جمعه ۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - February 26 2021
در مراسم نامگذاری پل سواره رو کارگر - حکیم
کد خبر: ۱۳۹۲۳
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۵۶
صالحی گفت: دشمن با رصد توسط نحله‌هایی که در اختیار داشت شهید رضایی نژاد را از ما گرفت اما رضایی نژادهای زیادی وجود دارند که راه او را ادامه خواهند داد.

علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی در مراسم نامگذاری پل سواره رو کارگر - حکیم به نام شهید داریوش رضایی نژاد با اشاره به جایگاه شهید در قرآن کریم گفت که شهدا ناظر و زنده اند تا روز قیامت اما این ما هستیم که ‌آن‌ها را نمی بینیم و شهید رضایی نژاد الان در بین ما حاضر است اما ما قادر به دیدن او نیستیم.

وی ادامه داد: ملت ایران برای فرزندان خود که برای کشورشان جان‌فشانی کردند این ۳۷ سال سنگ تمام گذاشتند.

صالحی گفت: این ملت به نام الله اکبر قیام کرد و به اعتبار این نام تاکنون مصون مانده است.

رییس سازمان انرژی اتمی از شهردار منطقه ۶ برای نامگذاری این تقاطع به نام شهید رضایی نژاد تشکر کرد و گفت: رضایی نژاد یکی از افراد شاخص علمی بود و اگر تقدیر بود که بماند از بزرگترین دانشمندان کشور می شد اما دشمن با رصد توسط نحله‌هایی که در اختیار داشت او را از ما گرفت اما رضایی نژادهای زیادی وجود دارند که راه او را ادامه خواهند داد.

وی گفت: این شهیدان باید الگوی جوانان ما باشند و نامشان را همواره باید زنده و بالا نگه داریم.

صالحی گفت که آرمیتا تنها دختر شهید رضایی نژاد انشالله راه پدر را ادامه خواهد داد و از مادر بزرگوار ایشان که نگذاشت جای خالی پدر برای او احساس شود تقدیر داریم.

خانم پیرانی، همسر شهید رضایی نژاد نیز در سخنانی در این مراسم با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری این مراسم یاد شهدای هسته ای و دیگر شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی را گرامی داشت. وی در بخشی از سخنان خود گفت: از دریچه ی سیاست به افراد و مسائل نگاه نمی کنم. از این رو به نظرم افرادی چون آقایان صالحی و عباسی و کمالوندی بدون هیچ قضاوت سیاسی برای من محترم هستند. آقای صالحی همیشه همان چیزی هستند که نشان می دهند و جایگاه این عزیزان را فراتر از سیاست بلکه در جایگاه علمی می بینم. همینطور آقای عباسی و دیگر چهره های علمی کشور که جایگاهی فراتر از مسایل سیاسی برایشان قایل هستم.

وی همچنین یاد و خاطره شهدای مدافع حرم را گرامی داشت.
در انتهای این مراسم، با حضور رییس سازمان انرژی اتمی، خانواده شهید رضایی نژاد، آرمیتا فرزند شهید، مسئولان شهرداری منطقه 6 تهران و اصحاب رسانه از بنای یادبود شهید داریوش رضایی‌نژاد که در تقاطع کارگر حکیم نصب شده است رونمایی شد.

صالحی: رضایی‌نژادهای زیادی وجود دارند که راه او را ادامه خواهند داد+ عکسصالحی: رضایی‌نژادهای زیادی وجود دارند که راه او را ادامه خواهند داد+ عکس
صالحی: رضایی‌نژادهای زیادی وجود دارند که راه او را ادامه خواهند داد+ عکس
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: