جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - August 07 2020
کد خبر: ۱۳۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۱۶
مراسم رسمی روز ملی فناوری هسته ای در روز پنج شنبه 19 فروردین سال 95 با حضور مقامات عالی نظام برگزار می شود. در این مراسم از چندین دستاورد جدید صنعت هسته ای در حوزه های نیروگاهی، بهداشت و سلامت و اکتشاف و استخراج رونمایی به عمل خواهد آمد.
معاون سازمان انرژی اتمی و رئیس ستاد بزرگداشت مراسم روز ملی فناوری هسته ای با اعلام این که مراسم رسمی روز ملی فناوری هسته ای در روز پنج شنبه 19 فروردین سال 95 با حضور مقامات عالی نظام برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در این مراسم از چندین دستاورد جدید صنعت هسته ای در حوزه های نیروگاهی، بهداشت و سلامت و اکتشاف و استخراج رونمایی به عمل خواهد آمد.

به گزارش امیدهسته ای، اصغر زارعان در گفت و گو با خراسان افزود: دستاورد هایی که در این مراسم رونمایی می شوند به صورت بومی طراحی و تولید شده و جزو تکنولوژی های برتر و روز دنیا به حساب می آیند.

معاون سازمان انرژی اتمی همچنین با تأکید بر این مطلب که این دستاورد ها تنها در اختیار تعداد کمی از کشور ها بوده و رونمایی از آن ها نشان دهنده خلاقیت و خودباوری و مدیریت جهادی سازمان انرژی اتمی است، تصریح کرد: پس از موفقیت برجام سازمان انرژی اتمی با دوراندیشی و در نظر گرفتن هزینه - فایده طرح ها و پروژه ها، تلاش می کند با سرریز فعالیت های خود به دیگر صنایع زیرساختی کشور به سمت تجاری سازی صنعت هسته ای در سطح داخلی و بین المللی حرکت کند.زارعان در انتها اظهار داشت: در پسابرجام فعالیت های هسته ای متوقف نشده بلکه با حفظ دستاورد ها و زیرساخت های آن افق روشنی را در این عرصه خواهیم داشت
نام:
ایمیل:
* نظر: