شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ - July 04 2020
کد خبر: ۱۳۸۲۸
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۹
رییس جمهوری در پیامی به وزیر کشورخاطرنشان کرد: برگزاری سالم و قانونمند انتخاباتی پرشکوه در جمعه 7 اسفند سال 1394 که برگ زرین دیگری بر کارنامه مردم سالاری دینی افزود و افق تازه ای از «همدلی ملت و دولت»را به نمایش گذاشت، شایسته شکر و سپاسگزاری است.
متن پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی خطاب به دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور به این شرح است:
«بسم الله الرحمن الرحیم
جناب آقای دکتر رحمانی فضلی
وزیر محترم کشور
برگزاری سالم و قانونمند انتخاباتی پرشکوه در جمعه 7 اسفند سال 1394 که برگ زرین دیگری بر کارنامه مردم سالاری دینی افزود و افق تازه ای از «همدلی ملت و دولت»را به نمایش گذاشت، شایسته شکر و سپاسگزاری است.
تلاش های ارزشمند شما و استانداران و فرمانداران سراسر کشور در کنار هیأت های اجرایی که از ماه ها قبل با برنامه ریزی همه جانبه، مقدمات لازم را آماده کردید و با سعه صدر و قانونگرایی؛ زمینه ثبت نام فراگیر و انتخابات رقابتی را فراهم آوردید؛ و با همکاری خیل عظیمی از مسئولان صندوق ها و ناظران و بازرسان، امنیت لازم و اطمینان خاطر ملت و افزایش اعتماد عمومی را حاصل نمودید، کاری بزرگ و قابل تقدیر از دیدگاه مردم آگاه و فهیم کشور بود.
ملت شریف ایران هم علیرغم برخی محدودیت ها که در احراز صلاحیت ها پیش آمد با حضور پرشکوه خود حماسه آفرید و اعتماد خود به صندوق رأی را با گسترش مشارکت خود به جهانیان نشان داد.
برای تداوم این حضور پربرکت و حرکت مبارک، باید نقاط قوت و ضعف آن را شناخت و بهبود بخشید. تجربیات حاصل از مراحل مختلف این انتخابات، می تواند سرمایه مناسبی برای اصلاح و تکمیل قوانین و مقررات مربوط شود تا با افزایش شفافیت و پاسخگویی در همه مراحل، مردم و نامزدها اجرای دقیق و کامل قانون را شاهد باشند و با جامعیت قانون و مقررات، راه اعمال سلیقه های شخصی را به طور کامل ببندد.
از شما و همه همکاران با ایمان و پرتلاشتان در وزارت کشور و دیگر دستگاه ها و نهادها به ویژه وزارت آموزش و پرورش، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیروی انتظامی تشکر می کنم و برایتان از درگاه خداوند توفیق بیشتر برای خدمات اثربخش تر به ملت بزرگ و صبور ایران را مسألت دارم.
حسن روحانی
رییس جمهوری اسلامی ایران»
نام:
ایمیل:
* نظر: