شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۹ - July 11 2020
کد خبر: ۱۳۹۶۳
تاریخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۷
*غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی: به رسمیت شناخته شدن حق غنی سازی و انجام تحقیق و توسعه و بهره‌ گیری از آب سنگین بخشی از دستاوردهای ایران در توافق هسته‌ای بود، اما جنبه دیگر این توافق، رفع تحریم های ظالمانه هسته ای و باز شدن فضای تعاملات اقتصادی ایران با دنیا بود. 
در شرایطی که اتهامات و ترفندهای کشورهای غربی، جمهوری اسلامی را احاطه کرده بود، تیم مذاکره کننده ایران با تدبیر و عقلانیت توانستند بدون دادن امتیازهای حداکثری اهداف خودشان را محقق کنند و قطعا علیرغم اینکه زمان زیادی صرف این مذاکرات شد، اما هیچ تیم دیگری نمی توانست این پیروزی را کسب کند. 
مهمترین پشتوانه تیم مذاکره کننده ایستادگی ملت در بحث هسته‌ای بود که با رهنمودهای مقام معظم رهبری مسیر مذاکرات برای این تیم فراهم شد. اکنون نیز دستاورد این توافق باید درراستای رفاه و معیشت مردم قرار گیرد. 
تحریم‌ها٬ روزانه نزدیک به هزار میلیارد تومان به کشور ضرر می زد، اما امروز جلوگیری از این ضرر می تواند منافع دیگری را نیز به دنبال بیاورد. اکنون با رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ایران٬ حضور قدرتمند جمهوری اسلامی در منطقه بیش از پیش اثبات شده و دیگر هیچ کشوری قادر به نفی و جلوگیری از آن نخواهد بود. 
لذا اکنون که  موانع اقتصادی، پولی و ملی در سطح بین المللی علیه ایران برداشته شده، باید در داخل کشور عزم جدی برای تقویت بنیه اقتصادی داشته و زیر ساخت های لازم را فراهم کنیم. تلاش دولت برای ترمیم اقتصاد کشور، قطعا به زودی ثمرات برجام را در زندگی مردم نشان خواهد داد. امیدواریم در این برهه زمانی مهم آنچه در نهایت اتفاق می افتد به نفع مردم و در جهت پیشرفت و توسعه کشور باشد.

* عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس 

نام:
ایمیل:
* نظر: