سه‌شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۹ - January 19 2021
کد خبر: ۱۳۹۸۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۴:۱۴
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سوریه روزهای سخت و البته پرافتخار و ماندگار تاریخی را پشت سر گذاشته و ان شاءالله ملت بزرگ سوریه و دولت سوریه پیروز خواهند شد.

علی اکبر ولایتی در دیدار با تعدادی از علمای سوری با اشاره به ضرورت توجه به شرایط امروز منطقه و جهان خاطرنشان کرد: موضوعات و مسایل منطقه خاورمیانه بی‌تردید امروز تاثیر گذارترین شرایط را بر عرصه بین‌المللی دارد و جمهوری اسلامی ایران با حمایت از جبهه مقاومت و پایداری در کنار دولت و ملت سوریه تمام ظرفیت‌های خود را برای تامین ثبات و امنیت در این منطقه به کار گرفته و خواهد گرفت.

وی ادامه داد: بی‌تردید جریانات افراطی و تکفیری و تروریسم‌هایی که از سوی برخی کشورهای عربی و کشورهای مرتجع منطقه مورد حمایت قرار گرفته‌اند تنها این منطقه را تحت تاثیر قرار نمی‌دهند، بلکه می‌توانند ثبات و صلح بین‌المللی و حامیان خود را به خطر بیندازند.

وی تاکید کرد: دشمنان اسلام در تلاش برای ایجاد اغتشاش و تفرقه و نفاق در میان امت اسلامی و پاره پاره کردن پیکره جهان اسلام هستند و آن‌چه ایران تاکنون انجام داده حفظ وحدت میان همه امت اسلام چه شیعه و چه سنی در جهان اسلام است و باید در مقابل توطیه دشمنان وحدت داشت و ایستادگی کرد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: متاسفانه در گذشته دشمنان و استعمار گران با هزینه خودشان در دیگر کشورها اقدام می‌کردند و نقشه‌های خود را به پیش می‌بردند اما در عصر ما با هزینه خود مسلمانان، آنان را به جان یکدیگر انداخته‌اند و ما خط مقاومت را تعریف کردیم تا در مقابل این توطئه‌ها بتوان مقابله و ایستادگی کرد.

وی با اشاره به جایگاه حزب‌الله لبنان به عنوان مایه افتخار و مباهات جهان اسلام و عرب گفت: در حالی که منشأ و وابستگی فکری افراطیون ، تروریست‌ها و تکفیری‌های منطقه کاملا مشخص است شاهد هستیم با هدایت برخی کشورهای استعماری و حمایت برخی کشورهای مرتجع منطقه حزب‌الله که مظهر ایستادگی و مقاومت و مایه افتخار جهان اسلام و عرب است به عنوان گروهی تروریستی معرفی می‌شوند که بسیار تاسف‌انگیز است و باید گفت توطیه دشمنان در منطقه علیرغم همه فتنه‌ها محقق نخواهد شد.

وی درباره آینده سوریه هم تصریح کرد: در مورد وضعیت سوریه فقط مردم این کشور بدون دخالت هر کشور خارجی دیگری تصمیم خواهند گرفت و حضور جمهوری اسلامی ایران هم به دعوت دولت قانونی و مشروع سوریه انجام شده اما تنها و تنها مردم سوریه باید در مورد سرنوشت خود تصمیم بگیرند.

در ادامه این دیدار رئیس هیئت علمای سوری با خطاب قرار دادن ولایتی به عنوان شخصیت ارزشمند و شناخته شده بین‌المللی و فردی پاک در کنار رهبر معظم انقلاب گفت: آن‌چه در ایران به وقوع پیوسته با هدایت‌های داهیانه رهبری ایران در کنار وحدت همه ملت با حضور شخصیت‌های برجسته و مدیر محقق گردیده و امیدواریم ارتباطات دو ملت و دولت ایران و سوریه بیش از پیش محقق شود.

یکی دیگر از علمای سوری هم در سخنانی تاکید کرد: بر خود فرض می‌دانیم از رهبر معظم انقلاب، ملت شریف و بزرگوار ایران اسلامی، دولت و مسئولان نظام و جنابعالی که همیشه از مردم و دولت سوریه حمایت کرده‌اند تقدیر و تشکر کنیم که اگر این حمایت‌ها وجود نداشت وضعیت مردم سوریه مشخص نبود به چه شرایطی می‌رسید.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: