سه‌شنبه ۳۱ فروردين ۱۴۰۰ - April 20 2021
کد خبر: ۱۳۹۷۸
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۰
پس از آنکه اتحادیه عرب و شورای همکاری خلیج فارس مقاومت حزب الله را در لیست تروریستی قرار داد، گروه تکفیری نیز داعش با انتشار پیامی ویدئویی مقاومت حزب الله و مقام های لبنانی را تهدید کرد.
دفتر رسانه ای گروه تروریستی داعش در رقه با انتشار نوار ویدیوئی همه لبنانی ها و حزب الله را تهدید و آنها را هدف حمله خود در آینده اعلام کرد.
در این نوار ویدیویی12 دقیقه ای که با عنوان «ای نوادگان صحابه در لبنان» شروع می شود و مناظری از لبنان در آن قرار داده شده گروه تروریستی داعش مدعی مظلومیت اهل سنت در لبنان است و از آنها می خواهند که با «ابوبکر البغدادی» رئیس این گروه تروریستی بیعت کنند.
در این نوار ویدیویی همچنین تصاویری از ارتش لبنان و عملکرد آن در مناطق مختلف لبنان گنجانده شده است.
تروریست ها دراین نوار مدعی شدند که حزب الله با کمک های عربی بر لبنان مسلط شده و عرب ها در تلاش برای مسلح کردن ارتش لبنان هستند و این ارتش این سلاح ها را برعلیه طائفه سنی در این کشور بکار خواهد گرفت.
تروریست های داعش در حالی حزب الله را تهدید کرده اند که اتحادیه عرب و شورای هماهنگی خلیج فارس با فشارعربستان مقاومت اسلامی لبنان را در روزهای گذشته در لیست گروههای تروریست ها قرار دادند. 
حزب الله تاکنون سابقه دو نبرد سنگین با ارتش صهیونیستی داشته که طی آن این ارتش را وادار به خروج از لبنان و پذیرش شکست کرده و موجب سربلندی جهان اسلام شده است اما گروه تکفیری نه تنها هیچ مبارزه ای با رژیم صهیونیستی نداشته است بلکه این رژیم هزاران تن از اعضای مجروح گروههای تروریستی وابسته به داعش را در بیمارستهای فلسطین اشغالی بستری و درمان کرده است.
تروریست ها در پیام بعدی خود با عنوان «خطاب به طاغوت های دولت لبنان»، «نهاد المنشوق» وزیر کشور، «تمام سلام» نخست وزیر و «نبیه بری» رئیس مجلس لبنان را تهدید کرده و در خطاب به آنها اعلام کردند که هرگز نخواهید توانست جلوی حرکت دولت اسلامی [داعش] به طرف خودتان را بگیرید.
تروریست ها در پیامی دیگر خود خطاب به مسحیان لبنان گفتند که از پیروان صلیب می خواهیم تسلیم خداوند شده و به نبوت محمد (ص) ایمان بیاورند تا خون خود را از این طریق حفظ کنند و الا باید جزیه پرداخت کنند و اگر امتناع کردند دولت اسلامی داعش از مجازات آنها ناتوان نخواهد بود.
شهر «رقه» در سوریه و مناطقی از این استان، از جمله مناطقی است که از سال 2013 توسط داعش اشغال و پس از اعلام خلافت «ابوبکر البغدادی» شهر رقه بعنوان مرکز خلافت اسلامی مورد ادعای داعش در سوریه معرفی شد.
تکفیری های داعش پس از اشغال الرقه در سه سال گذشته، جنایاتی از جمله سربریدن مردم ، پرتاب از ساختمان، زنده به گور کردن و آتش زدن آنها انجام داده اند.
ارتش سوریه و نیروهای مقاومت حزب الله در ماه های اخیر توانسته اند نقاط راهبردی و اصلی را در سوریه از چنگال این گروه تروریستی آزاد کنند و آنها را متحمل خسارت های جانی ومالی سنگین کنند. 
نام:
ایمیل:
* نظر: