی، از روند رو به رشد توسعه همکاری‌های دو کشور در فضای پسابرجام استقبال کرده و بر مشارکت جدی کره جنوبی در پی‌ریزی همکاری‌های جامع و پایدار میان دو کشور و تعمیق و گسترش ابعاد این همکاری‌ها تأکید کرد.

در ادامه دو طرف پیشنهاداتی در خصوص چارچوب همکاری‌های دو جانبه در زمینه‌های گوناگون صلح آمیز صنعت هسته‌ای و بهره‌برداری هر چه بیشتر از فضای دوستانه موجود در جهت توسعه و تعمیق روابط میان صنایع هسته‌ای دو کشور مطرح نمودند.

همچنین در طول این دیدار "جو" مجدداً از صالحی برای سفر به سئول دعوت نمود و خاطر‌نشان کرد که به زودی خانم پارک، رئیس جمهور این کشور در پاسخ به دعوت رسمی دکتر روحانی به تهران سفر خواهد نمود.
نام:
ایمیل:
* نظر: